Офіційний сайт
Державне підприємство
"Славське лісове господарство"

Тепло і затишок в хату

Акція з осіннього висаджування дерев на Львівщині (відео)

Як проходила на Львівщині акція  із озеленення України «1000 000 дерев за 24 години», зокрема у Свірзькому лісництві Бібрського лісгоспу, за участі голови Державного агентства лісових ресурсів України Василя Кузьовича, представників органів влади, громадськості, ветеранів галузі та учнів Львівської академії фехтування, дивіться у відеосюжеті 5 каналу:

 

 

 

«Озеленення України» на Львівщині!

Лісівники, представники влади та громадськість Львівщини долучились до встановлення національного рекорду з висаджування дерев.
 
Сьогодні, 17 жовтня, на Львівщині відбулась Акція з висаджування «1 000 000 дерев за одну добу», в рамках екологічного проєкту «Озеленення України».
На локаціях лісових ділянок державних лісогосподарських підприємств учасники Акції спільно з лісівниками висаджували 11 головних лісоутворюючих порід, зокрема садили хвойні дерева (сосну, ялицю, ялину, модрину, дугласію), а також дуби, буки, клени, липу.
Перед початком заходу працівники лісогосподарських підприємств провели учасникам Акції інструктажі з техніки безпеки та технології садіння лісових культур, забезпечили їх садивним матеріалом та інвентарем для посадки саджанців і сіянців, в тому числі із закритою кореневою системою.
Участь у посадці взяли представники влади, волонтери, активісти, лісівники та небайдужі громадяни Львівщини. 
Так, у Свірзькому лісництві Бібрського лісгоспу, разом з лісівниками та громадськістю садили ліс голова Державного агентства лісових ресурсів України  Василь Кузьович, голова Львівської обласної державної адміністрації Максим Козицький, начальник Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства Анатолій Дейнека, голова Перемишлянської районної державної адміністрації Богдан Гуменюк, голова ГО «Добро.Дій» Ігор Дулин, голова Громадської ради при Держлісагентстві України Василь Масюк, член Громадської ради при Львівському ОУЛМГ Степан Білас. У заході також взялиучастьветерани лісогосподарського виробництва, екс-очільник ДЛГО «Львівліс» Оприсько Михайло Васильович та колишній директор Бібрського лісгоспу Кунда Василь Михайлович.
 
 
Учасники акції разом з учнями Львівської академії фехтування за кілька годин створили лісові культури на площі 1га з основною породою бук лісовий, а також  - дуб звичайний, ялина, модрина, липа і плодові. Всього на локації біля с.Любешка Перемишлянського району було висаджено 3,5тис. шт. саджанців із закритою кореневою системою, вирощених за сучасними європейськими технологіями в Львівському лісовому селекційно-насіннєвому центрі.
 
 
Учасниками заходів було відзначено важливість проведення подібних ініціатив, коли  кожен бажаючий має можливість долучитись до відновлення та збільшення площ лісових насаджень, і тим самим зробити свій внесок для озеленення України та боротьби зі змінами клімату. Люди, які залучаються до садіння лісу, особливо це стосується підростаючого покоління, будуть ще більше шанувати та берегти ліс,  адже вони бачать, що створенню  лісу і догляду за ним приділяється особлива увага і відтворення лісових насаджень – це щоденна напружена праця лісівників.
 
 
Висадка 1 млн дерев в Україні – це частина глобальної ініціативи з висаджування дерев у 100 країнах світу.
 
 
Так, сьогодні, в рамках Акції, на Львівщині, на 46 локаціях, підготовлених державними лісогосподарськими підприємствами загальною площею 46,7га висадили 211,7 тис. шт. садивного матеріалу головних лісоутворюючихпорід. Всього до благородної справи – садіння лісу долучилось близько  1000 учасників.
Загалом, державними лісогосподарськими підприємствами, в тому числі спільно з учасниками Акції, на лісокультурних площах цієї осені буде висаджено понад 820000 саджанців та сіянців деревних порід та створено 186,9га лісів.
 
 
 
Лісівники Львівщини висловлюють подяку за організацію Акції громадській організації  «Добро.Дій», а також Громадській раді при Львівському ОУЛМГ, ветеранами галузі та всім, хто виявив бажання долучитись до реалізації проекту «Озеленення України» та посадити своє дерево на благо  українського лісу!
 

Акція “1 000 000 дерев за 1 добу”

17 жовтня 2020 року, на території державного підприємства «Славське лісове господарство» було проведено Всеукраїнську акцію з осіннього висаджування «1 000 000 дерев за 24 години». Окрім лісівників до проведення акції долучились: голова Славської ОТГ Володимир Бега, кандидати в депутати від партії «Слуга народу» до Славської та Стрийської ОТГ.
Свою «Руку допомоги» відгукнувся подати заступник голови Славської ОТГ Олег Даниляк, придбавши для проведення акції у Львівському ЛСНЦ садивний матеріал дугласії із закритою кориневою системою.
Незважаючи на холодну дощову погоду в колективі панувала чудова атмосфера.
 
 
 
 
 
 
 
 

Місцерозташування лісових ділянок в розрізі обласних управлінь, установ, підприємств та орієнтовні обсяги відтворення лісів (лісовідновлення, лісорозведення шляхом садіння ) в лісах Держлісагентства на осінь 2020 року

Вітання голови Львівської ОДА Максима Козицького з Днем працівника лісу

Кожного року у третю неділю вересня відзначається професійне свято – День працівника лісу. Ліс має виняткове екологічне, економічне і соціальне значення у житті людини.
 
"Під вашою опікою перебуває наш безцінний скарб - лісові багатства. Висловлюю подяку всім, хто вкладає свої знання, вміння та натхненну працю задля їх збереження, примноження та дбайливе використання", - зазначив у вітанні голова Львівської ОДА Максим Козицький.
Понад дві третини площ природно-заповідного фонду області розміщені на лісових землях і знаходяться під опікою лісівників.
Кліматичні зміни є серйозним викликом для лісових екосистем та лісівників. Відтак, впровадження засад наближеного до природи лісівництва, які практикують лісівники Львівщини за науковим супроводом вчених Національного лісотехнічного університету України, є запорукою адаптації лісів до змін клімату.
Для забезпечення якісного відновлення лісів, зокрема на місці всихаючих через кліматичні зміни деревостанів у Карпатах, на Львівщині реалізується проект будівництва першого в Україні лісорозсадницького комплексу із вирощування садивного матеріалу із закритою кореневою системою. Мільйони саджанців із гарантованою приживлюваністю завдяки праці лісівників сформують майбутні ліси.
Лісове господарство є базою лісового сектора економіки Львівщини, який приносить близько двадцяти відсотків валютної виручки області. Деревообробка – бізнес, який динамічно розвивається, поповнює державний і місцевий бюджети.
В області налагоджений діалог влади, бізнесу, лісівників, екологів задля вироблення правильних управлінських рішень щодо розвитку лісового сектора.
У лісовому секторі області зайнято близько 20 тисяч працівників

Своє професійне свято, День працівника лісу, колектив Славського лісгоспу відзначив відкриттям чергової новозбудованої лісової автомобільної дороги

Своє професійне свято, День працівника лісу, колектив Славського лісгоспу відзначив відкриттям чергової новозбудованої лісової автомобільної дороги в Тухлянському лісництві, урочищі «Магура».
 
За період з 2007 по 2020 роки лісгоспом збудовано 150 км лісових доріг, на що витрачено 32,5 млн.грн. власних коштів підприємства і здобуто великий досвід по трасуванню та будівництву шляхів в гірській місцевості.
 
Відкривали дорогу начальник Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства Дейнека Анатолій Михайлович, голова Славської ОТГ Бега Володимир Миронович та його заступник Даниляк Олег Валерійович, директор ДП "Славського ЛГ", Кокоць Сергій Юрійович.
 
 
Начальник Львівського ОУЛМГ Дейнека А.М. подякував лісівникам Славського лісгоспу за невтомну працю, привітав з професійним святом та вручив відзнаки кращим працівникам.
Зокрема, Почесною грамотою Державного агентства лісових ресурсів України нагороджено:
За багаторічну сумлінну працю в галузі, високий професіоналізм та з нагоди Дня працівників лісу:
Меленя Руслана Олексійовича - верстатника цеху по виготовленню європіддонів нижнього складу державного підприємства «Славське лісове господарство».
За багаторічну сумлінну працю в галузі, високий професіоналізм, особистий внесок в охорону й збереження лісових багатств Львівщини та з нагоди ювілейної дати від дня народження:
Савчака Віктора Івановича - головного інженера державного підприємства «Славське лісове господарство»
Після виступу директора лісгоспу Кокоця Сергія Юрійовича та привітань гостей відбулося освячення дороги отцем Леонідом, традиційне перерізання стрічки. Учасники заходу мали можливість піднятись лісовою дорогою на висоту 1100 м над рівнем моря і побувати на високогірній межі Івано-Франківської та Львівської області. Присутніми було високо оцінено якість будівництва, та визнано необхідність проведення лісогосподарських заходів.
Необхідність будівництва зумовлена кліматичними змінами, які призводять до загибелі деревостанів та високої пожежної небезпеки у лісах через віддаленість, неприступність та захаращення. 4 км новозбудованої лісової дороги допоможуть зробити наш край привабливим в плані туризму і рекреації, дати змогу, використовуючи вибірковий спосіб рубання відновити корінні ялицево-букові деревостани замість всихаючих, чистих ялинових насаджень.
 
 
 
 

РОБОЧИЙ ВІЗИТ ГОЛОВИ ДЕРЖАВНОГО АГЕНСТВА ЛІСОВИХ РЕСУРСІВ УКРАЇНИ

 
8 серпня 2020 року в рамках здійснення робочої поїздки по лісових господарствах Львівщини голова державного агенства лісових ресурсів України Кузьович Василь відвідав Славський лісгосп, а саме території природо-заповідного фонду, ландшафтний заказник місцевого значення гору Маківка.
В ході робочої поїздки була звернута увага на проблеми всихання ялинових насаджень та оглянуто лісокультурні площі на яких проводилися лісогосподарські заходи в попередніх роках. Проблема всихання ялинників вже давно відома, тут неодноразово проводилисьвиїздні колегії науковців та практиків, які вносилисвої рекомендації щодо проведення відповідних лісогосподарських заходів, але законодавство недозволяє цього робити в заповідних урочищах. Як могла б змінитись картина, якби відповідні заходи були проведені вчасно голова держлісагенства мав можливістьспостерігати на ділянці де попри шалений супротив громадськості було проведено лісогосподарські заходи та створено молоді насадження, які зараз «милують око», якби цього не було зроблено, то на горі Маківка сьогодні було би два цвинтарі, один лісу, другий – Українським Січовим Стрільцям, які полягли за волю України в боротьбі з російськими окупантами, в першій світовій війні, сьогодні тут встановлений меморіал в їхню честь, де голова державного агенства лісових ресурсів України Кузьович Василь вшанував пам’ять про героїв.
 
 
 
 
 
 

Збережені пам’ятки природи

У 2019 році з-за ініціативи “Українського товариства охорони птахів” за участі експертів “Інституту екології Карпат НАН України” разом з працівниками Славського лісгоспу було проведено обстеження лісових насаджень з метою визначення іх належності до пралісів чи квазіпралісів (старовікових лісів). Таких природних лісів виявили 176 га., за результатами обстежень утворено два нові природно-заповідних об’єкти, та робота по виявленню старовікових лісів не припиняється. Ініціативу перейняла ГО “Дунайсько-Карпатська програма” з залученням експертів Львівського Національного лісотехнічного університету України. На меті оглянути, ще  близько тисячі гектарів природних лісів і визначити їхню належність до пралісів чи квазіпралісів. Дослідження тривають...

 

 

 

Андрій Заблоцький: Ліс – не дамба для запобігання паводкам та утримання води

За словами Голови Державного агентства лісових ресурсів Андрія Заблоцького повені в Карпатах спричинені природними факторами. Так, за останні три дні в Карпатах випала місячна норма опадів, в Івано-франківській області найбільше. 
«Ліс може втримати певну кількість опадів, але не з такими обсягами, які ми спостерігаємо зараз в Карпатах. Давайте в цифрах — в середньому кількість опадів в Івано-Франківській області склала біля 2,8 млрд м3, а ліс максимально міг поглинути біля 200-250 млн м3. Це лише 10% від всіх опадів. Отож, ліс не може приборкати стихію гірських рік. Ліс – не дамба для запобігання паводкам та утримання такої кількості та сили води. Тому заяви, що причиною повеней є рубки - це маніпуляція та популізм», - прокоментував Голова Держлісагентства.
«В останні роки рубок відбувається значно менше. Але ця інформація не вигідна тим, хто систематично розповсюджує фейки про діяльність Держлісагентства. Наприклад, якщо порівняти з минулим роком, то обсяг заготівлі деревини зменшився на 17%. Це пов’язано з поступовим переходом від суцільних до поступових видів рубки. Так, за 5 місяців поточного року в Чернівецькій області кількість рубок скорочена на 41 тис. кубометрів у порівнянні з аналогічним періодом минулого року. На Закарпатті на 51 тис. кубометрів, а в Івано-Франківській області на 75,7 тис. кубічних метрів», - наголосив Андрій Заблоцький.
Загалом, за останні 5 років, обсяг заготівлі деревини в Карпатському регіоні зменшився на 20% (з 4,2 млн кбм у 2015 р. до 3,3 млн кбм у 2019 р.).  
За словами Голови Держлісагентства  сьогодні не тільки Україна, а й вся Європа потерпає від масштабних повеней, які спричинили дощі. Сербія, Боснія та Герцеговина, Чехія постраждали через стихію.  Це при тому, що в Європі існує набагато менше обмежень заготівлю деревини. У цифрах — в  Україні на 44.8% лісів існують обмеження на заготівлю деревини, тоді як у Чехії – 4.9%, Польщі – 8.5%, Латвії – 9.7% Угорщині – 13.6%, Австрії – 15.7%. Але ж в цих країнах ніхто не заявляє, що рубки є причиною повеней.
«Стосовно проблеми незаконних рубок. Так, вона є, але подолати те, що вибудовували рокам неможливо за 5 місяців.  Проте, є позитивна динаміка.  Якщо у 2016 році обсяг незаконних рубок в Карпатському регіоні складав 12 тис. кбм, то у 2019 році – 3,6 тис. кбм. Але подальший прогрес у цьому питанні напряму залежить від прийняття відповідного закону, який би врегулював питання сертифікації лісопродукції з метою викорінення попиту на незаконно заготовлену деревину. Ми його вже підготували, зараз він на опрацювання в профільному комітеті Верховної Ради», - сказав очільник Держлісагентства.
Детальніше: 
Останніми роками обсяг лісовикористання не перевищував розрахункової лісосіки і становить 60— 75% від щорічного середнього приросту.  Всі рубки лісу проводяться в обсягах обгрунтованих нормативів. 
 
 
ВИСНОВОК НАУКОВЦІВ 
Ми одразу ж звернулись до академічних інститутів, щоб вони дали незалежну оцінку причин паводків та ролі лісового господарства в цих причинах. Це Інститут екології Карпат, Інститут гірського лісівництва та Львівський національний лісотехнічний університет. 
Як пояснили науковці, причинами паводків є:
— Природні глобальні причини — циклічність коливання пониженої та підвищеної водності.
— Природні регіональні причини — густота річкової сітки. Тільки в Івано-Франківській області протікає майже ВІСІМ З ПОЛОВИНОЮ ТИСЯЧ РІЧОК.  В цій області з 1955 року зареєстровано близько 70 паводків. Всього в Карпатах протікає до 28  тис. малих річок, із них 18 тис.  на північному схилі, 10 тис на південному схилі. Карпатські річки належать до річок з паводковим режимом.
Ще один з основних факторів, на думку експертів та науковців, це знищення заплави річок. Спочатку меліорація та днопоглиблення, потім забудова та розорювання. Якщо місце, куди вода виходила під час паводків протягом тисяч років, знищили — то куди ж їй діватись? 
В зв’язку з чим роль лісового господарства — не вирішальний чинником, якийі впливає на рівень паводку.
Основні причини паводків — надмірно висока кількість опадів. Як показують дані гідрометеонагляду та метеостаціонарів в горах кількість опадів в Івано-Франківській області в період паводків перевищує 300 мм.
Лісові насадження при нульовій вологості ґрунту можуть поглинути до 135-140 мм опадів, або як говорять в горах «одна смерека – 1 тонна води». 
Враховуючи те, що попередніми дощами вологість ґрунту піднімається до 80-90%, ліс потенційно не може поглинути всю кількість опадів. 
В той же час є ряд факторів, які можуть підняти водопоглинаючу роль лісів. Серед них об’єм лісокористування, породний склад лісів. Водорегулююча роль хвойних лісів, особливо смерекових, в два рази менша, ніж букових.
У той же час є низка факторів, які можуть підняти водопоглинаючу роль лісів. Серед них об’єм лісокористування, породний склад лісів.
Проведений аналіз обсягів рубок, показує, що дійсно до 1960 року об’єми рубок в Карпатах в два, а то й в три рази перевищували розрахункову лісосіку, різко зросла площа полонин. Починаючи з 70-х років обширні вирубки залісили. З 1990 року перевищення розрахункової лісосіки не було, а площа створення лісів в середньому на 10% перевищує площу зрубів, і наші підприємства мають достатньо садивного матеріалу, щоб їх заліснити. Збільшення площі лісів є основним пріоритетом Держлісагентства.
 
Офіційний сайт: http://dklg.kmu.gov.ua
Сторінка в Facebook: https://www.facebook.com/forestUKR
Сторінка Голови Держлісагентства Андрія Заблоцького: https://www.facebook.com/andrew.zablotsky.9
Telegram-канал t.me/uaforest 
 

Більше статей...

 1. Зміни клімату: то сухо, то заливає
 2. Держлісагентство: перевірити законність заготівлі та походження деревини можна онлайн
 3. Кожен висаджений сіянець потребує лісівничої уваги
 4. САДИТИ ЛІС МОЖНА І ЛІТОМ – ЄВРОПЕЙСЬКИЙ ДОСВІД
 5. Робота державної лісової охорони – на постійному контролі!
 6. Карпати будуть зелені!!!
 7. Лісова охорона на варті!
 8. Держлісагентство: У лісах проведено 16,2 тис. рейдів з попередження незаконних рубок
 9. ЛІС САДЯТЬ – ПРО МАЙБУТНЄ ДБАЮТЬ!
 10. Некролог
 11. Держлісагентство: Обсяг незаконних рубок зменшився на 34%
 12. ЗБЕРЕЖЕМО ЗДОРОВ’Я І ЛІСИ РАЗОМ
 13. Уже відновлено 22,3 тис. га лісу, на яких висаджено 122 млн дерев, - Андрій Заблоцький
 14. Оподаткування лісового господарства: реформа, час якої настав
 15. Гарячі будні лісівників: випробовування вогнем.
 16. Напрямки використання заготовленої деревини
 17. Законопроект щодо запровадження національної інвентаризації лісів готується до другого читання
 18. Садимо ліс в умовах карантину
 19. Пожежа в Козьовій: підпалювач встановлений.
 20. Шановні краяни!
 21. До уваги жителів Львівщини! Роз’яснення щодо обмеження відвідування лісів у зв’язку із запобігання поширення коронавірусної інфекції і недопущення лісових пожеж.
 22. У Карпатах вже висаджено 2,2 млн дерев, - Андрій Заблоцький
 23. Палії трави - клопіт для лісівників
 24. Від сьогодні у лісах стартує "сезон тиші"
 25. Держлісагентство: з початку року виникло 180 лісових пожеж, половина з них - за останній тиждень
 26. Пожежа — це лихо!!!
 27. До Міжнародного дня лісів уже висаджено 100 мільйонів дерев, - Андрій Заблоцький
 28. Місячник озеленення, прибирання та благоустрою і Дня довкілля
 29. На Львівщині розпочалася весняна лісокультурна кампанія 2020 року
 30. У В А Г А ! Заходи щодо запобігання поширенню короновірусу COVID – 19 у ДП “Славське лісове господарство”
 31. ПАМ ЯТКА щодо превентивних заходів протидіїі коронавірусу COVID-19 по ДП «Славський ЛГ»
 32. Найбільша чисельність зубрів в Україні - на Львівщині
 33. Всеукраїнська акція «Відновлюємо ліси разом» призупиняється у зв’язку з обмеженнями на організацію масових заходів
 34. Держлісагентством запроваджено заходи стосовно запобігання занесенню і поширенню гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом COVID-19
 35. Підсумки торгів необробленою деревиною заготівлі першого кварталу 2020 р.
 36. Орієнтовні обсяги заготівлі деревини на 2020 рік.
 37. Колегія лісівників Львівщини: раціональне використання, збереження та відтворення лісових ресурсів області
 38. ОГОЛОШЕННЯ
 39. Охорона червонокнижних ранньоквітучих рослин — завдання кожного
 40. НАРАДА З ПИТАНЬ ОХОРОНИ ПРАЦІ ЗА УЧАСТЮ ПОСАДОВИХ ОСІБ ДЕРЖПРАЦІ УКРАЇНИ
 41. На Львівщині заплановано провести лісовідновлення на площі біля 2000 га
 42. Навчання продовжується
 43. У парламентському екологічному Комітету обговорили питання мисливства
 44. До уваги лісокористувачів та деревообробників! Орієнтовний графік електронних аукціонів з продажу деревини
 45. ОБЛІК МИСЛИВСЬКОЇ ФАУНИ В УГІДДЯХ ЛЬВІВЩИНИ
 46. Законопроект про запровадження Національної інвентаризації лісів прийнятий у першому читанні
 47. Стартував експериментальний проект реалізації деревини через е-аукціони
 48. У Львівському ОУЛМГ покращилась охорона лісів від лісопорушень.
 49. Лісове господарство Львівщини: результати 2019 року та перспективи розвитку
 50. Міжвідомча нарада з охорони лісів від незаконних рубок
 51. Підсумки роботи деревообробних підрозділів лісогосподарських підприємств Львівського ОУЛМГ за 2019 рік
 52. Підсумки лісогосподарської діяльності державного підприємства “Славське лісове господарство” за 2019 рік
 53. Інформація про заготівлю та реалізацію деревини в Україні буде загальнодоступною, - Андрій Заблоцький
 54. Будівництво лісових доріг державними підприємствами Львівського ОУЛМГ.
 55. 2019 рік: рекордитаздобутки лісівників Львівщини
 56. Рентна плата для лісової галузі буде зрозумілою та прозорою - Парламент ухвалив відповідні зміни
 57. Голова Держлісагентства розповів про концепцію змін у лісовій галузі
 58. Рішення Уряду в дії: 25 мільйонів кубометрів деревини на рік та обов'язковість електронного обліку деревини для всіх лісокористувачів
 59. Перші підсумки виробничої діяльності за 2019 рік
 60. НАРАДА КОРИСТУВАЧІВ МИСЛИВСЬКИХ УГІДЬ ЛЬВІВЩИНИ: ПЕРЕПИС ЗВІРІВ, АФРИКАНСЬКА ЧУМА, БОРОТЬБА З БРАКОНЬЄРСТВОМ
 61. Уряд послідовно знищує тіньові ринки, - Олексій Гончарук
 62. ЯЛИНКОВА КАМПАНІЯ 2019 — 2020 роки
 63. Ялинкова кампанія 2019-2020 років на Львівщині
 64. Уряд запускає пілотний проект е-аукціонів продажу деревини на "Prozorro.Продажі" з квітня 2020 року
 65. Уряд затвердив Порядок проведення моніторингу внутрішнього споживання деревини
 66. ЯЛИНКОВА КАМПАНІЯ 2019-2020
 67. Завдання з лісовідновлення виконані
 68. Держлісагентство відкрило статистику цін та е-аукціон на деревину
 69. Проєкт "Ліс у смартфоні" крокує Україною
 70. Прийнятий Парламентом Закон щодо заборони суцільних рубок на гірських схилах в ялицево-букових лісах Карпатського регіону відповідає науковим обґрунтуванням
 71. Парламент вдосконалив законодавство щодо заборони суцільних рубок на гірських схилах в ялицево-букових лісах Карпатського регіону
 72. На Львівщині триває осіння лісокультурна кампанія
 73. Ліс у смартфоні: Держлісагентство запустило пілотний проєкт e-реєстру заготівлі деревини та онлайн-карту рубок
 74. У державних лісогосподарських підприємствах Львівщини проходить черговий наглядовий аудит з лісової сертифікації
 75. Парламент захистив українські ліси від концесії
 76. КОРОЇД у лісах Європи!!!
 77. Верховний Суд України визнав законним наказ Мінприроди, за яким лося внесено до Червоної книги України
 78. ДЕРЖЛІСАГЕНТСТВО КООРДИНУВАТИМЕТЬСЯ ЧЕРЕЗ МІНЕКОЕНЕРГО
 79. Парламент захистив українські ліси від концесії
 80. Як формується ціна на лісопродукцію.
 81. Народні депутати України про лісову галузь
 82. Потрібні комплексні та виважені рішення для лісової галузі, - нардеп Валерій Давиденко
 83. Лісівники уособлюють єдність українського народу, - нардеп Ольга Василевська-Смаглюк
 84. Петро Лакида представив законопроект про Національну лісову політику (ВІДЕО)
 85. Потрібно відмінити мораторій, дати вільний ринок для дров'яної продукції, - Володимир Бондар
 86. Громадська рада при Львівському ОУЛМГ засідала у Лісівничий тиждень
 87. На Львівщині привітали працівників лісового господарства із професійним святом!
 88. Держлісгоспи Львівщини поповнюють бюджет
 89. Експерти лісового і мисливського господарства розробили низку законопроектів щодо вирішення нагальних питань лісової та мисливської галузей
 90. Стабільна робота лісогосподарських підприємств – запорука добробуту працівників
 91. Стаття на liga.biz.net
 92. З відкриттям полювання на пернатих !
 93. До уваги лісопорушникам
 94. Робочий візит
 95. Колегія лісівників Львівщини: підсумки діяльності за перше півріччя 2019 року та результати аудитів
 96. Ресурси деревини-для лісового сектора Львівщини
 97. Підведення підсумків роботи ДП «Славське лісове господарство» за 1-ше півріччя 2019 року.
 98. Правда про ліс та спростування міфів
 99. Міфи і реальність
 100. Кожен висаджений сіянець потребує лісівничої уваги