Офіційний сайт
Державне підприємство
"Славське лісове господарство"

РОБОЧИЙ ВІЗИТ ГОЛОВИ ДЕРЖАВНОГО АГЕНСТВА ЛІСОВИХ РЕСУРСІВ УКРАЇНИ

 
8 серпня 2020 року в рамках здійснення робочої поїздки по лісових господарствах Львівщини голова державного агенства лісових ресурсів України Кузьович Василь відвідав Славський лісгосп, а саме території природо-заповідного фонду, ландшафтний заказник місцевого значення гору Маківка.
В ході робочої поїздки була звернута увага на проблеми всихання ялинових насаджень та оглянуто лісокультурні площі на яких проводилися лісогосподарські заходи в попередніх роках. Проблема всихання ялинників вже давно відома, тут неодноразово проводилисьвиїздні колегії науковців та практиків, які вносилисвої рекомендації щодо проведення відповідних лісогосподарських заходів, але законодавство недозволяє цього робити в заповідних урочищах. Як могла б змінитись картина, якби відповідні заходи були проведені вчасно голова держлісагенства мав можливістьспостерігати на ділянці де попри шалений супротив громадськості було проведено лісогосподарські заходи та створено молоді насадження, які зараз «милують око», якби цього не було зроблено, то на горі Маківка сьогодні було би два цвинтарі, один лісу, другий – Українським Січовим Стрільцям, які полягли за волю України в боротьбі з російськими окупантами, в першій світовій війні, сьогодні тут встановлений меморіал в їхню честь, де голова державного агенства лісових ресурсів України Кузьович Василь вшанував пам’ять про героїв.
 
 
 
 
 
 

Збережені пам’ятки природи

У 2019 році з-за ініціативи “Українського товариства охорони птахів” за участі експертів “Інституту екології Карпат НАН України” разом з працівниками Славського лісгоспу було проведено обстеження лісових насаджень з метою визначення іх належності до пралісів чи квазіпралісів (старовікових лісів). Таких природних лісів виявили 176 га., за результатами обстежень утворено два нові природно-заповідних об’єкти, та робота по виявленню старовікових лісів не припиняється. Ініціативу перейняла ГО “Дунайсько-Карпатська програма” з залученням експертів Львівського Національного лісотехнічного університету України. На меті оглянути, ще  близько тисячі гектарів природних лісів і визначити їхню належність до пралісів чи квазіпралісів. Дослідження тривають...

 

 

 

Андрій Заблоцький: Ліс – не дамба для запобігання паводкам та утримання води

За словами Голови Державного агентства лісових ресурсів Андрія Заблоцького повені в Карпатах спричинені природними факторами. Так, за останні три дні в Карпатах випала місячна норма опадів, в Івано-франківській області найбільше. 
«Ліс може втримати певну кількість опадів, але не з такими обсягами, які ми спостерігаємо зараз в Карпатах. Давайте в цифрах — в середньому кількість опадів в Івано-Франківській області склала біля 2,8 млрд м3, а ліс максимально міг поглинути біля 200-250 млн м3. Це лише 10% від всіх опадів. Отож, ліс не може приборкати стихію гірських рік. Ліс – не дамба для запобігання паводкам та утримання такої кількості та сили води. Тому заяви, що причиною повеней є рубки - це маніпуляція та популізм», - прокоментував Голова Держлісагентства.
«В останні роки рубок відбувається значно менше. Але ця інформація не вигідна тим, хто систематично розповсюджує фейки про діяльність Держлісагентства. Наприклад, якщо порівняти з минулим роком, то обсяг заготівлі деревини зменшився на 17%. Це пов’язано з поступовим переходом від суцільних до поступових видів рубки. Так, за 5 місяців поточного року в Чернівецькій області кількість рубок скорочена на 41 тис. кубометрів у порівнянні з аналогічним періодом минулого року. На Закарпатті на 51 тис. кубометрів, а в Івано-Франківській області на 75,7 тис. кубічних метрів», - наголосив Андрій Заблоцький.
Загалом, за останні 5 років, обсяг заготівлі деревини в Карпатському регіоні зменшився на 20% (з 4,2 млн кбм у 2015 р. до 3,3 млн кбм у 2019 р.).  
За словами Голови Держлісагентства  сьогодні не тільки Україна, а й вся Європа потерпає від масштабних повеней, які спричинили дощі. Сербія, Боснія та Герцеговина, Чехія постраждали через стихію.  Це при тому, що в Європі існує набагато менше обмежень заготівлю деревини. У цифрах — в  Україні на 44.8% лісів існують обмеження на заготівлю деревини, тоді як у Чехії – 4.9%, Польщі – 8.5%, Латвії – 9.7% Угорщині – 13.6%, Австрії – 15.7%. Але ж в цих країнах ніхто не заявляє, що рубки є причиною повеней.
«Стосовно проблеми незаконних рубок. Так, вона є, але подолати те, що вибудовували рокам неможливо за 5 місяців.  Проте, є позитивна динаміка.  Якщо у 2016 році обсяг незаконних рубок в Карпатському регіоні складав 12 тис. кбм, то у 2019 році – 3,6 тис. кбм. Але подальший прогрес у цьому питанні напряму залежить від прийняття відповідного закону, який би врегулював питання сертифікації лісопродукції з метою викорінення попиту на незаконно заготовлену деревину. Ми його вже підготували, зараз він на опрацювання в профільному комітеті Верховної Ради», - сказав очільник Держлісагентства.
Детальніше: 
Останніми роками обсяг лісовикористання не перевищував розрахункової лісосіки і становить 60— 75% від щорічного середнього приросту.  Всі рубки лісу проводяться в обсягах обгрунтованих нормативів. 
 
 
ВИСНОВОК НАУКОВЦІВ 
Ми одразу ж звернулись до академічних інститутів, щоб вони дали незалежну оцінку причин паводків та ролі лісового господарства в цих причинах. Це Інститут екології Карпат, Інститут гірського лісівництва та Львівський національний лісотехнічний університет. 
Як пояснили науковці, причинами паводків є:
— Природні глобальні причини — циклічність коливання пониженої та підвищеної водності.
— Природні регіональні причини — густота річкової сітки. Тільки в Івано-Франківській області протікає майже ВІСІМ З ПОЛОВИНОЮ ТИСЯЧ РІЧОК.  В цій області з 1955 року зареєстровано близько 70 паводків. Всього в Карпатах протікає до 28  тис. малих річок, із них 18 тис.  на північному схилі, 10 тис на південному схилі. Карпатські річки належать до річок з паводковим режимом.
Ще один з основних факторів, на думку експертів та науковців, це знищення заплави річок. Спочатку меліорація та днопоглиблення, потім забудова та розорювання. Якщо місце, куди вода виходила під час паводків протягом тисяч років, знищили — то куди ж їй діватись? 
В зв’язку з чим роль лісового господарства — не вирішальний чинником, якийі впливає на рівень паводку.
Основні причини паводків — надмірно висока кількість опадів. Як показують дані гідрометеонагляду та метеостаціонарів в горах кількість опадів в Івано-Франківській області в період паводків перевищує 300 мм.
Лісові насадження при нульовій вологості ґрунту можуть поглинути до 135-140 мм опадів, або як говорять в горах «одна смерека – 1 тонна води». 
Враховуючи те, що попередніми дощами вологість ґрунту піднімається до 80-90%, ліс потенційно не може поглинути всю кількість опадів. 
В той же час є ряд факторів, які можуть підняти водопоглинаючу роль лісів. Серед них об’єм лісокористування, породний склад лісів. Водорегулююча роль хвойних лісів, особливо смерекових, в два рази менша, ніж букових.
У той же час є низка факторів, які можуть підняти водопоглинаючу роль лісів. Серед них об’єм лісокористування, породний склад лісів.
Проведений аналіз обсягів рубок, показує, що дійсно до 1960 року об’єми рубок в Карпатах в два, а то й в три рази перевищували розрахункову лісосіку, різко зросла площа полонин. Починаючи з 70-х років обширні вирубки залісили. З 1990 року перевищення розрахункової лісосіки не було, а площа створення лісів в середньому на 10% перевищує площу зрубів, і наші підприємства мають достатньо садивного матеріалу, щоб їх заліснити. Збільшення площі лісів є основним пріоритетом Держлісагентства.
 
Офіційний сайт: http://dklg.kmu.gov.ua
Сторінка в Facebook: https://www.facebook.com/forestUKR
Сторінка Голови Держлісагентства Андрія Заблоцького: https://www.facebook.com/andrew.zablotsky.9
Telegram-канал t.me/uaforest 
 

Зміни клімату: то сухо, то заливає

Погода протягом першої половини цього року довела: кліматичні зміни – об’єктивна реальність. Кліматична зима в цьому році так і не наступила. Тепла погода і відсутність опадів зимовими  і весняними місяцями висушили ґрунт. Задощило в останній тиждень травня. Відтак, з 22 травня і дотепер дощі поливають область з невеличкими перервами. Особливо рясні дощі випадають протягом останнього тижня. За даними Львівського регіонального центру з гідрометеорології за цей період в середньому випало 96 мм опадів, що становить 46% від місячної норми
 
На території гірських та передгірських районів  області сформувався дощовий паводок. Вода в річках і потоках піднялася  на 0,5-1,5м, на окремих ділянках до 2 м над допаводковим рівнем.
Відтак, станом на 24.06.2020 року підтоплено у Львівській області:110 житлових будинків, 110 підвалів житлових будинків, 168 присадибних ділянок, 2 продуктові магазини, 1 недіючу школу, 1 ветеринарний пункт, 1 клуб-бібліотека,  111 господарських споруд, підтоплено 4 ділянки доріг, та 1 ділянка дороги пошкоджена, підтоплено 114 га сільськогосподарських угідь та 150 криниці.
Яка ж причина паводків і підтоплень?
Останніми днями в соціальних мережах поширюється інформація, що ніби то основною причиною повеней в західній частині України, в тому числі в Карпатах, є вирубка лісів.
Однак, ретроспективний аналіз не підтверджує цю тезу. В далекому минулому галичани страждали від повеней значно частіше, місцеві жителі навіть називали воду «лагідним убивцею», - наче вона є не така  страшна, як вогонь, але в результаті біди від неї навіть більше. 
Перша знайдена згадка про велику повінь у Галичині датується  1813 роком, яка підтвердила, що вода гірша ніж вогонь, бо вогонь не здатний спалити одночасно п’ять чи десять повітів, а вода може спустошити навіть більше.
У 1867 році повінь заполонила весь край і охопила 52 повіти, спричинила збитки на 15 млн злотих ринських.У 1886 році від повені сильно потерпіли Станіславів, Долина і Самбір. 
Дощове літо у 1897 році привело до катастрофи, внаслідок якої потяг між станціями Коломия і Турка зійшов із рейок, деякі вагони злетіли і впали в потік. Багато пасажирів сильно травмувались, кілька осіб загинули.
Не оминали природні катаклізми наш край і в 20-х рр. минулого століття. В серпні 1927 року повені призвели до людських жертв, де за різними джерелами загинули від 17 до 20 осіб. 
У червні 1969 року на Прикарпатті знову сталася катастрофічна повінь. Дністер піднявся на 7 м.  
Наступна велика повінь сталася на Прикарпатті в липні 2008 року. Загальні збитки від повені оцінювали у 3-4 мільярди грн. Рівень води в річках піднявся на 6-13 м. 
Отже,  бачимо, що сильні повені в нашому краї траплялися протягом всієї історії.
Площа гірських лісів Львівщини згідно державного обліку станом на 01.01.2019 року складає 270 тис. га, з них які переважно виконують водоохоронні та захисні функції – 100,2 тис.га.  
В лісовому фонді в гірських умовах переважають букові деревостани, які поширені на площі – 50,8 тис. га, ялицеві деревостани – 39,6 тис. га, ялинові деревостани – 38,0 тис. га.
Ліси володіють здатністю перехоплення частини атмосферних опадів та трансформації поверхневого стоку у внутрігрунтовий. На водорегулюючі функції лісів впливають склад деревостану, його вікова, вертикальна та горизонтальна структури, наявність підліску, трав’яного вкриття тощо. Дослідження УкрНДІГірліс вказують на те, що в умовах понаднормових опадів і високій насиченості вологою, ліс і при 100% лісистості регіону не здатний повністю перевести поверхневий стік у внутрішньогрунтовий і повністю зарегулювати паводкові процеси.
Кожен охочий може провести простий експеримент. У ванні взяти звичайну губку і поливати її водою. До моменту повного насичення губка буде затримувати воду. Але, як тільки відбудеться насичення, решта води стікатиме поверхнею. Оце і є поверхневий стік, який формує паводок.
Так і ліс, якщо випадає значна кількість опадів (декілька місячних норм) за короткий період, неспроможний повністю зарегулювати поверхневий стік.
Завдяки ухваленим рішенням Львівської обласної ради, Львівської обласної державної адміністрації та Львівського ОУЛМГ у 2016 році вдалось зменшити частку суцільних рубок на Львівщині та забезпечити перехід на використання вибіркової системи рубок, на засадах наближеного до природи лісівництва. 
Відтак, необхідно зазначити, що площа суцільних рубок за останні 5 років в лісах державних лісогосподарських підприємств Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства зменшилась з 1526 га у 2015 році до 358 га у 2019 році, що складає лише 7% від загальної площі рубок.
Ґрунтовні дослідження вченихдоводять, щорубка лісів не є основною причиною паводків. Вони є природним явищем і відбуваються не лише в Україні, але і в країнах ЄС з високим рівнем ведення лісового господарства. Річки тисячоліттями розливались і виходили з берегів і формували заплаву — територію, яка періодично затоплюється водою. І тому паводкам запобігти в принципі неможливо. Не зважаючи на великі обсяги будівництва гребель  та затрачених мільярдів євро на їх утримання, вода все одно десь знайде вихід з берегів. Для попередження негативних наслідків паводків країнами  ЄС ухвалено директиви «Про оцінку та управління ризиками затоплення». Серед основних директив є недопущення забудови заплав річок та надання земель в господарське користування, відновлення заплав і русел річок з метою запобігання паводкам та проведення робіт з берегоукріплення у найбільш небезпечних місцях, 
 
Відділ лісового господарства
Львівського ОУЛМГ
 

Держлісагентство: перевірити законність заготівлі та походження деревини можна онлайн

 
Держлісагентство стає відкритішим для людей. На цьому наголосив Голова Державного агентства лісових ресурсів України Андрій Заблоцький. 
Він розповів, що вперше оприлюднено всю інформацію про плани заготівлі деревини на 2020 рік — https://bit.ly/2Bta9BS.
«Плюс зробили відкритими електронні сервіси, на яких кожен українець просто зі смартфону може побачити — де, як і скільки деревини заготовляють, чи легальна ця діяльність».
Андрій Заблоцький розповів, що це пілотні процеси, які працюють за даними електронного обліку деревини та лісгоспів у сфері Держлісагентства. А це 73% лісів України.
Просто зайдіть на сайт UKRFOREST.COM та:
— перевірте законність заготівлі деревини (реєстр лісорубних квитків) — вже працює в 23 областях,
— перевірте походження деревини за номером бирки, ТТН-ліс або авто,
— дізнайтесь про розміщення легальних об’єктів переробки деревини,
— ознайомтеся з аналітикою по аукціонам з продажу деревини,
«Переконаний, що відкриття інформації допоможе краще контролювали суспільству всі процеси у лісовій галузі», - підкреслив Голова Держлісагентства.
 
 
Офіційний сайт: http://dklg.kmu.gov.ua
Сторінка в Facebook: https://www.facebook.com/forestUKR
Сторінка Голови Держлісагентства Андрія Заблоцького: https://www.facebook.com/andrew.zablotsky.9
Telegram-канал t.me/uaforest 
 

Кожен висаджений сіянець потребує лісівничої уваги

 
У Львівському ОУЛМГ відбулася нарада головних лісничих. Було  обговорено питання про виконання робіт з лісовідновлення та проведення доглядів за лісовими культурами у 2020 році. Дано окремі доручення щодо проведення доповнень і доглядів за лісовими культурами та посилення контролю за якістю їх проведення.
 
Після завершення лісогосподарськими підприємствами області весняних лісокультурних робіт та проведення технічного приймання лісових культур, лісових розсадників, шкіл і плантацій, закладених весною 2020 року, спеціалістами Львівського ОУЛМГ було вибірково обстежено  лісокультурні об’єкти   на   площі   461,8   га,  що  становить  24%  від  фонду  лісовідновлення 2020 року, з яких 326  га   вибірково  обстежених  лісових  культур та 135,8 га – природнього поновлення. Із обстежених лісових культур 80%  площ було оцінено як «добре», 20% - «задовільно». За підсумками обстежених площ природнього поновлення  було оцінено «дуже добре» і «добре» 64% та «задовільно» - 36%.
 
Чимало клопотів лісівникам принесли цьогорічні пізні весняні заморозки на зміну яким прийшли дощі, спричинивши обмерзання а надалі  підтоплення та перезволоження окремих ділянок.
 
На даний час в лісогосподарських підприємствах проводиться доповнення лісових культур та ввід недостаючих порід садивним матеріалом із закритою кореневою системою вирощеним в ДП «Львівський ЛСНЦ».
 
Крім цього спостерігається  інтенсивний ріст трав’яної та чагарникової рослинності, що вимагає проведення своєчасних  агротехнічних доглядів. Догляди за лісовими культурами проводяться на протязі усього вегетаційного періоду, починаючи від травня до жовтня місяця. Від своєчасного та якісного проведення догляду за лісовими культурами залежить видовий склад майбутнього лісу.
 
 
Відділ лісового господарства
Львівського ОУЛМГ

САДИТИ ЛІС МОЖНА І ЛІТОМ – ЄВРОПЕЙСЬКИЙ ДОСВІД

 
Якщо говорити про складову успіху лісокультурної справи, то кращим часом для садіння дерев є рання весна, коли грунт містить багато вологи, а його температура поступово підвищується, одночасно з температурою повітря.
Та це не стало обмеженням для лісівників ДП «Славське лісове господарство» продовжувати садити ліс навіть у літній період часу. Альтернативою цьому став європейський досвід використання саджанців із закритою кореневою системою, що дозволяє здійснювати садіння лісу протягом цілого вегетаційного періоду та суттєво збільшує відсоток її приживлюваність.
Допомогти славським лісівникам провести доповнення лісових культур в Тухлянському лісництві урочищі «Кобилець» відгукнулися генеральний директор КНП ЛОР Львівської обласної клінічної лікарні Михайло Гичка, голова комісії у справах охорони здоров’я Львівської єпархії ПЦУ отець Микола Біляк, генеральний директор «Ельграф» Юрій Смакула та заступник генерального директора КНП ЛОР ЛОКЛ Роман Бакай.
Всього для доповнення лісових культур на площі 2,5 га було використано близько 3000 саджанців модрини європейської, придбаної у Львівському ЛСНЦ з яким наше підприємство співпрацює вже багато років.
Колектив Славського держлісгоспу висловлює щиру подяку всім хто взяв участь у проведенні даного заходу, а всім популістам заявляємо: «Карпати будуть зелені!» 
 
провідний інженер л.к.
ДП “Славське ЛГ”
ВОЛОДИМИР Леляк

Робота державної лісової охорони – на постійному контролі!

В 1 кварталі 2020 року в лісогосподарських підприємствах Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства виявлено 79 випадків незаконних рубок, загальною кубомасою 331м3 деревини, сума шкоди завдана лісовому господарству становить 2338,9тис.грн., в тому числі виявлено державною лісовою охороною 79 випадків (100%) незаконних рубок.
 
Добровільно оплачено лісопорушниками збитків на суму 106,1 тис.грн.
Лісогосподарськими підприємствами управління передано 33 матеріали загальною кубомасою 297м3 деревини до райвідділів поліції, сума шкоди становить 2154,8 тис.грн. Від райвідділів поліції передано в суди 3 випадки загальною кубомасою 12м3 деревини сума шкоди становить 75,3тис.грн.
2 матеріали направлено на розгляд до органів прокуратури загальною кубомасою 2м3 деревини, сума шкоди становить 14 тис.грн.
Всього в суди передано 3 матеріали по незаконних рубках загальною кубомасою 12м3 деревини, сумою шкоди 75,3 тис.грн.
Варто зазначити, що обсяги незаконних рубок в лісах лісогосподарських підприємств Львівського ОУЛМГ скоротилися з 3268м3 у 2016 році до 935м3 у 2019 році, або в 3,5 рази.
Це стало можливим завдяки злагодженій роботі державної лісової охорони Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства.
Так, на жаль, ще не всі працівники лісової охорони є добросовісними у виконанні своїх посадових обов’язків.
З початку року за неналежну охорону лісу від незаконних рубок до дисциплінарної відповідальності притягнуто 30 посадових осіб лісогосподарських підприємств Львівського ОУЛМГ, а саме лісничі – 10; помічники лісничих – 2; старші майстри – 1; майстри лісу – 17, в тому числі  7 – звільнено із займаних посад, а саме 3 – лісничі, 1 – помічник  лісничого  та 3 – майстри лісу.
Львівське ОУЛМГ наголошує на безкомпромісній позиції щодо виявлення порушників лісового законодавства, зокрема і серед працівників державної лісової охорони.
Практика показує, що ефективність роботи з охорони лісів від незаконних рубок збільшується при тісній співпраці з правоохоронними та природоохоронними органами, використанням підприємствами фотопасток, системної роботи в засобах масової інформації з висвітлення питань додержання вимог лісового законодавства, відповідальності за скоєні лісопорушення та здійснення заходів, що проводяться державними лісогосподарськими підприємствами з охорони лісів.
Львівське обласне управління лісового та мисливського господарства нагадує, що в управлінні діє пряма телефонна лінія (032-297-61-21) для повідомлень про незаконні рубки, браконьєрство та інші лісопорушення. 
Довідково:
 Відповідно до ст.65 Кодексу України про адміністративні правопорушення незаконна порубка і пошкодження дерев або чагарників; перевезення, зберігання незаконно зрубаних дерев або чагарників; знищення або пошкодження лісових культур, сіянців або саджанців у лісових розсадниках і на плантаціях, а також молодняка природного походження і самосіву на площах, призначених під лісовідновлення, - тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від тридцяти до шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб  від ста п’ятдесяти до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. 
Розмір шкоди завданої лісовому господарству розраховується згідно  Постанови КМУ від 23.07.2008р. № 665.
Відповідно до Кримінального кодексу України (ст.246) незаконна порубка дерев або чагарників у лісах, захисних та інших лісових насадженнях, перевезення, зберігання, збут незаконно зрубаних дерев або чагарників, що заподіяли істотну шкоду, - карається штрафом від тисячі до тисячі п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк.
Ті самі дії, вчинені повторно або за попередньою змовою групою осіб, -караються обмеженням волі на строк від трьох до п’яти років або позбавленням волі на той самий строк.
 
 
 
 
 
 
 

Карпати будуть зелені!!!

  
 
Такою є головна мета лісівників ДП “Славське ЛГ”, тому ми, продовжуємо створювати нові лісові насадження, які будуть біологічно-стійкіші до ураження шкідників та хвороб, аніж смерека, що піддається всиханню та пошкодженню від стихійних явищ та хвороб. Цього разу в заході по залісненню схилів Карпат в урочищі Магура взяли участь завідувач бібліотеки Оксана Вегера та творча молодь с.Либохора. Для садіння лісових культур використовувались придбані у Львівському ЛСНЦ саджанці модрини із закритою кориневою системою, що дозволяє здійснювати садіння лісу протягом цілого вегетаційного періоду та суттєво збільшує відсоток її приживлюваності. Дуже важливо залучати молодь, яку вчать розуміти, для чого потрібно висаджувати ліс, пояснюють що це корисно і потрібно для довкілля, чому думка суспільства “що там нічого не росте” - є хибною, бо коли на ділянці з густим природнім поновленням вони висадили ще кілька тисяч саджанців, у суспільстві формується думка, що Карпати будуть зелені!
 
  Сподіваємось що садіння лісу принесло учасникам багато позитивних вражень, а також дякуємо молоді с.Либохора за активну громадську позицію.
 
 
 
провідний інженер л.к.
ДП “Славське ЛГ”
Леляк ВОЛОДИМИР

Лісова охорона на варті!

 
За травень місяць 2020 року лісовою охороною ДП “Славське лісове господарство” було проведено 8 рейдів по охороні лісу та державного мисливського фонду. В результаті проведеної роботи встановлений випадок незаконної рубки жителем с. Верхня Рожанка  Сколівського району, якого притягнуто до адміністративної відповідальності  за  ст. 65 КупАП (самовільна порубка) та зобов'язано сплатити  збитки завдані лісовому господарству в сумі 7.3 тис. грн. також встановлено два факти браконьєрства, осіб  було затримано, ними виявились жителі с. Сможе, Сколівського району за що було притягнуто  до адміністративної відповідальності  за  ст. 85 КупАП (порушення правил полювання).
 
 
Одночасно  повідомляємо, що в подальшому будуть проводитися рейди , за участю працівників правоохоронних органів,  лісових масивів від незаконних рубок та браконьєрства.
 
Провідний інженер ОЗЛ
ДП “Славське ЛГ”
Павлишин ПЕТРО

Більше статей...

 1. Держлісагентство: У лісах проведено 16,2 тис. рейдів з попередження незаконних рубок
 2. ЛІС САДЯТЬ – ПРО МАЙБУТНЄ ДБАЮТЬ!
 3. Некролог
 4. Держлісагентство: Обсяг незаконних рубок зменшився на 34%
 5. ЗБЕРЕЖЕМО ЗДОРОВ’Я І ЛІСИ РАЗОМ
 6. Уже відновлено 22,3 тис. га лісу, на яких висаджено 122 млн дерев, - Андрій Заблоцький
 7. Оподаткування лісового господарства: реформа, час якої настав
 8. Гарячі будні лісівників: випробовування вогнем.
 9. Напрямки використання заготовленої деревини
 10. Законопроект щодо запровадження національної інвентаризації лісів готується до другого читання
 11. Садимо ліс в умовах карантину
 12. Пожежа в Козьовій: підпалювач встановлений.
 13. Шановні краяни!
 14. До уваги жителів Львівщини! Роз’яснення щодо обмеження відвідування лісів у зв’язку із запобігання поширення коронавірусної інфекції і недопущення лісових пожеж.
 15. У Карпатах вже висаджено 2,2 млн дерев, - Андрій Заблоцький
 16. Палії трави - клопіт для лісівників
 17. Від сьогодні у лісах стартує "сезон тиші"
 18. Держлісагентство: з початку року виникло 180 лісових пожеж, половина з них - за останній тиждень
 19. Пожежа — це лихо!!!
 20. До Міжнародного дня лісів уже висаджено 100 мільйонів дерев, - Андрій Заблоцький
 21. Місячник озеленення, прибирання та благоустрою і Дня довкілля
 22. На Львівщині розпочалася весняна лісокультурна кампанія 2020 року
 23. У В А Г А ! Заходи щодо запобігання поширенню короновірусу COVID – 19 у ДП “Славське лісове господарство”
 24. ПАМ ЯТКА щодо превентивних заходів протидіїі коронавірусу COVID-19 по ДП «Славський ЛГ»
 25. Найбільша чисельність зубрів в Україні - на Львівщині
 26. Всеукраїнська акція «Відновлюємо ліси разом» призупиняється у зв’язку з обмеженнями на організацію масових заходів
 27. Держлісагентством запроваджено заходи стосовно запобігання занесенню і поширенню гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом COVID-19
 28. Підсумки торгів необробленою деревиною заготівлі першого кварталу 2020 р.
 29. Орієнтовні обсяги заготівлі деревини на 2020 рік.
 30. Колегія лісівників Львівщини: раціональне використання, збереження та відтворення лісових ресурсів області
 31. ОГОЛОШЕННЯ
 32. Охорона червонокнижних ранньоквітучих рослин — завдання кожного
 33. НАРАДА З ПИТАНЬ ОХОРОНИ ПРАЦІ ЗА УЧАСТЮ ПОСАДОВИХ ОСІБ ДЕРЖПРАЦІ УКРАЇНИ
 34. На Львівщині заплановано провести лісовідновлення на площі біля 2000 га
 35. Навчання продовжується
 36. У парламентському екологічному Комітету обговорили питання мисливства
 37. До уваги лісокористувачів та деревообробників! Орієнтовний графік електронних аукціонів з продажу деревини
 38. ОБЛІК МИСЛИВСЬКОЇ ФАУНИ В УГІДДЯХ ЛЬВІВЩИНИ
 39. Законопроект про запровадження Національної інвентаризації лісів прийнятий у першому читанні
 40. Стартував експериментальний проект реалізації деревини через е-аукціони
 41. У Львівському ОУЛМГ покращилась охорона лісів від лісопорушень.
 42. Лісове господарство Львівщини: результати 2019 року та перспективи розвитку
 43. Міжвідомча нарада з охорони лісів від незаконних рубок
 44. Підсумки роботи деревообробних підрозділів лісогосподарських підприємств Львівського ОУЛМГ за 2019 рік
 45. Підсумки лісогосподарської діяльності державного підприємства “Славське лісове господарство” за 2019 рік
 46. Інформація про заготівлю та реалізацію деревини в Україні буде загальнодоступною, - Андрій Заблоцький
 47. Будівництво лісових доріг державними підприємствами Львівського ОУЛМГ.
 48. 2019 рік: рекордитаздобутки лісівників Львівщини
 49. Рентна плата для лісової галузі буде зрозумілою та прозорою - Парламент ухвалив відповідні зміни
 50. Голова Держлісагентства розповів про концепцію змін у лісовій галузі
 51. Рішення Уряду в дії: 25 мільйонів кубометрів деревини на рік та обов'язковість електронного обліку деревини для всіх лісокористувачів
 52. Перші підсумки виробничої діяльності за 2019 рік
 53. НАРАДА КОРИСТУВАЧІВ МИСЛИВСЬКИХ УГІДЬ ЛЬВІВЩИНИ: ПЕРЕПИС ЗВІРІВ, АФРИКАНСЬКА ЧУМА, БОРОТЬБА З БРАКОНЬЄРСТВОМ
 54. Уряд послідовно знищує тіньові ринки, - Олексій Гончарук
 55. ЯЛИНКОВА КАМПАНІЯ 2019 — 2020 роки
 56. Ялинкова кампанія 2019-2020 років на Львівщині
 57. Уряд запускає пілотний проект е-аукціонів продажу деревини на "Prozorro.Продажі" з квітня 2020 року
 58. Уряд затвердив Порядок проведення моніторингу внутрішнього споживання деревини
 59. ЯЛИНКОВА КАМПАНІЯ 2019-2020
 60. Завдання з лісовідновлення виконані
 61. Держлісагентство відкрило статистику цін та е-аукціон на деревину
 62. Проєкт "Ліс у смартфоні" крокує Україною
 63. Прийнятий Парламентом Закон щодо заборони суцільних рубок на гірських схилах в ялицево-букових лісах Карпатського регіону відповідає науковим обґрунтуванням
 64. Парламент вдосконалив законодавство щодо заборони суцільних рубок на гірських схилах в ялицево-букових лісах Карпатського регіону
 65. На Львівщині триває осіння лісокультурна кампанія
 66. Ліс у смартфоні: Держлісагентство запустило пілотний проєкт e-реєстру заготівлі деревини та онлайн-карту рубок
 67. У державних лісогосподарських підприємствах Львівщини проходить черговий наглядовий аудит з лісової сертифікації
 68. Парламент захистив українські ліси від концесії
 69. КОРОЇД у лісах Європи!!!
 70. Верховний Суд України визнав законним наказ Мінприроди, за яким лося внесено до Червоної книги України
 71. ДЕРЖЛІСАГЕНТСТВО КООРДИНУВАТИМЕТЬСЯ ЧЕРЕЗ МІНЕКОЕНЕРГО
 72. Парламент захистив українські ліси від концесії
 73. Як формується ціна на лісопродукцію.
 74. Народні депутати України про лісову галузь
 75. Потрібні комплексні та виважені рішення для лісової галузі, - нардеп Валерій Давиденко
 76. Лісівники уособлюють єдність українського народу, - нардеп Ольга Василевська-Смаглюк
 77. Петро Лакида представив законопроект про Національну лісову політику (ВІДЕО)
 78. Потрібно відмінити мораторій, дати вільний ринок для дров'яної продукції, - Володимир Бондар
 79. Громадська рада при Львівському ОУЛМГ засідала у Лісівничий тиждень
 80. На Львівщині привітали працівників лісового господарства із професійним святом!
 81. Держлісгоспи Львівщини поповнюють бюджет
 82. Експерти лісового і мисливського господарства розробили низку законопроектів щодо вирішення нагальних питань лісової та мисливської галузей
 83. Стабільна робота лісогосподарських підприємств – запорука добробуту працівників
 84. Стаття на liga.biz.net
 85. З відкриттям полювання на пернатих !
 86. До уваги лісопорушникам
 87. Робочий візит
 88. Колегія лісівників Львівщини: підсумки діяльності за перше півріччя 2019 року та результати аудитів
 89. Ресурси деревини-для лісового сектора Львівщини
 90. Підведення підсумків роботи ДП «Славське лісове господарство» за 1-ше півріччя 2019 року.
 91. Правда про ліс та спростування міфів
 92. Міфи і реальність
 93. Кожен висаджений сіянець потребує лісівничої уваги
 94. Триває сезон збору дикоростучих плодів та ягід
 95. Візит українських лісівників до Німеччини
 96. Формування лісів майбутнього
 97. На Львівщині відбулись змагання вальників лісу
 98. Місце відпочинку “Над річкою”
 99. Білоруський науковець про сезон тиші у лісах
 100. Володимир Бондар про Міжнародну науково-практичну конференцію щодо всихання соснових лісів