Офіційний сайт
Державне підприємство
"Славське лісове господарство"

Народні депутати України про лісову галузь

 

Потрібні комплексні та виважені рішення для лісової галузі, - нардеп Валерій Давиденко

 

Лісівники уособлюють єдність українського народу, - нардеп Ольга Василевська-Смаглюк

 

Петро Лакида представив законопроект про Національну лісову політику (ВІДЕО)

11 вересня відбувся круглий стіл у Національному університеті біоресурсів та природокористування на тему «Лісова політика України: першочергові завдання».
 
«На чому базується проект Національної лісової політики, розроблений науковцями? На концепції сталого розвитку, на засадах зеленої економіки. Вона враховує європейські екологічні пріоритети, стратегічні пріоритети щодо захисту клімату в рамках глобальної екологічної угоди. Проект складається із 7 основних розділів, але основне – держава повинна керувати лісами незалежно від форм власності. Згідно з концепцією, стале ведення лісового господарства повинно бути наближене до природи лісівництва і держава повинна це забезпечувати. Але дуже хотілося, щоб та частка комунальних лісів також регулювалася територіальними громадами. А передавати державні ліси, особливо малолітні, які в країні становлять 15,9%, у будь-яку власність є недоцільним. Між тим, Україна має всі можливості і для цього є потужності для створення нових лісів. За оцінками фахівців, ми в змозі створити 3–3,5 млн га нових лісів. Для цього потрібна політична воля і землі під залісення», - директор Навчально-наукового інституту лісового і садово-паркового господарства НУБіП, доктор с/г наук, професор, академік Лісівничої академії наук Петро Лакида представив законопроект про Національну лісову політику.
 
Дивіться відео ТУТ.
 
Текст законопроекту: https://bit.ly/2lKeKYg

Потрібно відмінити мораторій, дати вільний ринок для дров'яної продукції, - Володимир Бондар

 
На ділову деревину мораторій на експорт діє три роки. Через певні рішення і дров’яну сировину, яка дозволена для експорту, вже більше року неможливо експортувати. Тому ми маємо сьогодні колапс, який створений в лісовій галузі.
 
Про це заявив заступник Голови Державного агентства лісових ресурсів Володимир Бондар під час круглого столу «Лісова політика України: першочергові завдання».
 
«Потрібно відмінити мораторій, дати вільний ринок для дров’яної продукції – це стимулюватиме ріст цін і роботу наших галузевих підприємств, і не тільки тих, які знаходяться в Державному агентстві лісових ресурсів. Це дасть поштовх для розвитку економіки», - наголосив заступник Голови відомства.
 
Володимир Бондар додав, що мораторій на експорт лісоматеріалів необроблених у такому вигляд, в якому його прийняли, не дав економічного прориву, а в питанні дров’яної сировини він зробив злочинну ситуацію для економіки держави.
 
«Лісогосподарські підприємства мають на сьогодні залишки 1,2 мільйони кубічних метрів деревини. Ми скоротили заготівлю, тому що не можемо реалізувати в Україні те, що було заготовлено», - сказав він.
 
 
За словами Володимира Бондаря, якщо законодавець хотів сконцентрувати сировину і дати поштовх розвитку місцевому бізнесу, то це потрібно було робити не у спосіб заборони, а через стимулювання розвитку і поглиблення переробки.
 
«Для цього потрібно, щоб в Україну прийшли інвестиції. Не приймаючи жодних рішень щодо створення інвестиційного клімату в Україні, просто заборонивши експорт сировини, це призвело лише до зниження внутрішньої ціни, зменшення заготівлі стиглого лісу, а заготовлену деревину, яку маркуємо в лісі – її навіть не вивозимо, тому що вона не має свого споживача. Через зниження ціни на сировину вже постає питання про зупинку підприємств різної форми власності через те, що неможливо реалізувати продукцію», - наголосив заступник Голови Держлісагентства.
 
Він також зазначив, питання мораторію – це шкідливе питання, що привнесли люди, які не вболівають за розвиток лісової галузі та лісової промисловості.
 
«Фактично сьогодні лісове господарство кредитує багато підприємств, які беруть задешево або з великою відстрочкою оплати сировину, а потім ми не маємо можливості заплатити заробітну плату, податки», - сказав він.
 
 
Володимир Бондар підкреслив, що для поглибленої переробки в Україні держава має створити низку стимулюючих заходів. «Якщо Держлісагентству доручать це зробити, то ми би запропонували і Парламенту, і Уряду такі заходи, які б стимулювали розвиток деревообробної галузі в Україні», - зазначив заступник Голови відомства.
 
Прес-служба Держлісагентства

Громадська рада при Львівському ОУЛМГ засідала у Лісівничий тиждень

 
  10 вересня 2019 року у приміщенні Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства  відбулось розширене засідання Громадської Ради при Львівському ОУЛМГ.
  На виконання протокольного доручення Львівської обласної державної адміністрації від 27.08.2019 року участь в роботі взяли члени Громадської ради при Львівському обласному управлінні лісового та мисливського господарства, представники Прокуратури Львівської області, Головного управління Національної поліції у Львівській області, Департаменту екології та природних ресурсів Львівської ОДА, Львівського ОУЛМГ, ОКСЛГП «Галсільліс» та військових лісогосподарських підприємств.
 Під час засідання було розглянуто питання про ефективність використання лісосировинних ресурсів на підприємствах області та стан внесення змін до нормативно - правових актів з лісового законодавства.
  У ході дискусії наголошено посилити співпрацю між правоохоронними, природоохоронними органами та громадськими організаціями щодо підвищення ефективності охорони лісів від лісопорушень, запобігання незаконному обігу деревини та порушень природоохоронного законодавства. 
 
 
   Також, члени Громадської ради при Львівському ОУЛМГ узгодили текст звернення до Державного агентства лісових ресурсів України та Товариства лісівників України щодо надання пропозицій до проекту Закону України «Про врегулювання ринку деревини».
 
 
Прес-служба Львівського ОУЛМГ

Держлісгоспи Львівщини поповнюють бюджет

 
Податки для держави - один з основних результатів роботи підприємств. За вісім місяців 2019 року державними лісогосподарськими підприємствами  Львівської області до бюджетів усіх рівнів сплачено 246,6млн. гривень податків та зборів.
Найбільше сплачено: 
податку на додану вартість (ПДВ) 79,6млн. гривень
рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів 44,2млн. грн., з них до місцевих бюджетів сплачено 20,7 млн. грн.
податку на лісові землі до місцевих бюджетів сплачено 5,5 млн. грн.
податку з доходів фізичних осіб сплачено 46,3млн.грн.
ЄСВ сплачено 56,4млн. грн.
Найбільшими платниками податків є:
ДП «Бродівське ЛГ» -  43,2млн.грн.
ДП «Стрийське ЛГ» - 23,0млн.грн
ДП «Дрогобицьке ЛГ» - 20,0млн.грн.
ДП «Рава-Руське ЛГ» - 16,8млн.грн.
ДП «Жовківське ЛГ» - 16,6 млн.грн.
ДП «Радехівське ЛГ» -  16,3 млн.грн
 
 
 
Відділ бухгалтерського обліку та звітності Львівського ОУЛМГ

Експерти лісового і мисливського господарства розробили низку законопроектів щодо вирішення нагальних питань лісової та мисливської галузей

11 вересня 2019 року відбудеться круглий стіл «Лісова політика України: першочергові завдання».
 
Захід організовано Держлісагентством за сприяння німецько-українського агрополітичного діалогу та Товариства лісівників України. У рамках заходу планується обговорення законодавчих проблем лісового та мисливського господарства, які потребують термінового вирішення.
 
Частина законопроектів опрацьована експертами Товариства лісівників України та Всеукраїнської асоціації мисливців та користувачів мисливських угідь і у новій редакції запропонована для обговорення.
 
Особлива увага приділяється:
 
- проектам законів про фонд розвитку і фінансування лісового господарства (зміни до Бюджетного та Лісового кодексів України https://bit.ly/2lGy8FE).  
 
- проектам законів України щодо посилення охорони лісів та негайного подолання кризової ситуації, що склалася у зв'язку із лісовими пожежами https://bit.ly/2lJIZik
 
- проектам законів України щодо проведення національної інвентаризації лісів та звільнення від оподаткування дров, що відпускаються населенню для побутових потреб https://bit.ly/2lKe98Y
 
- проектам законів України щодо негайного подолання кризової ситуації, що склалась у зв’язку із незаконним полюванням та щодо охорони тваринного світу https://bit.ly/2lLyTgx
 
- проекту Концепції розвитку мисливського господарства на 2020-2021 роки https://bit.ly/2lE9mWS
 
- законопроекту про ринок деревини https://bit.ly/2lDHjqz
 
- законопроекту про Національну лісову політику https://bit.ly/2lKeKYg (група науковців Національного лісотехнічного університету України (м. Львів) та Національного університету біоресурсів і природокористування України (м. Київ) розробили концепцію проекту Закону, який враховує окремі пропозиції Україно-Шведського проекту, Програми FLEG та аналізу програм країн ЄС).
 
Низка законопроектів вже пройшли ґрунтовне обговорення на круглих столах, які були організовані в НУБіП за участю лісівників-практиків, юристів, науковців, експертів Товариства лісівників.

Стабільна робота лісогосподарських підприємств – запорука добробуту працівників

Державні лісогосподарські підприємства Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства за 8 місяців 2019 року року реалізували продукції на суму 668 млн. грн.
Найбільше продукції реалізували:
ДП «Бродівське лісове господарство» - 94 млн грн;
ДП «Стрийське лісове господарство» - 93 млн. грн; 
ДП «Славське лісове господарство» -  52 млн.грн.
 
Підприємства постійно дбають про покращення соціального стану своїх працівників, чисельність яких перевищує 3100 осіб. Зокрема, впродовж 2019 року відбувається зростання заробітної плати, яка з початку року становить 10510 грн, що на 480 грн більше, ніж за відповідний період 2018 року. 
 
 
 
 
 
 
Відділ економіки і фінансів Львівського ОУЛМГ

Стаття на liga.biz.net

Вырубка леса VS заготовка древесины: важно остановить манипуляции

Більше статей...

 1. З відкриттям полювання на пернатих !
 2. До уваги лісопорушникам
 3. Робочий візит
 4. Колегія лісівників Львівщини: підсумки діяльності за перше півріччя 2019 року та результати аудитів
 5. Ресурси деревини-для лісового сектора Львівщини
 6. Підведення підсумків роботи ДП «Славське лісове господарство» за 1-ше півріччя 2019 року.
 7. Правда про ліс та спростування міфів
 8. Міфи і реальність
 9. Кожен висаджений сіянець потребує лісівничої уваги
 10. Триває сезон збору дикоростучих плодів та ягід
 11. Візит українських лісівників до Німеччини
 12. Формування лісів майбутнього
 13. На Львівщині відбулись змагання вальників лісу
 14. Місце відпочинку “Над річкою”
 15. Білоруський науковець про сезон тиші у лісах
 16. Володимир Бондар про Міжнародну науково-практичну конференцію щодо всихання соснових лісів
 17. Держлісагентство: за І півріччя відтворено майже 36 тисяч гектарів лісів
 18. Результати технічного приймання лісових культур на Львівщині
 19. На Кіровоградщині проходить розширене виїзне засідання колегії Держлісагентства
 20. На колегії Держлісагентства наголосили на необхідності законодавчого вирішення проблем лісової галузі
 21. Збережемо біорізноманіття разом!
 22. Представники Львівщини отримали державні нагороди
 23. Ліс пам’яті загиблого лісівника
 24. На Золочівщині відбувся семінар – навчання з гасіння лісових пожеж
 25. Підсумки роботи ДП “Славське ЛГ” за I квартал 2019 року
 26. Держлісагентство за підтримки Міжнародної спілки охорони природи планують започаткувати проект щодо адаптації лісів до змін клімату
 27. Підсумки акції "Майбутнє лісу у твоїх руках - 2019"
 28. Підсумки Акції «Майбутнє лісу у твоїх руках - 2019» та Місячника озеленення, прибирання та благоустрою і Дня довкілля
 29. Фінальний акорд всеукраїнської Акції «Майбутнє лісу у твоїх руках 2019» та місячника озеленення, прибирання та благоустрою і Дня довкілля на Львівщині
 30. Держлісагентство вживає низку заходів для запобігання виникненню лісових пожеж
 31. Медіа-ліс
 32. Заключні акорди весняної посадки лісу 2019р.
 33. На Львівщині встановили національний рекорд з висадки дерев
 34. Озеленення території лісгоспу 2019
 35. Оголошення про національний відбір Міжнародного конкурсу "Молодь в лісах Європи"
 36. ОГОЛОШЕННЯ!!! 10.04.2019р.
 37. 21 березня в усьому світі відзначають Міжнародний день лісів
 38. Володимир Бондар наголосив на персональній відповідальності керівників облуправлінь лісового господарства за дотримання вимог охорони праці
 39. У Міжнародний день лісів на Львівщині відбувся старт посіву лісового насіння за новітніми технологіями
 40. Лісівники Львівщини запрошують долучитися до заходів акції "Майбутнє лісу у твоїх руках-2019"
 41. ДП «Славське лісове господарство» проводить акцію "Майбутнє лісу в твоїх руках-2019"
 42. Видатному вченому-лісівнику Григорію Криницькому - 75 років!
 43. 21 березня Міжнародний день лісів
 44. Мисливці області радились як зберегти і примножити державний мисливський фонд
 45. Держлісагентство закликає громадян дотримуватися правил пожежної безпеки під час перебування у лісі
 46. відео до Міжнародного дня лісів на Львівщині
 47. Міфи, псевдоекологи, «своє» міністерство. Про що говорили на з'їзді лісівників у Луцьку.
 48. На з'їзді лісівників запропоновано створити Міністерство лісового господарства та деревообробної промисловості
 49. Від Сходу до Карпат: як Луцьк вперше зібрав лісівників з усієї країни.
 50. Держлісгоспи Львівщини поповнюють бюджет
 51. За випаленою травою – горить ліс (2019р.)
 52. не випалюйте суху рослинність на полях та луках
 53. Лісівники Львівщини: для лісу, для людей!
 54. Лісівники Львівщини готові до проведення весняної лісокультурної компанії 2019!
 55. Володимир Бондар представив публічний звіт Держлісагентства за 2018 рік
 56. В Україні впроваджують новітні технології висадки лісів, - Володимир Бондар
 57. У лісах Держлісагентства створено понад 3 тис. територій та об'єктів ПЗФ, - Володимир Бондар
 58. Держлісагентство забезпечило повний електронний облік усієї заготовленої деревини
 59. Україна з 2019 року перейшла на євростандарти класифікації деревин
 60. На Львівщині відбулось засідання Лісокультурної ради з розгляду проектів лісових культур і природнього поновлення на 2019 рік
 61. На колегії Держлісагентства обговорили результати та плани лісокультурної кампанії
 62. Громадська рада при Львівському ОУЛМГ обговорила актуальні питання галузі
 63. Заступник Голови Держлісагентства Володимир Бондар провів зустріч з представниками Світового банку
 64. Сніжна зима-лихо для косуль
 65. Підлий вчинок браконьєрів
 66. Виробничі досягнення 2018 року
 67. Лісове господарство Львівщини: результати 2018 року та плани на майбутнє
 68. Розвішування годівниць
 69. У 2018 році лісова галузь сплатила 6,2 мільярдів гривень податків
 70. На колегії Держлісагентства розповіли про заготівлю деревини у минулому році
 71. Про обсяги незаконних рубок поінформували на колегії Держлісагентства
 72. Завдання з відтворення лісів у 2018 році виконано
 73. В Україні сертифіковано 4,08 мільйони гектарів лісів
 74. ВОЛОДИМИР БОНДАР: «БАЧИМО ПОВНЕ РОЗУМІННЯ ПРЕЗИДЕНТСЬКОЮ ВЕРТИКАЛЛЮ ВЛАДИ ПИТАНЬ ЛІСОВОЇ ГАЛУЗІ»
 75. Притулок туриста
 76. У мисливських господарствах Львівщини облікують диких та мисливських тварин
 77. У 2018 РОЦІ ВІДТВОРЕНО МАЙЖЕ 44 ТИСЯЧІ ГЕКТАРІВ ЛІСІВ
 78. Мінприроди пропонує засаджувати полезахисні смуги деревами-медоносами
 79. Лісопорушники Львівщини добровільно відшкодували понад 680 тис. грн завданої шкоди
 80. Лісівники на Львівщині відновили понад 2 тисяч га лісів
 81. Лісівники Львівщини поповнили державну скарбницю на 364 млн грн
 82. Нарада (16.01.2019)
 83. Доля та шляхи збереження масивів штучних лісових насаджень Херсонщини, як зеленої оази півдня України, цікавили й цікавлять не лише її жителів.
 84. Жінка перетворила мертве дерево на бібліотеку для сусідів. Це магія!
 85. У Львівському ОУЛМГ покращилась охорона лісів від лісопорушень.
 86. Україна перейшла на нові національні стандарти якості деревини, гармонізовані з європейськими
 87. З новим 2019 роком
 88. ЄС закликав Україну скасувати мораторій на експорт необробленої деревини
 89. На заміну старим ГОСТам – нові ДСТУ: презентація, навчання і контакти для питань
 90. Лісівники державних лісів Львівщини працюють без порушень - стверджує перевірка ASI
 91. Лісгоспи Держлісагентства майже півроку не експортують дрова – Бондар
 92. Зимові турботи єгерів
 93. З 2019 року запроваджуються нові національні стандарти якості деревини, гармонізовані з європейськими
 94. Співпраця з громадськістю та ЗМІ - один з пріоритетних напрямів діяльності лісівників Львівщини
 95. ЯЛИНКОВА КАМПАНІЯ 2018 — 2019 роки
 96. Старт ялинкової кампанії на Львівщині
 97. Підприємства Львівського ОУЛМГ заготовили рекордну кількість лісового насіння
 98. Новий рік — небезпека для новорічних деревець.
 99. Зміни фінансування та оподаткування лісової галузі
 100. Будівництво лісових лоріг в державному підприємстві “Славське лісове господарство”