Офіційний сайт
Державне підприємство
"Славське лісове господарство"

ОБЛІК МИСЛИВСЬКОЇ ФАУНИ В УГІДДЯХ ЛЬВІВЩИНИ

У теперішній час ведення мисливського господарства має бути науково обґрунтоване з чітким визначенням чисельності об'єктів полювання. Через це обліку мисливських звірів і птахів з кожним роком приділяється все більше уваги. Завдання обліку - з'ясувати чисельність тварин і їх розміщення на території кожного  господарства.
 
Для успішного проведення обліку фауни 10 січня у Львівському обласному управлінні лісового та мисливського господарства  проведено семінар-нараду з усіма користувачами мисливських угідь області. Під головуванням начальника Львівського ОУЛМГ Анатолія Дейнеки участь в нараді брали районні мисливствознавці, мисливствознавці держлісгоспів, представники користувачів мисливських угідь, Департамент екології та природних ресурсів при Львівській ОДА, Державної екологічної інспекції у Львівській області, Управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Головного управління Держпродспоживслужби у Львівській області та Львівського відділення ГО Всеукраїнської асоціації мисливців та користувачів мисливських угідь України та представники громадської ради при Львівському ОУЛМГ. Начальник Львівського ОУЛМГ Анатолій Дейнека наголосив на важливість та об’єктивне проведення обліку фауни.
Усі користувачі мисливських угідь Львівщини, а їх у нашій області є 81, мають час для обліку мисливських видів звірів та птахів до 15 лютого цього року. Для того, щоб мисливські колективи області організовано провели облікові роботи, Львівське облуправління лісового та мисливського господарства видало відповідний наказ. Наказ доведено до відома учасників наради. У наказі акцентовано увагу на організації та порядку проведення облікових робіт, ретельного дотримання методичних та практичних рекомендацій, надання інформації про проведення обліку а також термінів здачі проектів лімітів добування мисливських видів звірів віднесених до загальнодержавного значення. Також в наказі вказані методи та способи проведення облікових робіт, строки проведення обліку за видами мисливських звірів та птахів протягом року. Прописані терміни надання первинних матеріалів обліку, проекти лімітів/обсягів добування конкретних видів мисливських звірів та птахів  в сезоні полювання 2020 – 2021 років.. 
Облік сплановано провести так, щоб сусідні мисливські господарства проводили облікові роботи у своїх угіддях майже одночасно. Угіддя державного мисливського резерву теж не залишаться поза увагою обліковців. У цілому облікові роботи будуть проводитись на всій території області, а точніше - на загальній площі мисливських угідь області – 1 млн. 771 тис. га. Контроль за проведенням обліку чисельності мисливських і червонокнижних мисливських видів звірів та птахів покладено на працівників державної лісової охорони, які розподілені за користувачами мисливських угідь.
 
 
Начальник відділу-головний
мисливствознавець управління В. Бурмас

Законопроект про запровадження Національної інвентаризації лісів прийнятий у першому читанні

Сьогодні у Верховній Раді України прийнято в першому читанні законопроект про внесення змін до Лісового кодексу України щодо проведення національної інвентаризації лісів (реєстр. №2379).
 
«Ми звикли повторювати, що ліс – наше багатство. Але площі вирубаного за останні роки лісу вражають. Бо досі ми не мали вичерпної інформації про стан та динаміку лісів, які якісні та кількісні характеристики лісу, які потреби у насадженнях. Ця прогалина ускладнювала належний контроль за використанням лісових ресурсів», - підкреслив Міністр енергетики та захисту довкілля Олексій Оржель.  
 
За його словами, завдяки проведенню Національної інвентаризації лісів буде отримана достовірна оцінка загальних запасів насаджень та визначені показники поточного їх приросту, необхідні для оцінки рівня інтенсивності лісокористування.
 
Метою прийняття проекту Закону є створення законодавчих умов впровадження в Україні національної лісової інвентаризації як нової системи збору та узагальнення даних про ліси в загальнодержавному масштабі для формування стратегічних цілей та завдань державної політики у сфері лісового господарства.
 
Основними завданнями Національної інвентаризації лісів є:
 
· збір та узагальнення інформації про стан та динаміку лісів та лісових ресурсів з використанням статистичних методів;
 
·  забезпечення органів державної влади оперативною інформацію про стан лісів та лісових ресурсів;
 
· надання даних та матеріалів до державного лісового кадастру, державної системи моніторингу довкілля та для потреб міжнародної звітності України про ліси. 
 
Очікується, що завдяки проведенню Національної інвентаризації лісів буде отримана достовірна оцінка загальних запасів лісових насаджень. Серед інших потенційно важливих результатів – визначення площі самозаліснених сільськогосподарських земель та уточнення звітності до Рамкової конвенції ООН про зміну клімату ООН та Кіотського протоколу щодо щорічного рівня поглинання парникових газів лісами України тощо.
 
Наступними кроками буде розроблення:
 
-  Порядку організації та проведення Національної інвентаризації лісів України;
 
-  Інструкції з проведення Національної інвентаризації лісів України.
 
«Цей процес вже давно започаткований в європейських країнах. Дякую Президенту, Уряду та Парламенту, які зрушили з мертвої точки це питання в Україні. Ми зараз можемо отримати унікальний шанс стати на рівні країн Європи і започаткувати Національну інвентаризацію лісів», - так прокоментував рішення Парламенту Голова Державного агентства лісових ресурсів України Андрій Заблоцький.
 
За його словами, інвентаризація дасть відповідь на запитання, яка фактична лісистість держави, який запас деревини в лісах та її технічна придатність.
 
«Публічний доступ до даних НІЛ та її результатів сприятиме підвищенню довіри до інформації про ліси на національному рівні. Зараз дуже часто громадськість та журналісти, коли пишуть про лісі, користуються або застарілою інформацію, або з невідомих джерел. А тепер просто уявіть собі, що протягом життя Ви десяток разів зайдете на сайт Національної інвентаризації лісів, з однією метою, - поглянути на зміни в рості дерев на певній інвентаризаційній ділянці. Оцінити стан лісів загалом в Україні. Ви матимете достовірну інформацію!», - наголосив Андрій Заблоцький.
 
З використанням матеріалів Мінекоенерго

Стартував експериментальний проект реалізації деревини через е-аукціони

З 1 лютого в Україні необроблена деревина реалізовуватиметься через електронні аукціони. Про це йдеться в опублікованій постанові Уряду.
 
За пропозицією Мінекоенерго з 1 лютого до 1 квітня 2021 року проводитиметься експериментальний проект проведення електронних аукціонів з продажу необробленої деревини.
 
«До цього часу підприємства Держлісагентства повністю працювали в системі електронного обліку деревини і виставляли більше половини всієї деревини на е-аукціони, на відміну від інших лісокористувачів, які все продавали за так званими "прямими договорами". При цьому, ціноутворення на таку деревинну було незрозумілим, а держава взагалі не розуміла скільки деревини реалізовувалось іншими користувачами. Ця постанова має змінити стан справ та забезпечити прозорість ринку деревини та справедливе ціноутворення. Пілот дає можливість лісокористувачам самим визначати, на якому електронному майданчику вони будуть реалізовувати деревину в залежності від об'ємів реалізації, породи деревини тощо», - розповів Голова Державного агентства лісових ресурсів України Андрій Заблоцький.
 
Сьогодні він також провів зустріч з представниками асоціацій деревообробних підприємств, на якій сторони обговорили питання виконання постанови Уряду.
 
 
Що передбачає експериментальний проект?
 
Постійні лісокористувачі, чистий дохід яких за результатами 2018 року становив більше 10 млн гривень, виставлятимуть не менше 25% великих парій деревини на електронний майданчик «Прозорро.Продажі». Це будуть лоти, сформовані із деревини одного сортименту, в обсязі не менше ніж 150 куб. метрів або за стартовою ціною лота не менше ніж 200 тис. гривень.
 
Такі умови сформовані на основі структури торгів попередніх років.
 
Якщо ж у лісокористувачів чистий дохід за 2018 рік був меншим 10 млн грн, або ж обсяг лотів деревини одного сортименту менше ніж 150 куб. метрів чи стартова ціна лота менше ніж 200 тис. гривень – вони виставлятимуть деревину на інших електронних майданчиках.
 
Експеримент дає можливість лісокористувачам самим визначати, на якому електронному майданчику вони будуть реалізовувати деревину.
 
Дія експериментального проекту не поширюється на реалізацію необробленої деревини:
 
- для задоволення потреб національної безпеки та оборони, подолання наслідків надзвичайних ситуацій, стихійних лих;
 
- відповідно до Закону України «Про публічні закупівлі»;
 
- для задоволення потреб бюджетних установ та населення на опалення;
 
- використання якої передбачено колективними договорами постійних лісокористувачів;
 
- для потреб індивідуального будівництва і ремонту будівель (для фізичних осіб).
 
«Пілотний проект запланований до квітня 2021 року. Але ми постійно будемо моніторити ситуацію та за необхідності вносити корективи. Будемо надавати Уряду пропозиції, як вдосконалити процес реалізації деревини, щоб він був зрозумілим та прозорим для всіх учасників», - повідомив Андрій Заблоцький.
 
Текст постанови і порядку тут: https://bit.ly/2GJ8TKb

У Львівському ОУЛМГ покращилась охорона лісів від лісопорушень.

У 2019 році на підприємствах Львівського ОУЛМГ суттєво зменшилась незаконна вирубка лісу, а саме на 307кбм, що становить 25 відсотків в порівнянні з 2018 роком.
 
Із загальної кількості 935 кбм. незаконно зрубаної деревини, працівниками державної лісової охорони встановлено 235 лісопорушників, які незаконно зрубали 491 кбм. деревини, що становить 53 відсотки.
Добровільно лісопорушниками відшкодовано шкоду у 173 випадках на суму 585,2 тис.грн.
Всі інші невідшкодовані порушення, а саме 140 випадків були виявлені, задокументовані та передані працівниками державної лісової охорони в правоохоронні органи для розслідування і відшкодування завданої шкоди. 
 
 
 
 
Відділ охорони, захисту лісу та
мисливського господарства
Львівського ОУЛМГ

Лісове господарство Львівщини: результати 2019 року та перспективи розвитку

 
У Львівському обласному управлінні лісового та мисливського господарства на засіданні колегії підсумували роботу у 2019 році.
Відзначено, що державними лісогосподарськими підприємствамиЛьвівського обласного управління лісового та мисливського господарства у 2019 році забезпечено виконання основних показників лісогосподарської діяльності. Загальні обсяги відтворення лісів за 2019 рік склали 1983 га. Зокрема, створено 1067,4 га лісових культур. Природне поновлення лісів забезпечене на площі 915,6 га, що становить 46% від всього обсягу лісовідновлення.
Проведено 7406 га доглядів за лісовими культурами при плані 7319 га, що становить  101 %. Доповнення лісових культур проведено на площі 1768,5 га при плані 1515, або 117 %.Проведено сприяння природному поновленню на площі 756 га.
 
 
 
Рубки формування та оздоровлення лісів за 2019 рік проведено на площі 13,8 тис. га, в ході яких заготовлено 394,7тис.кбм ліквідної деревини, в тому числі рубки догляду в молодняках проведені на площі  2,3 тис. га. при завданні 2,2 тис. га, що становить 104,5 %.
За період з початку року в лісогосподарських підприємствах Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства виявлено 320 випадки незаконних рубок, загальною кубомасою 935 кбм деревини, сума шкоди завдана лісовому господарству становить 5659 тис.грн., в тому числі виявлено державною лісовою охороною 320 випадки (100%) незаконних рубок, загальною кубомасою 935 кбм деревини. Об’єм незаконних рубок зменшився у порівнянні з аналогічним періодом 2018 року на 307 кбм., що становить 24,7%.
 
 
Підприємствами управління від всіх видів рубок заготовлено 888,8 тис. кбм. деревини, в тому числі на рубках головного користування – 478,9 тис. кбм.
В круглому вигляді було реалізовано  682,9 тис.кбм. деревини.
На власних виробничих потужностях за 2019 рік перероблено 187,4 тис.кбм. деревини.
Побудовано та відновлено ремонтом  36 км лісових доріг.
Обсяг реалізації продукції склав 975,0 млн.грн.
 
 
На 01.01.2020 року чисельність штатних працівників у лісогосподарських підприємствах Львівського ОУЛМГ склала 3104 чол.Рівень середньомісячної заробітної плати по підприємствах управління досяг 10 350 гривень.
Підприємства управління за 2019 рік сплатили до бюджетів усіх рівнів  281,0 млн гривень податків та зборів (обов’язкових платежів). Зокрема, до державного бюджету України сплачено майже 171,5 млн. грн. та 109,5 млн. грн податків, зборів та інших обов’язкових платежів до місцевого бюджету. Значну частину бюджетних платежів становить рентна плата за спеціальне використання лісових ресурсів – 63,4 млн грн. Єдиного соціального внеску сплачено 82,8 млн.грн. Таким чином, щодня державні лісогосподарські підприємства сплачують близько 1 млн гривень 1 млн. гривень податків та інших обов’язкових платежів.
Констатовано, що вплив змін клімату, який проявляється процесами масового всихання лісів в країнах Європи, спричинило до надходження на ринок значних ресурсів дешевої деревини. Це, разом з укріпленням національної валюти гривні, спричинило охолодження ринку деревини в Україні. Зазначені причини суттєво негативно впливають на фінансово-економічний стан лісогосподарських підприємств.
За результатами колегії були намічені основні напрямки та плани діяльності підприємств, спрямовані на підвищення ефективності їхньої діяльності у 2020 році за рахунок оптимізації витрат на виробництво і більш раціональне використання лісових ресурсів.
Голова колегії Анатолій Дейнека доручив керівникам підприємств забезпечити інформування громади Львівщини про результати роботи у 2019 році та напрямки їх діяльності у 2020 році.
 
 
Прес-служба Львівського ОУЛМГ

Міжвідомча нарада з охорони лісів від незаконних рубок

Сьогодні, 30 січня, у приміщенні Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства відбулася міжвідомча нарада щодо запобігання та боротьби з незаконними рубками, попередження розкрадання лісопродукції та іншими порушеннями у сфері охорони лісових ресурсів.
 
У нараді взяли участь перший заступник голови Львівської обласної державної адміністрації Лозинський В.М., заступник голови Львівської обласної ради Гудима Ю.І., представники правоохоронних органів, Державної екологічної інспекції у Львівській області, Громадської ради при Львівському ОУЛМГ, директори та головні лісничі лісогосподарських підприємств та представники ЗМІ.
Начальник Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства Дейнека А.М. ознайомив присутніх зі станом охорони лісів від незаконних рубок по управлінні та відмітив позитивну тенденцію щодо зменшення обсягу незаконних рубок в державному лісовому фонді. Так, з 2016 по 2019 рік обсяг незаконних рубок у державному лісовому фонді зменшився  з 3268 м3 до 935 м3, тобто у понад 3 рази. 
З метою забезпечення охорони лісів,  раціонального використання лісових ресурсів, попередження нелегального обігу деревини і боротьби з незаконними рубками Львівським обласним управлінням лісового та мисливського господарства та Головним управлінням Національної поліції у Львівській області підписані «Спільні  заходи щодо запобігання та боротьби з незаконними рубками, попередження розкрадання лісопродукції та іншими порушеннями у сфері охорони лісових ресурсів» від 24 січня 2020 року,  якими передбачено проведення спільної рейдової роботи, впорядкування лісопильних об’єктів та системної роботи в засобах масової інформації з висвітлення питань додержання вимог лісового законодавства.
Учасники наради прийшли до спільного висновку, що ефективність роботи з охорони лісів збільшується при тісній співпраці державної лісової охорони з правоохоронними та природоохоронними органами, громадськими організаціями, залученням до цієї роботи органів місцевого самоврядування (сільських рад, ОТГ).
За підсумками наради директорам державних лісогосподарських підприємств доручено провести аналогічні міжвідомчі наради в районах області, з метою налагодження комунікації задля попередження і мінімізації випадків незаконних рубок в державному лісовому фонді.
 
 
Прес-служба Львівського ОУЛМГ
 

Підсумки роботи деревообробних підрозділів лісогосподарських підприємств Львівського ОУЛМГ за 2019 рік

За 2019 рік підприємствами Львівського ОУЛМГ  перероблено  187,4 тис. м3 деревини. 
Враховуючи пониження цін та лісо- та пило-продукцію та зниження попиту на продукцію, деревообробними підрозділами лісогосподарських підприємств Львівського ОУЛМГ було випущено продукції на 264,7 млн.грн., що на 10,2млн.грн.менше, ніж за 2018 р.
Зменшилась і кількість працюючих до 473 чол. в 2019 році в порівнянні з          497 чол. в 2018 році.
Середньомісячна зарплата одного працюючого склала 10,9 тис. грн. Найвища зарплата у деревообробному секторі області у ДП «Жовківське ЛГ»  – 12,7 тис грн., ДП «Радехівське ЛГ» –  12,5 тис. грн. та ДП «Рава-Руське ЛГ» –  12,1 тис. грн.
Найбільші обсяги переробки традиційно у ДП «Бродівське ЛГ», де за 2019 р. було перероблено 51,3 тис. м3 деревини та у ДП «Славське ЛГ» – 43,2 тис. м3.  
За 2019 рік лісогосподарськими підприємствами було придбано 12 одиниць деревообробного обладнання на суму 3,2 млн.грн. Нове обладнання придбано Бродівським, Дрогобицьким, Сколівським, Славським та Золочівським лісгоспами.
 
 
Не зважаючина важку ситуацію в галузі планується і надалі продовжувати модернізацію деревообробних підрозділів та нарощення обсягів переробки деревини.
 
Відділ лісових ресурсів, машин та технологій
Львівського ОУЛМГ

Підсумки лісогосподарської діяльності державного підприємства “Славське лісове господарство” за 2019 рік

Щорічно ДП „Славське лісове господарство” підводить підсумки лісогосподарської діяльності, аналізу підлягають лісовідновлення, захист лісу, лісогосподарських заходів, реалізації продукції її заготівля та переробка, сплата подптків, тощо.
 
Площа лісовідновлення на території Славського лісгоспу 2019 року знизилась до 118,6 га., в зв’язку з суттєвим зменшенням суцільно-санітарних рубок та переходом на вибірковий спосіб рубки, та становила 67,5 га. садіння лісових культур, та 51,1 га. залишено під природне поновлення.
 Атестації 2019 року підлягло 1294 га. лісових культур з яких 312 га.  - переведено у покриту лісом площу. Із 1452 га. природного поновлення у покриту лісом площу переведено 1091 га. втому числі 111 га. у звітньому році Основними лісоутворюючими породами є ялиця біла, бук лісовий, супутніми – клен-явір, місцями модрина європейська та ялина європейська. Дані породи лісництва отримують із власних лісових розсадників, яких по лісгоспу на сьогоднішній день 10, загальною площею 2 га. Зокрема, цього року вирощено 164 тис. шт. стандартних сіянців ялиці, 149 тис шт. – явора, 563 тис шт. - ялини європейської, всього 12 порід загальною кількістю 946 тис шт. стандартних сіянців.
 
 
Слід відмітити, що за період 2019 року лісовою охороною лісгоспу було виявлено 4 (чотири) випадки лісопорушень, щодо незаконної рубки лісу, загальною кубомасою 4 м3, на суму шкоди 23,2 тис.грн., що є значно менше в порівнянні з попереднім роком, у всіх випадках лісопорушників встановлено та притягнуто до відповідальності.
Згідно підсумків роботи підприємства за 2019 рік можна зробити наступні висновки: заготовило 75,7 тис.кбм. деревини, в тому числі від рубок головного користування 24,2 тис.кбм. Реалізували 29,1 тис.кбм. лісопродукції на суму 77,8 млн.грн
На нижньому складі деревини перероблено 46 тис.кбм. деревини та випущено продукції переробки на суму 46,8 млн.грн.
Підприємство справно сплачує всі платежі до державного бюджету та місцевих бюджетів. За 2019 рік державним підприємством “Славське ЛГ” сплачено до державного та місцевих бюджетів 19,1 млн. грн.
 
 
провідний інженер л.к.
ДП “Славське ЛГ”
ВОЛОДИМИР Леляк

Інформація про заготівлю та реалізацію деревини в Україні буде загальнодоступною, - Андрій Заблоцький

Держлісагентство планує зібрати і опублікувати інформацію про заготівлю та реалізацію деревини в Україні, щоб держава і деревообробний бізнес могли ефективно планувати свою роботу. Про це повідомив Голова Державного агентства лісових ресурсів України Андрій Заблоцький під час зустрічі з представниками Європейської бізнес асоціації.

 
Він зазначив, що орієнтовна сортиментна структура заготівлі деревини у 2020 році по Держлісагентству вже є у вільному доступі, а загальний баланс можна буде зробити після того, як всі лісокористувачі України введуть електронний облік деревини.
 
«Також ми зможемо оприлюднити реєстр всіх лісокористувачів України, які здійснюють заготівлю деревини», - сказав Голова Держлісагентства.
 
Учасники зустрічі обговорили питання ринку деревини.
 
Як повідомив Андрій Заблоцький, перед Держлісагентством цього року стоїть завдання внести ключові законопроекти та підзаконні акти в частині формування цивілізованого ринку.
 
«Це дасть можливість мати більшу прозорість, розуміння того, що бізнес отримуватиме ресурси за зрозумілими правилами, ринковими цінами. Мінекоенерго був опублікований наказ в частині регуляторного плану, в якому є низка пунктів, що стосуються цих завдань в лісовому господарстві», - зазначив він.
 
Окрім того, він повідомив, що зараз опрацьовуємо питання створення робочої групи щодо законопроекту про ринок деревини.
 
«Є декілька законопроектів, які були розроблені раніше. Тому потрібно випрацювати єдину модель. Питання технічної підготовки законопроекту не є на стільки принциповим, як є принциповим розуміння концепції ринку. Має бути розуміння, як буде функціонувати лісова та деревообробна галузі. Будь-які моделі, які пропонуватимуться, - повинні мати розрахунки впливу на ринкове середовище, ефективності та впливу на довкілля. Виходячи з цього і будуть прийматися рішення», - підкреслив Голова Держлісагентства.
 
Прес-служба Держлісагентства

Будівництво лісових доріг державними підприємствами Львівського ОУЛМГ.

 
Основу сталого розвитку лісового господарства, раціонального і екологічно безпечного використання природних ресурсів складає збалансована мережа лісових доріг.
Відсутність раціональної мережі лісових доріг гальмує застосування підприємствами лісового господарства передових екологобезпечних технологій, впровадження нової сучасної техніки, приводить до зниження якості лісогосподарських робіт та лісозаготівельного виробництва.
Потреба розширення лісотранспортної мережі, на сьогоднішній день є актуальною у всіх лісогосподарських підприємствах і, особливо, у підприємствах які знаходяться в Карпатському регіоні.
Незважаючи на складні фінансові труднощі, державні підприємства лісового господарства Львівського ОУЛМГ в 2019р., продовжилибудівництво та відновлення лісових доріг.
За рахунок власних коштів підприємств, збудовано  та відновлено ремонтом 35,6 км. лісових автомобільних доріг, в тому числі 11,9 км доріг з твердим покриттям, 9,0 км будівництво земляного полотна, 14,7 км відновлення існуючих доріг.
   Першість у будівництві лісових автомобільних доріг як і раніше задають державні лісогосподарські підприємства Карпатського регіону  «Сколівське ЛГ» та «Славське ЛГ».
Будівництво та відновлення лісових автомобільних доріг дасть змогу  лісогосподарським підприємствам запроваджувати сучасні екологобезпечні технології, буде сприяти виконанню комплексу природоохоронних робіт, передбачених Карпатською конвенцією.
 
 
 
Відділ лісових ресурсів, машин та
технологій Львівського ОУЛМГ
 

Більше статей...

 1. 2019 рік: рекордитаздобутки лісівників Львівщини
 2. Рентна плата для лісової галузі буде зрозумілою та прозорою - Парламент ухвалив відповідні зміни
 3. Голова Держлісагентства розповів про концепцію змін у лісовій галузі
 4. Рішення Уряду в дії: 25 мільйонів кубометрів деревини на рік та обов'язковість електронного обліку деревини для всіх лісокористувачів
 5. Перші підсумки виробничої діяльності за 2019 рік
 6. НАРАДА КОРИСТУВАЧІВ МИСЛИВСЬКИХ УГІДЬ ЛЬВІВЩИНИ: ПЕРЕПИС ЗВІРІВ, АФРИКАНСЬКА ЧУМА, БОРОТЬБА З БРАКОНЬЄРСТВОМ
 7. Уряд послідовно знищує тіньові ринки, - Олексій Гончарук
 8. ЯЛИНКОВА КАМПАНІЯ 2019 — 2020 роки
 9. Ялинкова кампанія 2019-2020 років на Львівщині
 10. Уряд запускає пілотний проект е-аукціонів продажу деревини на "Prozorro.Продажі" з квітня 2020 року
 11. Уряд затвердив Порядок проведення моніторингу внутрішнього споживання деревини
 12. ЯЛИНКОВА КАМПАНІЯ 2019-2020
 13. Завдання з лісовідновлення виконані
 14. Держлісагентство відкрило статистику цін та е-аукціон на деревину
 15. Проєкт "Ліс у смартфоні" крокує Україною
 16. Прийнятий Парламентом Закон щодо заборони суцільних рубок на гірських схилах в ялицево-букових лісах Карпатського регіону відповідає науковим обґрунтуванням
 17. Парламент вдосконалив законодавство щодо заборони суцільних рубок на гірських схилах в ялицево-букових лісах Карпатського регіону
 18. На Львівщині триває осіння лісокультурна кампанія
 19. Ліс у смартфоні: Держлісагентство запустило пілотний проєкт e-реєстру заготівлі деревини та онлайн-карту рубок
 20. У державних лісогосподарських підприємствах Львівщини проходить черговий наглядовий аудит з лісової сертифікації
 21. Парламент захистив українські ліси від концесії
 22. КОРОЇД у лісах Європи!!!
 23. Верховний Суд України визнав законним наказ Мінприроди, за яким лося внесено до Червоної книги України
 24. ДЕРЖЛІСАГЕНТСТВО КООРДИНУВАТИМЕТЬСЯ ЧЕРЕЗ МІНЕКОЕНЕРГО
 25. Парламент захистив українські ліси від концесії
 26. Як формується ціна на лісопродукцію.
 27. Народні депутати України про лісову галузь
 28. Потрібні комплексні та виважені рішення для лісової галузі, - нардеп Валерій Давиденко
 29. Лісівники уособлюють єдність українського народу, - нардеп Ольга Василевська-Смаглюк
 30. Петро Лакида представив законопроект про Національну лісову політику (ВІДЕО)
 31. Потрібно відмінити мораторій, дати вільний ринок для дров'яної продукції, - Володимир Бондар
 32. Громадська рада при Львівському ОУЛМГ засідала у Лісівничий тиждень
 33. На Львівщині привітали працівників лісового господарства із професійним святом!
 34. Держлісгоспи Львівщини поповнюють бюджет
 35. Експерти лісового і мисливського господарства розробили низку законопроектів щодо вирішення нагальних питань лісової та мисливської галузей
 36. Стабільна робота лісогосподарських підприємств – запорука добробуту працівників
 37. Стаття на liga.biz.net
 38. З відкриттям полювання на пернатих !
 39. До уваги лісопорушникам
 40. Робочий візит
 41. Колегія лісівників Львівщини: підсумки діяльності за перше півріччя 2019 року та результати аудитів
 42. Ресурси деревини-для лісового сектора Львівщини
 43. Підведення підсумків роботи ДП «Славське лісове господарство» за 1-ше півріччя 2019 року.
 44. Правда про ліс та спростування міфів
 45. Міфи і реальність
 46. Кожен висаджений сіянець потребує лісівничої уваги
 47. Триває сезон збору дикоростучих плодів та ягід
 48. Візит українських лісівників до Німеччини
 49. Формування лісів майбутнього
 50. На Львівщині відбулись змагання вальників лісу
 51. Місце відпочинку “Над річкою”
 52. Білоруський науковець про сезон тиші у лісах
 53. Володимир Бондар про Міжнародну науково-практичну конференцію щодо всихання соснових лісів
 54. Держлісагентство: за І півріччя відтворено майже 36 тисяч гектарів лісів
 55. Результати технічного приймання лісових культур на Львівщині
 56. На Кіровоградщині проходить розширене виїзне засідання колегії Держлісагентства
 57. На колегії Держлісагентства наголосили на необхідності законодавчого вирішення проблем лісової галузі
 58. Збережемо біорізноманіття разом!
 59. Представники Львівщини отримали державні нагороди
 60. Ліс пам’яті загиблого лісівника
 61. На Золочівщині відбувся семінар – навчання з гасіння лісових пожеж
 62. Підсумки роботи ДП “Славське ЛГ” за I квартал 2019 року
 63. Держлісагентство за підтримки Міжнародної спілки охорони природи планують започаткувати проект щодо адаптації лісів до змін клімату
 64. Підсумки акції "Майбутнє лісу у твоїх руках - 2019"
 65. Підсумки Акції «Майбутнє лісу у твоїх руках - 2019» та Місячника озеленення, прибирання та благоустрою і Дня довкілля
 66. Фінальний акорд всеукраїнської Акції «Майбутнє лісу у твоїх руках 2019» та місячника озеленення, прибирання та благоустрою і Дня довкілля на Львівщині
 67. Держлісагентство вживає низку заходів для запобігання виникненню лісових пожеж
 68. Медіа-ліс
 69. Заключні акорди весняної посадки лісу 2019р.
 70. На Львівщині встановили національний рекорд з висадки дерев
 71. Озеленення території лісгоспу 2019
 72. Оголошення про національний відбір Міжнародного конкурсу "Молодь в лісах Європи"
 73. ОГОЛОШЕННЯ!!! 10.04.2019р.
 74. 21 березня в усьому світі відзначають Міжнародний день лісів
 75. Володимир Бондар наголосив на персональній відповідальності керівників облуправлінь лісового господарства за дотримання вимог охорони праці
 76. У Міжнародний день лісів на Львівщині відбувся старт посіву лісового насіння за новітніми технологіями
 77. Лісівники Львівщини запрошують долучитися до заходів акції "Майбутнє лісу у твоїх руках-2019"
 78. ДП «Славське лісове господарство» проводить акцію "Майбутнє лісу в твоїх руках-2019"
 79. Видатному вченому-лісівнику Григорію Криницькому - 75 років!
 80. 21 березня Міжнародний день лісів
 81. Мисливці області радились як зберегти і примножити державний мисливський фонд
 82. Держлісагентство закликає громадян дотримуватися правил пожежної безпеки під час перебування у лісі
 83. відео до Міжнародного дня лісів на Львівщині
 84. Міфи, псевдоекологи, «своє» міністерство. Про що говорили на з'їзді лісівників у Луцьку.
 85. На з'їзді лісівників запропоновано створити Міністерство лісового господарства та деревообробної промисловості
 86. Від Сходу до Карпат: як Луцьк вперше зібрав лісівників з усієї країни.
 87. Держлісгоспи Львівщини поповнюють бюджет
 88. За випаленою травою – горить ліс (2019р.)
 89. не випалюйте суху рослинність на полях та луках
 90. Лісівники Львівщини: для лісу, для людей!
 91. Лісівники Львівщини готові до проведення весняної лісокультурної компанії 2019!
 92. Володимир Бондар представив публічний звіт Держлісагентства за 2018 рік
 93. В Україні впроваджують новітні технології висадки лісів, - Володимир Бондар
 94. У лісах Держлісагентства створено понад 3 тис. територій та об'єктів ПЗФ, - Володимир Бондар
 95. Держлісагентство забезпечило повний електронний облік усієї заготовленої деревини
 96. Україна з 2019 року перейшла на євростандарти класифікації деревин
 97. На Львівщині відбулось засідання Лісокультурної ради з розгляду проектів лісових культур і природнього поновлення на 2019 рік
 98. На колегії Держлісагентства обговорили результати та плани лісокультурної кампанії
 99. Громадська рада при Львівському ОУЛМГ обговорила актуальні питання галузі
 100. Заступник Голови Держлісагентства Володимир Бондар провів зустріч з представниками Світового банку