Офіційний сайт
Державне підприємство
"Славське лісове господарство"

У Львівському ОУЛМГ покращилась охорона лісів від лісопорушень.

У 2018 році на підприємствах Львівського ОУЛМГ суттєво зменшилась незаконна вирубка лісу, а саме на 1191кбм, що становить 48 відсотків в порівнянні з 2017 роком.
 
Із загальної кількості 1242 кбм незаконно зрубаної деревини, працівниками державної лісової охорони встановлено 368 лісопорушників, які незаконно зрубали 684 кбм деревини, що становить 55 відсотків.
Добровільно лісопорушниками відшкодовано шкоду у 269 випадках на суму 686,7 тис.грн.
Всі інші невідшкодовані та невстановлені порушення, а саме 221 випадок був задокументований та переданий в правоохоронні органи для розслідування і відшкодування завданої шкоди. 
 
 
 
 
Відділ охорони, захисту лісу
та мисливського господарства
Львівського ОУЛМГ

Україна перейшла на нові національні стандарти якості деревини, гармонізовані з європейськими

Із січня 2019 року лісова промисловість України перейшла на європейські стандарти класифікації та вимірювання лісо- та пилопродукції.
У них суттєво змінені підходи до визначення розмірно-якісних характеристик лісо- та пиломатеріалів. Якщо раніше ділова деревина (лісоматеріали круглі) в Україні розподілялася на три сорти (І, ІІ, ІІІ) та мала низку сортиментів за їх призначенням, то з 2019 року – розподіляється на чотири класи якості (A, B, C, D), як і в європейських країнах, з відсутнім визначенням їх напрямку використання.
Нові національні стандарти, гармонізовані з європейськими, розроблялися Технічним комітетом України зі стандартизації лісових ресурсів ТК 18 «Лісові ресурси» та затверджувалися ДП «Український науково-досліднийі навчальний центр проблем стандартизації, сертифікації та якості».
Принцип класифікації за європейською системою стандартизації лісоматеріалів круглих не базується на призначенні сортиментів, а в основі його – показники розміру та якості колод; більший діаметр і мінімальний вміст вад деревини за встановленого приросту – вищий клас якості:
- до класу якості А прийнято відносити лісоматеріали найвищого класу якості, які у більшості походять з нижньої частини колоди, із чистою деревиною або з незначними вадами, які не обмежують її використання;
- до класу якості В прийнято відносити лісоматеріали середнього класу якості, без особливих вимог до чистої деревини та сучками у межах середнього значення для кожної породи;
- до класу якості С прийнято відносити лісоматеріали нижче середнього класу якості, в яких дозволяються ті вади, які не значно знижують природні властивості деревини, як матеріалу;
- до класу якості D має бути віднесено лісоматеріали, що не задовольняють жодному з класів якості А, B, C, але з яких ще може бути отримано пиломатеріали для подальшого використання;
- всі інші лісоматеріали круглі, з яких неможливе отримання пиломатеріалів для загального використання, класифікуються, як:
а) деревина дров’яна для промислового використання, довжиною 2,0-4,0 метри (виробництва трісок технологічних чи паливного призначення, розколювання на паливну деревину тощо);
б) деревина дров’яна для непромислового використання, довжиною до 2,0 метрів (може бути реалізована фізичним і юридичним особам як паливо).
Заступник голови ТК-18 Наталія Марченко – кандидат технічних наук, доцент кафедри та дизайну виробів з деревини ННІЛіСПГ НУБіП України, експерт-дорадник з питань технології деревообробки та лісового товарознавства, провідний аудитор із сертифікації за системою FSC звертає увагу на те, що існують європейські стандарти на лісоматеріали наступних порід – бук і дуб, сосна, ялина, ялиця, модрина, тополя, тис. Однак, немає нормативів класифікації колод із деревини берези, вільхи, граба, акації, осики, липи, черешні тощо. Європейці зазначають, що вони мають дуже незначну кількість деревини з таких порід, а її класифікацію виконують за найбільш наближеним стандартом – наприклад, за нормативами на тополю визначають якість колод з осики, вільхи тощо...
В Україні подібна класифікація неможлива – виникне ціла низка спірних питань. З європейського досвіду стає зрозумілим, що європейські стандарти мають достатньо ємку класифікацію, в межах якої прийнято поділяти лісосировину національними нормативними документами на підкласи, для полегшення її відокремлення.
«Ми провели розширені консультації з деякими європейськими експертами та виробниками, взяли пакети австрійських, британських, німецьких, польських, румунських національних нормативних документів і зрозуміли, що в цих країнах додатково існують національні стандарти і технічні регламенти, якими уточнюються (конкретизуються) вимоги щодо класифікації лісо- і пилопродукції. Тобто всі європейські країни приймають стандарти (EN) методом IDT, проте у них не забороняється розробка і впровадження власних технічних регламентів, що роз’яснюють і деталізують стандарти EN. Оскільки Закон України «Про стандартизацію» № 1315-VII від 05.06.2014 р. встановив прийняття Європейських стандартів в Україні методом ідентичного перекладу, без внесення національних приміток, ми також пішли шляхом європейської практики – розроблення додаткових Технічних умов України, якими встановлюються вимоги до класифікації тих видів лісопродукції, що не регламентовані пакетами EN та ТУ, якими конкретизуються вимоги до класифікації різних груп лісопродукції», - зазначила Наталія Марченко.
За її словами, із переходом на систему європейської стандартизації лісопродукції знімуться питання й надлишковий контроль за реалізацією деревини і продукції з неї з боку цілої низки контрольних органів країни, які через недоліки у системі стандартизації мали претензії до лісгоспів та деревообробних підприємств.
Зазначимо, що перехід на національні стандарти, гармонізовані з європейськими, передбачено постановою Уряду «Про затвердження Програми діяльності Кабінету Міністрів України» від 09.12.2014 року №695 та у відповідності до наказу державного підприємства «Український науково-дослідний і навчальний центр проблем стандартизації, сертифікації та якості» від 14.12.2015 року №184.
Перехід до нової стандартизації зумовлений розвитком нових технологій переробки деревини та євроінтеграційними процесами в лісовій галузі України.
 
Прес-служба Держлісагентства
 

З новим 2019 роком

ЄС закликав Україну скасувати мораторій на експорт необробленої деревини

Європейський союз вчергове закликав Україну скасувати мораторій на експорт необробленої деревини.
Про це йдеться у спільній заяві за підсумками 5-го засідання Ради Україна - ЄС, яке сьогодні відбулося у Брюсселі.
"ЄС закликав Україну продовжувати боротьбу з прихованими інтересами, щоб поліпшити діловий та інвестиційний клімат і швидко усунути торговельні подразники, такі як мораторій на експорт необробленої деревини", - йдеться у заяві.
Рада асоціації привітала зростання двосторонньої торгівлі і погодилася з необхідністю приділити особливу увагу ефективній і своєчасній імплементації положень угоди про вільну торгівлю та усуненню технічних торговельних бар'єрів, в тому числі у сферах митних процедур, технічних регламентів, санітарних та фітосанітарних вимог, а також реформи системи безпеки харчових продуктів, системи державних закупівель та захисту прав інтелектуальної власності.
"Українська сторона підтвердила свої зобов’язання щодо реформи системи технічного регулювання, зокрема, необхідності прискорити схвалення секторального о законодавства, в тому числі у сфері ринкового нагляду", - зазначається в заяві.
Нагадаємо, ЄС виніс питання лісу-кругляка за рамки нової угоди про четверту програму макрофінансової допомоги у розмірі 1 млрд євро. Це питання буде розглянуте у спеціально створеному арбітражі.

На заміну старим ГОСТам – нові ДСТУ: презентація, навчання і контакти для питань

Відповідно до Наказу № 433 від 20 грудня 2016 р. Національного Органу Стандартизації державного підприємства «Український науково – дослідний і навчальний центр проблем стандартизації, сертифікації та якості» (ДП «УкрНДНЦ) з 01.01.2019 р. втрачають дію міждержавні ГОСТи на лісоматеріали круглі.Для виконання цього Наказу, Державне агентство лісових ресурсів України видало Наказ № 910 від 30.10.2018 р. «Про заходи з впровадження національних, гармонізованих з європейськими, стандартів». 
Усі державні лісогосподарські підприємства проводять навчання своїх працівників новим ДСТУ. УЛьвівському обласному управлінні вже провели два такі навчання із головними спеціалістами держлісгоспів.
У лісових господарствах проводять навчання зі спеціалістами, котрі приймають необроблену деревину після заготівлі та реалізовують її. 
З 17 грудня розпочинаються дводенні навчання спеціалістів держпідприємств галузі у ДП «Укрцентркадриліс» (м. Боярка). Для проведення навчання залучені викладачі Національного університету біоресурсів та природокористування України (НУБіП України).
Для ознайомлення з новими ДСТУ, гармонізованих з європейськими нормами, надаємо презентаційні матеріали.
Для отримання додаткової інформації можна звертатись в обласне управління за тел. 032-297-61-21 Громяк Юрій Орестович та Кривецький Богдан Богданович.
Також подаємо координати працівників державних лісогосподарських підприємств, відповідальних за впровадження нових ДСТУ (у таблиці).
Придбати ДСТУ можна у ДП «Львівський науково – виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації», інформаційно – довідковий фонд, вул. Князя Романа, 38., кім. 307, тел. (032) 261-61-77, e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.; Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 
Відділ лісових ресурсів, машин
та технологій Львівського ОУЛМГ
 

Лісівники державних лісів Львівщини працюють без порушень - стверджує перевірка ASI

 

Міжнародний акредитаційний сервіс (Accreditation Services International) ASI, провів перевірку діяльності аудиторських компаній, які надають сертифікати FSC, зокрема перевірили державні лісогосподарські підприємства Львівщини які володіють таким серифікатом. Причиною перевірки послужив звіт британської організації «Еарсайт», про фальшивість тверджень якого неодноразово писала українська преса та говорили фахівці і активісти.
Ключові висновки ASI стосовно сертифікованих лісів, які перебувають в компетенції Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства такі:
- ASI не було виявлено доказів, які б підтвердили теорію щодо використання санітарних рубок для незаконного видалення здорових дерев.
- Спостереження ASI підтверджують твердження FSC Україна, що фактори, такі як зміни клімату, можуть викликати серйозні лісопатологічні проблеми в Україні, це явище задокументовано на інших територіях в усьому світі.
- Загалом є розуміння того, що санітарні рубки можуть бути використані у деяких випадках як привід для вирубки здорових дерев. І це відбувається у багатьох регіонах світу, де санітарний стан лісів перебуває під тиском кліматичних змін.
Повний текст звіту ASI українською мовою розміщений на сайті FSC Україна. Пропонуємо його Вашій увазі:
ASI провело поглиблене оцінювання відповідності за ключовими цілями в Україні.
Розслідування Earthsight «Причетні до корупції» детально досліджує корупцію та незаконну заготівлю деревини в українській лісовій галузі, включаючи державних посадових осіб, котрі були звинувачені в корупції, а також причетних до цього компаній. Більшість компаній, про які йдеться в звіті, є FSC-сертифікованими. Крім того, в звіті виокремлена причетність FSC, оскільки стандарти занадто легко піддаються хибному тлумаченню, а органи оцінювання відповідності (ООВ) не можуть виявити шахрайство та незаконні практики під час проведення аудитів.
Наведені серйозні звинувачення проти уряду, приватних компаній та системи FSC, і вони не є безпідставними. ASI займається проблемами, пов’язаними з FSC сертифікацією в лісовій галузі України з 2014 року. Попередні інциденти стосувалися наступних проблем:
* незаконне видобування бурштину;
* управлінський контроль державного управління лісами;
* законність дозволів на проведення санітарних рубок;
* відсутність адекватної ідентифікації та/або управління особливими для збереження цінностями у держлісгоспах при лісозаготівлі;
* продаж необробленої деревини під виглядом дров паливних на ринок Європейського Союзу;
* шахрайські практики при виробництві деревного вугілля з приховуванням/змішуванням продажів у фіктивних компаніях та уникненням їх виявлення шляхом зміни компаній та відмови від сертифікації.
Корупція є складною у виявленні і вирішенні проблемою для систем добровільних стандартів, і така ситуація не є унікальною для України чи для FSC. Там, де присутнє це явище, воно може бути поширеним, і системи добровільних стандартів, як правило, не розробляються безпосередньо з метою вирішення цієї проблеми. Оскільки до повноважень ASI, входить контроль діяльності ООВ, нашим першим завданням є забезпечення відповідності аудиторської компетентності та діяльності ООВ стандартам акредитації. Одним з інструментів, який ми застосовуємо, є оцінювання відповідності. Під час оцінювання відповідності ASI перевіряє адекватність методів попереднього аудиту, знахідок та висновків, а також підсумкового рішення щодо сертифікації шляхом безпосереднього аудиту відповідності утримувача сертифікату вимогам сертифікації.
Щоб зрозуміти, як ООВ працюють в Україні, ASI було розроблено детальні оцінювання відповідності стосовно ключових питань для України, які стосувалися кожного з трьох ООВ, які надають сертифікацію FM/COC: SGS, NEPCon та FC. ASI спрямувало увагу на державні лісогосподарські підприємства, стосовно яких раніше були повідомлення щодо інцидентів і які були розташовані в регіонах України, ідентифікованих у звіті Earthsight як такі, що мають більше проблем з корупцією.
Друга мета полягала в розгляді двох ключових проблем на рівні утримувачів сертифікатів (УС): а) обґрунтованість дозволів на проведення санітарних рубок та потенційні зловживання з метою надмірної заготівлі; і б) економічна діяльність УС та будь-які "червоні прапорці" стосовно питань, пов'язаних з діловою документацією, FSC транзакціями та продукцією. Було здійснене оцінювання для наступних УС:
FC-FM/COC-804483 Рогатинський лісгосп
SGS-FM/COC-002711 Львівське обласне управління лісового і мисливського господарства
NC-FM/COC-013427 Державне підприємство «Вигодське лісове господарство»
ASI було законтрактовано двох досвідчених консультантів для підтримки оцінювань: лісопатолога з 40-річним досвідом роботи в Україні та спеціаліста з питань корупції у ланцюгах постачання з досвідом аудиту діяльності державних лісогосподарських підприємств. Оцінювання були заплановані на початок жовтня, щоб мати змогу оцінити здійснення санітарних рубок. Під час усіх оцінювань була приділена увага поточним лісозаготівлям. ASI відправила досвідчених оцінювачів із значним досвідом у сфері лісового господарства в Україні. Крім того, представник FSC Україна приєднався до оцінювання спостерігачем. До складу команди також входив перекладач з досвідом у сферах лісового господарства та аудиту.
Оцінювання тривали від 2 до 4 днів, при цьому одна команда займалася дослідженням санітарних рубок, а інша - розглядом економічної діяльності ДЛГ. Вичерпні польові спостереження на 83 ділянках у трьох лісогосподарських підприємствах підтвердили, що у оглянутих лісах спостерігається широкомасштабне всихання, особливо у ялинових деревостанах (Picea abies). Всихання ялини було спричинене поєднанням впливу комах та інших факторів, велика кількість ділянок містили всохлі дерева, які вже були заселені вторинними шкідниками, зі значною кількістю вітровалу. ASI не було виявлено доказів, які б підтвердили теорію щодо використання санітарних рубок для незаконного видалення здорових дерев, втім, вибірка була невеликою, і її не можна екстраполювати на більшу територію. Крім того, експерти ASI відзначають, що уражені дерева на корені на ранніх стадіях можуть виглядати здоровими. Це потенційно може призвести до того, що спостерігач ставить під сумнів обґрунтування проведення санітарних рубок.
Огляд звітів про заготівлю деревини, лісовпорядних даних, документів щодо зберігання лісопродукції, продажів, ціноутворення, контрактів та інших не виявило жодних недоліків у господарській діяльності державних лісогосподарських підприємств (ДЛГ), які виступали об’єктами оцінювання. Таким чином, ASI у всіх трьох випадках може зробити висновок, що попередні методи перевірки ООВ, знахідки та висновки, а також відповідні рішення щодо сертифікації відповідають оцінюваним вимогам щодо акредитації та сертифікації.
Спостереження ASI підтверджують твердження FSC Україна, що фактори, такі як зміни клімату, можуть викликати серйозні лісопатологічні проблеми в Україні, це явище задокументовано на інших територіях в усьому світі. Проте, вибірка ASI була обмежена, і ми не можемо екстраполювати отриману інформацію на всю країну. Через це неможливо зробити припущення, що лісопатологічні проблеми є аналогічними в інших ДЛГ або виключають можливість зловживання санітарними рубками в інших ДЛГ. Таким чином, твердження, зроблені Earthsight щодо масштабів незаконних операцій в Україні, не були перевірені власними спостереженнями ASI.
Загалом є розуміння того, що санітарні рубки можуть бути використані у деяких випадках в якості приводу для вирубки здорових дерев, і це відбувається у багатьох регіонах світу, де санітарний стан лісів перебуває під тиском кліматичних змін. Таким чином, ASI рекомендує, щоб FSC, ASI та всі ООВ, які здійснюють сертифікацію лісогосподарських підприємств в Україні, працювали разом задля адаптації практики проведення аудитів та додаткових рівнів перевірки при розгляді санітарних рубок, з метою зменшення ризику нелегальної заготівлі у FSC-сертифікованих підприємствах.
 

Лісгоспи Держлісагентства майже півроку не експортують дрова – Бондар

Під час засідання Громадської ради при Державному агентстві лісових ресурсів України заступник Голови Держлісагентства Володимир Бондар прокоментував ситуацію з мораторієм на експорт лісоматеріалів необроблених та дров’яної деревини, повідомляє пресс-служба Держлісагентства.
«Ми маємо мораторій на експорт ділової деревини. І мали його продовження – мораторій на вивіз дров’яної деревини. І хоч мораторій на експорт дров’яної деревини не був запроваджений, проте вже майже півроку експорт дров’яної сировини лісгоспами
Держлісагентства не відбувається. Однак і переробки в Україні такої кількості дров’яної деревини немає. Особливо у зв’язку із санітарним станом лісів. Дрова гниють у лісі. І великий об’єм ресурсу просто пропадає», – повідомив Володимир Бондар.
 
 
Він також підкреслив, що завдяки спільним зусиллям, зокрема, громадськості та науковців у цьому році вдалося почати роботу із виділення бюджетних коштів для Південних та Східних областей України.
«У бюджеті на 2019 рік закладені кошти для лісів Півдня та Сходу. Це перший крок до створення Фонду розвитку лісового господарства та виконання Указу Президента. Так, це ще не ті кошти, які потрібні для розвитку, але вже є поштовх», – сказав він.
Водночас, заступник Голови Держлісагентства підкреслив, що завдяки спільним зусиллям лісівників, громадськості та багатьох інших вдається відбивати атаки щодо намагання віддати державні ліси у концесію або під приватизацію.
«Ми всі разом відчуваємо відповідальність за ліс і його майбутнє, тому нам і вдається протистояти всім негараздам та проблемам, які є в лісовій галузі», – наголосив Володимир Бондар.
Під час останнього засідання діючого складу Громадської ради при Держлісагентстві було розглянуто низку питань, зокрема щодо фіскального навантаження на лісогосподарські підприємства, участі у процесі лісової сертифікації та інші.
 
Нагадаємо, що наразі відбувається збір документів для формування нового складу Громадської ради при Держлісагентстві.
 

Зимові турботи єгерів

ДП «Славське ЛГ» встановило у лісоугіддях камери з датчиками, які «розповідають» лісівникам про потреби звірів у кормах.
З настанням морозів, диким тваринам, які мешкають у лісових угіддях, все важче здобувати грунтові та надземні корми. Зокрема, на території ДП «Славське ЛГ» можна зустріти оленів, козуль, диких свиней, зайців, інших звірів. Щозими єгері лісогосподарства намагаються їх підтримати, адже багато джерел їжі або вже вичерпалися або засипані снігом. Тож у мисливських угіддях подбали про зимову підгодівлю братів наших менших.
Для цього найчастіше використовуємо сіно та віники, та крім природних кормів для підгодівлі тварин вирощуємо різні однорічні та багаторічні кормові культури. Віники заготовляємо із пагонів (з листками) деревно-чагарникових порід (верби, осики, горобини, берези), які найбільше поїдаються ратичними та зайцеподібними.
У 2018 році в державному підприємстві використали для підгодівлі диких звірів 5 тонн зерновідходів, 4 тони кукурудзи, 2 тони вівса, посіяли 8 гектарів зернових. А ще на зимовий час заготовили 8 тонн сіна, 4 тисячі віників, 3 тони зерновідходів, 15 тонн кукурудзи та зерна. 
 
 
Загалом же для потреб мисливського господарства в рік потрібно 6 тонн зерновідходів, 4 тони коренеплодів. Підтримкою буде й 3 гектари засіяних на зиму озимих культур, ще 15 гектарів підготовили до посіву на весні.
Державне підприємство «Славське лісове господарство» має можливість спостерігати за дикими звірами. В місцях підгодівлі встановили камери з датчиками руху, за допомогою яких можна спостерігати за тваринами, не порушуючи їх спокою, також визначити потребу в кормах та прослідкувати за чисельністю популяції.
 
 
інж.мисливствознавець
ДП “Славське ЛГ”
ФРИГЕЛА Михайло

З 2019 року запроваджуються нові національні стандарти якості деревини, гармонізовані з європейськими

Лісовій громаді держави та господарюючим структурам, які використовують у виробництві деревину, починаючи з 1 січня 2019 року, необхідно буде користуватися національними стандартами, гармонізованими з європейськими, в яких суттєво змінені підходи до визначення розмірно-якісних характеристик в лісоматеріалах. 
 
Якщо зараз деревина в Україні розподіляється на три сорти (І, ІІ, ІІІ) та має низку сортиментів (призначення), то з 2019 року буде розподілятися на чотири класи якості (A, B, C, D), як і в європейських країнах.
 
Нові національні стандарти, гармонізовані з європейськими, розроблялися Технічним комітетом України зі стандартизації лісових ресурсів ТК 18 «Лісові ресурси» та затверджувалися ДП «Український науково-дослідний і навчальний центр проблем стандартизації, сертифікації та якості».
 
Зокрема, розроблено та затверджено вісім стандартів (ДСТУ EN) класифікації за якістю для хвойних і листяних лісоматеріалів (ялина і ялиця; сосна; модрина та тис; дуб і бук; тополя; ясен, клен та явір), а також класифікації за розмірами для листяних та хвойних порід.
 
У зв’язку з тим, що з 01.01.2019 р. скасовуються всі стандарти, розроблені до 1992 року (переважно всі міждержавні ГОСТ), на заміну яких мають бути введені європейські стандарти (EN) або, у разі відсутності таких – міжнародні (ISO), складено план робіт, що має бути виконано до 01.01.2019 р.
 
Наповнення плану робіт обумовлено тим, що на частину продукції лісогосподарських підприємств, не існує ні європейських, ні міжнародних стандартів. Також частина європейських стандартів в Україні не легітимна, а деякі чинні в Україні нормативні документи суперечать між собою.
 
Відповідно до плану робіт наразі розробляються, уточнюються та затверджуються ще п’ять стандартів та дев’ять Технічних умов.
 
Окрім того, у зв’язку із переходом на європейську систему стандартизації, розроблена коригуючи форма на класифікацію лісоматеріалів (до кінця 2018 року). Призначення цієї форми – максимально полегшити перший період переходу підприємств галузі до нової системи стандартизації.
 
Ця форма є наближеною до реальної класифікації за якістю (згідно з європейськими стандартами) лісоматеріалів різних порід деревини, що представлені на ринку деревинної сировини України.
 
Коригуючою формою передбачається встановлення тимчасового (на перехідний період – до кінця 2018 року) співвідношення між сортиментами певного призначення й сорту за діючими до 01.01.2019 р. стандартами на лісоматеріали (ГОСТ 9462, ГОСТ 9463, ТУУ 56.196) й класами якості за EN 1316:1-2012, EN 1316:2-2012, EN 1927:1-2008, EN 1927:2-2008(АС-2009), EN 1927:3-2008 та проектами ТУУ на лісоматеріали круглі й деревину дров’яну.
 
Під час користування коригуючою формою, у перехідний період на європейську систему стандартизації, слід враховувати, що:
 
- у європейській системі стандартизації лісоматеріалів круглих прийнято 10 груп діаметрів, а не звичні для нас 3-и групи;
 
- групи діаметрів враховують лише обмір колод за серединним діаметром в корі чи без кори (за домовленістю зі споживачем);
 
- принцип класифікації за європейською системою стандартизації лісоматеріалів круглих не базується на призначенні сортиментів, а в основі його – показники розміру та якості колод; більший діаметр і мінімальний вміст вад деревини за встановленого приросту – вищий клас якості;
 
- до класу якості А прийнято відносити лісоматеріали найвищого класу якості, які у більшості походять з нижньої частини колоди, із чистою деревиною або з незначними вадами, які не обмежують її використання;
 
- до класу якості В прийнято відносити лісоматеріали середнього класу якості, без особливих вимог до чистої деревини та сучками у межах середнього значення для кожної породи;
 
- до класу якості С прийнято відносити лісоматеріали нижче середнього класу якості, в яких дозволяються ті вади, які не значно знижують природні властивості деревини, як матеріалу;
 
- до класу якості D має бути віднесено лісоматеріали, що не задовольняють жодному з класів якості А, B, C, але з яких ще може бути отримано пиломатеріали для подальшого використання;
 
- всі інші лісоматеріали круглі, з яких неможливе отримання пиломатеріалів для загального використання, мають бути класифіковані, як:
 
а) деревина дров’яна для промислового використання, довжиною 2,0-4,0 метри (виробництва трісок технологічних чи паливного призначення, розколювання на паливну деревину тощо);
 
б) деревина дров’яна для непромислового використання, довжиною до 2,0 метрів (може бути реалізована фізичним і юридичним особам як паливо).
 
Коригуючі форми між різними системами класифікації лісоматеріалів (ГОСТ та EN) можна ЗАВАНТАЖИТИ.
 
Зазначимо, що перехід на національні стандарти, гармонізовані з європейськими, передбачено постановою Уряду «Про затвердження Програми діяльності Кабінету Міністрів України» від 09.12.2014 року №695 та у відповідності до наказу державного підприємства «Український науково-дослідний і навчальний центр проблем стандартизації, сертифікації та якості» від 14.12.2015 року №184.
 
Перехід до нової стандартизації зумовлений розвитком нових технологій переробки деревини та євроінтеграційними процесами в лісовій галузі України.
 
Прес-служба Держлісагентства

Співпраця з громадськістю та ЗМІ - один з пріоритетних напрямів діяльності лісівників Львівщини

Під головуванням начальника управління Анатолія Дейнеки відбулося засідання колегії Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства.
 
Розглянуто питання щодо організації взаємодії з громадськістю та засобами масової інформації, а також ведення правової роботи на підприємствах Львівського ОУЛМГ.
З першого питання порядку денного виступила головний спеціаліст відділу лісового господарства Львівського ОУЛМГ ШаваринськаХ.В., яка поінформувала колегію про роботу обласного управління та підвідомчих підприємств з громадськістю та засобами масової інформації. 
З початку року проведено  894 заходи - консультації з громадськістю, зокрема проведено 380 обговорень запланованих лісогосподарських заходів. Також за участі громадськості проходили обговорення щодо фінансової та податкової політики, дотримання правил пожежної безпеки в лісах, всихання лісових насаджень тощо. На даний час лісогосподарські підприємства проводять обговорення з органами місцевого самоврядування та місцевими громадами  планів лісогосподарських заходів на 2019 рік.
Протягом року  проведено 191 захід щодо співпраці з громадськістю:посадка лісових культур, збір жолудя, спільні толоки, рейди, конкурси, семінари, екскурсії тощо.До весняних заходів Акції «Майбутнє лісу у твоїх руках-2018», Місячника озеленення, прибирання та благоустрою і Дня довкілля активно долучились 3667 осіб, з них 2,3 тис. – шкільна та студентська молодь та 414 представників громадських організацій. В рамках Акції спільною працею лісівників та усіх учасників заходів було створено нові лісові насадження на площі 260,4га, всього висаджено більше 3млн. дерев в лісовому фонді.
 
 
На базі підприємств обласного управління функціонує 49 шкільних лісництв, в яких налічується понад 800 учнів середніх шкіл. У конкурсі на краще шкільне лісництво, яке проводило Товариство лісівників України, шкільне лісництво Бродівської ЗОШ І-ІІІст. №4 «Паросток» здобуло 2 призове місце.
Для підвищення рівня еколого-лісівничого виховання населення, роз’яснення та популяризації лісогосподарської діяльності в області функціонують: 16 екологічних стежок, 19 еколого-пізнавальних маршрутів, 5 рекреаційних зон, 2 туристичні притулки, рекреаційний пункт «Колодка» в НПП «Сколівські Бескиди», 19 рекреаційних пунктів вздовж автодоріг загальнодержавного значення, а також Музей лісу та 4 еколого-просвітницьких центри.
Сприяє прийняттю важливих управлінських рішень щодо лісового господарства спільна робота з Громадською радою при Львівському обласному управлінні лісового та мисливського господарства, до складу якої входять представники 63 громадських організацій та об’єднань. Під час засідань обговорено досягнення і проблеми лісової галузі, напрацьовано спільні рішення. 
Голова комісії зізв’язків з громадськістю Громадської ради приЛьвівському ОУЛМГ, головний редактор газети «Деревообробник» Масюк В.В. у своєму виступі розповів про співпрацю державних лісогосподарських підприємств  з Громадською ініціативою "Друзі лісу Львівщина" щодо посилення висвітлення роботи державних лісогосподарських підприємств в засобах масової інформації та швидкого реагування на критичні відгуки та пости, зокрема щодо безпідставних звинувачень лісівників, які періодично з’являються у ЗМІ та соціальних мережах  щодо вирубування лісів.
З наступного питання порядку денногоголовний спеціаліст – юрисконсульт Львівського ОУЛМГ Гук Н.І. прозвітував про стан ведення правової роботи на державних лісогосподарських підприємствах, наголосив звернути увагу на вимоги постанови Кабінету Міністрів України від 26.11.2008р. № 1040 та розміщення на власних офіційних веб-сайтах нормативно-правових актів з питань лісового та мисливського законодавства.
Начальник управління Анатолій Дейнека звернув увагу керівників державних лісогосподарських підприємств на основних питаннях щодо покращенняситуації в організаціївзаємодії з громадськістю та засобами масової інформації, які поставило керівництво Держлісагентства у висвітленні діяльності галузі. Наголошено активізувати роботу щодо забезпечення прозорості діяльності лісогосподарських підприємств та налагодженні контактів із організаціями громадянського суспільства.
Також поставлено завдання керівникам підприємств вдосконалити розміщення та наповненість інформації на офіційних веб-сайтах державних лісогосподарських підприємств, з метою забезпечення висвітлення інформації у рубриці «Механізми  громадського контролю», відповідно до рішень Львівської обласної ради №77 від 16 лютого 2016 року та  № 249 від 27 вересня 2016 року. 
 
По всіх питаннях порядку денного колегія ухвалила відповідні рішення.
 
 
 
Прес-служба Львівського ОУЛМГ

Більше статей...

 1. ЯЛИНКОВА КАМПАНІЯ 2018 — 2019 роки
 2. Старт ялинкової кампанії на Львівщині
 3. Підприємства Львівського ОУЛМГ заготовили рекордну кількість лісового насіння
 4. Новий рік — небезпека для новорічних деревець.
 5. Зміни фінансування та оподаткування лісової галузі
 6. Будівництво лісових лоріг в державному підприємстві “Славське лісове господарство”
 7. Чому британська компанія представила замовний звіт у ВРУ та кому вигідне банкрутство українських лісгоспів – експерт
 8. Популізм вбиває ліс!
 9. СЕМІНАР НА ГОРІ МАКІВКА
 10. ЛЮДИ ДЛЯ ЛІСУ - ЛІС ДЛЯ ЖИТТЯ
 11. Всеукраїнський профспілковий протест
 12. Значення лісового насінництва та лісокультурного виробництва для ведення лісового господарства на засадах наближеного до природи лісівництва
 13. Анатолій Дейнека: Ситуація в лісовій галузі є дуже складною, але вона не є безнадійною
 14. Оголошення про проведення семінару 19 жовтня 2018
 15. Як лісівники відтворюють українські ліси
 16. Четвертий з’їзд Товариства лісівників України прийняв стратегічні рішення для порятунку лісового господарства
 17. Мисливська ватра - 2018
 18. Проведено заготівлю шишки ялиці білої
 19. Новий земельний податок на ліс призведе до здорожчання деревини та зупинки лісовідтворення в Україні
 20. Міжнародний фестиваль «Мисливська ватра»
 21. Не можу отримати борг по зарплаті з попередньогомісцяроботивжерік. Щоробити?
 22. Проведено догляди лісових культур створених за рахунок Львівської обласної ради
 23. Розпочинаємо сезон полювання на мисливські види птахів в 2018 році !
 24. Шановні громадяни!
 25. Державні лісгоспи - місцевим бюджетам
 26. Відтворення лісів на Львівщині
 27. Володимир Бондар взяв участь у робочій нараді з питань ефективного лісокористування в гірських лісах
 28. Змагання вальників лісу 2018р.
 29. Дбаємо і про ліс, і про людей
 30. Всеукраїнська семінар-нарада з питань охорони праці
 31. Тут зростатиме молодий ліс
 32. Автомобіль для рейдових ревізій
 33. День довкілля 21 квітня 2018 року в Славському лісгоспі
 34. На Львівщині проведено обласний конкурс на краще учнівське лісництво
 35. Вогонь — трагедія лісу
 36. Підготовка до пожежо-небезпечного періоду
 37. ПРАЦІВНИКИ ІНСПЕКЦІЇ ПРОВОДЯТЬ ЕКОЛОГІЧНО-ПРОСВІТНИЦЬКУ РОБОТУ
 38. ПРИБИРАННЯ ТЕРИТОРІЇ
 39. ПРИДБАННЯ ТЕХНІКИ
 40. 31 БЕРЕЗНЯ - ЗАГАЛЬНООБЛАСНА ТОЛОКА
 41. ПРОВЕДЕННЯ АКЦІЇ
 42. ДОПОМОЖЕМО ПТАХАМ!
 43. Інформація про роботу рейдових бригад лісогосподарських підприємств Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства на 19.03.2018р.
 44. Орієнтовний план проведення заходів Акції "Майбутнє лісу у твоїх руках - 2018" підприємствами Львівського ОУЛМГ
 45. Лісокультурна Рада Львівського ОУЛМГ розглянула проекти лісових культур та природного поновлення на 2018 рік
 46. ВІЗИТ ДЕПУТАТІВ НА г.МАКІВКА
 47. ДО ВІДОМА УЧАСНИКІВ РИНКУ НЕОБРОБЛЕНОЇ ДЕРЕВИНИ!
 48. КОРИСТУВАЧІ МИСЛИВСЬКИХ УГІДЬ ОБЛАСТІ ПРИСТУПИЛИ ДО ОБЛІКУ МИСЛИВСЬКОЇ ФАУНИ
 49. Вовки втратили страх і нападають на села
 50. Підсумки експортної діяльності підприємств за 2017 рік
 51. Необхідно активізувати роботи з оформлення речових прав на землі, що надані в постійне користування державним лісгоспам, - Володимир Бондар
 52. Науковці надали рекомендації щодо запобігання масовому всиханню дерев
 53. Львівське обласне управління лісового та мисливського господарства відвідали колядники
 54. Дрова - це тепло і затишно
 55. Держлісагентство: у 2017 році відновлено лісів на площі, яка дорівнює 74,5 тис. футбольних полів
 56. Держлісагентство: GPS-трекери допоможуть посилити контроль за роботою рейдових бригад у лісі
 57. Володимир Бондар: "Хвора людина, щоб вилікуватися, інколи, не може обійтися без оперативного втручання. Так само і ліс, як живий організм, іноді потребує оперативного втручання"
 58. Будівництво та відновлення лісових доріг в 2017р.
 59. Відбулось чергове засідання Громадської ради при Львівському ОУЛМГ
 60. БОРОТЬБА З ХИЖАКАМИ В ДП “СЛАВСЬКЕ ЛГ” ПРОДОВЖУЄТЬСЯ
 61. Нагороджено кращі учнівські лісництва у обласному конкурсі «Збережемо ліси Львівщини для нащадків»
 62. ЯЛИНКОВА КАМПАНІЯ 2017 — 2018 роки
 63. ЧАС ПОЛЮВАТИ ЦИВІЛІЗОВАНО
 64. ВПОЛЮВАЛИ СІРОМАНЦІВ
 65. Старує операція “Новорічна ялинка”
 66. Мирна акція протесту проти стратегії реформування лісового господарства
 67. Централізоване знищення лісу! Новини від ЗАХІД НЕТ
 68. ПРОВЕДЕННЯ ОСІННІХ ЛІСОВІДНОВЛЮВАНИХ РОБІТ
 69. Відзнака за працю
 70. ВІТАННЯ З ПРОФЕСІЙНИМ СВЯТОМ
 71. АУКЦІОННІ ТОРГИ З ПРОДАЖУ НЕОБРОБЛЕНОЇ ДЕРЕВИНИ ЗАГОТІВЛІ 4 КВАРТАЛУ 2017 РОКУ ЛІСОЗАГОТІВЕЛЬНИМИ ПІДПРИЄМСТВАМИ (ПОСТІЙНИМИ ЛІСОКОРИСТУВАЧАМИ) ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ.
 72. Відбулась друга лісовпорядча нарада з проведення базового лісовпорядкування в підприємствах ДП “Славський лісгосп” та ДП “Сколівський лісгосп”
 73. На Львівщині арештували майно чиновника лісгоспу, який експортував колоди під виглядом дров
 74. Дата проведення торгів 20.07.2017р.
 75. На Львівщині відбулись змагання вальників лісу
 76. Інформація про роботу рейдових бригад лісогосподарських підприємств Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства
 77. Догляди за лісовими культурами
 78. 102 РІЧНИЦЯ БОЮ НА ГОРІ МАКІВКА
 79. ПЕРШ ЗА ВСЕ — ОХОРОНА ПРАЦІ НА ВИРОБНИЦТВІ
 80. Вогонь у лісі - до біди
 81. Значення суспільства у житті природи
 82. Антикорупційна програма
 83. СТАРТ АКЦІЇ “Майбутнє лісу в твоїх руках 2017”
 84. План проведення заходів у рамках акції “Майбутнє лісу у твоїх руках — 2017”
 85. ДОРОГІ ЖІНКИ!
 86. За випаленою травою – горить ліс (2017р.)
 87. До відома учасників ринку
 88. БОРОТЬБА З БРАКОНЬЄРСТВОМ
 89. Ділова деревина стає дефіцитом
 90. Проведення відкритих та прозорих закупівель
 91. Христина Юшкевич зобов'язала природно-заповідні установи вжити додаткових заходів охорони червонокнижних тварин і рослин
 92. На Львівщині відбувся семінар-тренінг з лісової педагогіки
 93. Соборна Україна
 94. З НОВИМ РОКОМ СКОЛІВЧАНИ!
 95. Охорна новорічних ялинок від незакониих рубок триває.
 96. Некролог (08.11.2016р.)
 97. ЯЛИНКОВА КАМПАНІЯ (2016-2017)
 98. Триває активне інформування місцевих громад Львівщини про заплановані на 2017 рік лісогосподарські роботи
 99. Добро не лихо, ходить тихо
 100. Будівництво лісових доріг по ДП “Славське лісове господарство”