Офіційний сайт
Державне підприємство
"Славське лісове господарство"

Зворотній зв'язок

Лічильник

 

 

Триває сезон збору дикоростучих плодів та ягід

 
    
 
    Ліс - неоціненний дар природи людині. У багатьох людей ліс - це деревина із якої виробляють меблі, папір, це дуже гарне і приємне місце для відпочинку. З  глибокої  давнини  людина  навчилася  використовувати  ліс  і  як  середовище  яке  є  незліченно  багатим  на  гриби,  ягоди,  трави  які  знайшли своє широке застосування в медицині та харчуванні.  
 
            Кожен громадянин може безкоштовно! користуватися дарами лісу – збирати гриби, ягоди, заготовляти лікарські трави для приготування лікувальних зборів-чаю для власних потреб. Працівники лісової галузі – лісівники ведуть свої господарство так, щоб максимально зберегти та підтримувати наявність цих неоціненних дарів природи.
           Для промислової заготівлі дикоростучих плодів та ягід з метою її подальшої реалізації обласною державною адміністрацією (ст. 31 Лісового кодексу України) за погодженням обласної ради (ст. 30 Лісового кодексу України), відповідно до подання обласного управління лісового та мисливського господарства, погоджених з Мінприроди України, встановлюються ліміти на спеціальне використання лісових ресурсів при здійсненні  побічних  лісових  користувань  та  заготівлі  другорядних  лісових матеріалів.
           Обсяги щорічних заготівель продукції побічних лісових користувань  встановлюються  постійними    лісокористувачами     на    підставі  матеріалів лісовпорядкування (Постанова Кабінету Міністрів України від 23.04.1996 року №449).
           Заготівля  другорядних лісових матеріалів та здійснення побічних лісових користувань (ягоди, гриби, лікарські рослини) для потреб виробничої та 
 
 
комерційної діяльності відносяться до спеціального використання і проводиться   за   плату   на  підставі  спеціального  дозволу  -  лісового  квитка.
Згідно п.2 «Порядку заготівлі другорядних лісових матеріалів і здійснення побічних лісових користувань в лісах України», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23.04.1996 року № 449, заготівля другорядних  лісових матеріалів та здійснення побічних  лісових  користувань  (включаючи спеціально створені для цього насадження) для потреб виробничої та комерційної діяльності відносяться до спеціального використання,  провадяться за плату на підставі спеціального дозволу - лісового квитка і тільки у межах відведених земельних ділянок лісового фонду.
         Лісовий квиток — єдиний дозвільний документ в Україні, який надає право лісогосподарським підприємствам, а також приватним компаніям, проводити промислову заготівлю дикорослих грибів, ягід та лікарської сировини в лісах України.
 
 
          Для власних потреб громадяни проводять заготівлю вищезазначених продуктів безкоштовно. Винятком є лише заготівля березового соку та новорічних ялинок, як для власних потреб, так і для промислової заготівлі — проводиться з обов'язковою випискою Лісового квитка.
Суб’єктам підприємницької діяльності для отримання дозволу (лісового квитка) на заготівлю (плодів, ягід, грибів тощо) необхідно звертатись до постійних лісокористувачів (лісогосподарських підприємств), яким затверджені ліміти у встановленому порядку.
Надходження коштів від сплати рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів при заготівлі другорядних лісових матеріалів будуть спрямовані на рахунки місцевих рад та рахунки постійних лісокористувачів (лісогосподарських підприємств). 
Розміри рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів при здійсненні побічних лісових користувань і заготівлі другорядних лісових матеріалів на 2019 і наступні роки затверджені рішенням Львівської обласної ради від 25.04.2017 року №427.
 
 
 
Відділ лісового господарства
Львівського ОУЛМГ

Візит українських лісівників до Німеччини

  Нещодавно делегація українських лісівників Львівщини, в тому числі шість представників ДП “Славське ЛГ” відвідало Німеччину з метою отримання досвіду з проведення рубок переформування.

 

  Айбершток, перше лісогосподарське підприємство, яке зустріло наших лісівників в лісах Саксонії. За своїми характеристиками підприємство дуже схоже до характеристик Славського лісгоспу, однак об`єми заготівлі деревини значно вищі, та становлять близько 200 тис.кбм. деревини на рік, заготівлю проводять виключно сироростучих дерев, оскільки сухостійні дерева на їхню думку заготовляти економічно недоцільно.

  Наступний лісгосп Нойнштат, який також належить до земель Саксонії, лісгосп особливий тим, що окрім реалізації сировини, значну частину доходів отримують з рекреаційних ресурсів, тут облаштована велика кількість туристичних маршрутів, оглядових майданчиків, а особливу увагу туристів привертають географічні скелясті утворення, це також дало змогу заробляти кошти на зйомках кінофільмів.

  За період перебування в Німеччині лісівники побували і в державному лісовому господарстві міста Корин (розташоване на федеральних землях Бранденбурга). Учасники зустрічі ознайомились з структурою, плануванням та контролем у лісовому господарстві зарубіжних колег. Особливо полегшує їхню роботу відсутність бюрократичних моментів і обмежень в законодавстві, лісівник сам вирішує які заходи йому потрібно проводити в лісі. Обмінялися досвідом у питаннях будівництва лісових доріг, сітка яких тут до речі 300 м./га з твердим покриттям.

  В межах візиту відбулось ознайомлення лісівників України зі способом проведення рубок та заготівлі деревини самохідною машиною Harvester.

 Лісівники Німеччини розповіли та показали технологію вирощування садивного матеріалу із закритою кореневою системою, а також початок виконання робіт по проекту створення лісового розсадника для вирощування сіянців з закритою кореневою системою.

 

 

   В ході зустрічі з гостями відбувся обмін інформацією про європейський досвід ведення лісового господарства.

 

 

провідний інженер л.к.

ДП “Славське ЛГ”

Леляк ВОЛОДИМИР

Формування лісів майбутнього

У Львівському обласному управлінні лісового та мисливського господарства відбулась робоча нарада головних лісничих державних лісогосподарських підприємств області, на якій розглядалось питання щодо ведення лісового господарства на засадах наближеного до природи лісівництва.
 
В лісогосподарських підприємствах Львівського ОУЛМГ є значний досвід у проведенні вибіркових рубань, зокрема рубок переформування.Перші науково-виробничі стаціонари, які були закладені більше 10 років тому за участінауковців Національного лісотехнічногоуніверситету України та спеціалістів управління, показали дуже добрі результати.
Нещодавно делегація спеціалістів управління  та головних лісничих підприємств відвідали 5 підприємств Німеччини, де ознайомились з проведенням рубок переформування в похідних ялинових та соснових лісах Німеччини.
Досвід проведення рубок переформування лісівники Львівщини також вивчали у своїх колег Польщі та Швейцарії.
Лісівники Львівщини твердо переконані у правильному виборі напрямку веденні лісового господарства, який базується на вибірковій системі рубок.
 
 
 
 
За результатами наради було намічено конкретні кроки впровадження рубок переформування в лісових насадженнях гірської частини області, Малого Полісся та Опілля, а також лісовідновні заходи у вражених хворобами і шкідниками насадженнях, в яких були проведені вибіркові санітарні рубки.
За підсумками наради виданий наказ щодо продовження робіт з впровадження наближеного до природи лісівництва.
 
Відділ лісового господарства Львівського ОУЛМГ
 

На Львівщині відбулись змагання вальників лісу

   5 липня 2019 року в Ожидівському лісництві ДП «Буське лісове господарство» Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства відбулися XXI обласні змагання вальників лісу.
 
19 представників державних підприємств лісового господарства області серед яких 3 юніори, демонстрували свою вправність у володінні бензопилою та доводили, що саме вони гідні називатися найкращими.
Змагання розпочалися після урочистого відкриття та спільної молитви отця Михайла, настоятеля храму села Ожидів.
    Серед запрошених гостей цього заходу були присутні: заступник голови Львівської облдержадміністрації Роман Филипів, перший заступник голови Львівської обласної ради Андрій Білоус, голова Львівської обласної організації профспілок працівників лісового господарства України Василь Максимець, начальник відділу нагляду у СКС та АПК Головного управління Держпраці у Львівській області Віктор Курило, голова Буської районної держадміністрації Петро Мороз, заступник голови Громадської ради при Львівському ОУЛМГ Наталія Писарчук, виконавчий директор Львівського обласного об’єднання організацій роботодавців Михайло Яворський.
 
 
  Учасники змагалися у п’яти номінаціях: звалювання дерев; обрізання сучків; монтаж нового ланцюга; розкряжування стовбура комбінованим різом та точність розкряжування.
 
 
   I-ше призове місце в категорії «професіонали», виборов  майстер  лісозаготівель Нивицького лісництва ДП «Радехівське ЛМГ» Кухта Володимир Романович, який набрав 1574,4 бали, II-ге місце, зайняв  майстер лісу Козівського лісництва ДП «Сколівське ЛГ» Рибак Василь Васильович- 1510,0 балів, III-тє місцe -вальник лісу Заболотцівського лісництва ДП «Бродівське ЛГ» Прийма Ігор Васильович, його результат -1259.9, бали. 
  Кращим в окремих видах змагання на чотирьох з п’яти етапів став представник ДП «Сколівське ЛГ» Рибак Василь Васильович;
-«звалювання дерев»- 646 балів
-«відокремлення сучків» –  434 бали ;
-«розкряжування стовбура комбінованим різом» –182 бали;
-«точне розкряжування» – 248 бали;
Кращим на етапі– «монтаж нового ланцюга» був вальник лісу ДП «Радехівське ЛМГ» Кухта Володимир Романович (106 балів);
 З метою популяризації професії «вальника лісу», у змаганнях взяли участь три юніори державних лісогосподарських підприємств області. Найвправнішим з них виявився вальник лісу ДП «Сколівське ЛГ» Ільницький Андрій Іванович з результатом-1416,7 бали. Другим став представник ДП «Славське  ЛГ» Рибак Володимир Васильович,  його результат-1198,3 бали, на третьому місці вальник лісу ДП «Бродівське ЛГ» Теслюк Василь Степанович з результатом-829,6 бали.
Переможці обласних змагань будуть представляти Львівщину на XXII республіканських змаганнях, які відбудуться  30 серпня 2019 року на базі ДП «Тетерівське лісове господарство» Київського обласного управління лісового та мисливського господарства.
Переможці змагань були  нагороджені почесними грамотами, цінними подарунками і грошовими преміями не тільки від організаторів змагань, а й від фірм-партнерів: ТзОВ «Husqvarna-України» місто Київ та дилера фірми «STIHL» ТзОВ «Газда» м. Львів.
При підведенні підсумків було відзначено високий рівень підготовки та організації змагань працівниками ДП «Буське ЛГ», що сприяло їх успішному проведенню. 
На завершення усім учасникам змагань побажали, щоб про безпеку праці  пам’ятали не лише на змаганнях, а  щоденно під час роботи в лісі.
 
 
Відділ лісових ресурсів, машин
та технологій Львівського ОУЛМГ

Місце відпочинку “Над річкою”

У сучасних умовах взаємодії людини і природи, виникає необхідність у всебічному використанні природних багатств для задоволення суспільних потреб, організації особливого виду природокористування − історичного, рекреаційного та туристичного.
 
Славський держлісгосп один з найперспективніших регіонів не тільки Львівщини, але й усієї України. Все більше зростає кількість відвідувачів даної території, рекреаційна діяльність лісгоспу займає одне з пріоритетних напрямів його роботи, тому для громадського відпочинку підприємством побудовано цілий ряд альтанок та прокладено лісівничо-туристичні маршрути.
З початку року підприємством побудовано для любителів активного відпочинку притулок туриста в Рожанському лісництві, на перетині кількох туристичних шляхів, на г.Чорна Рипа (1285 м.н.р.м.) де зустрічаються Львівська, Закарпатська та Івано_Франківська області. Пам`яті борцям за волю України обблагороджено місце поховання наших героїв та надали йому естетичний вигляд, до місця поховання було прокладено лісівничо-історичний маршрут на г. Кіндрат. Також було прокладено лісівничо-пізнавальний маршрут (5002) на г.Магура (1362 м.н.р.м.), яка розділяє Львівську та Івано-Франківську область, до вершини ведуть вказівники, а сама вершина зустрічає нас синьо-жовтим прапором та інформаційними знаками.
Лісгосп продовжує створювати місця відпочинку і цього разу в Опорецькому лісництві було влаштовано місце відпочинку “Над річкою”, де побудовано альтанку розміром 5*4 м., з чудовою панорамою гірських пейзажів, встановлено інформаційні аншлаги та облаштовано місце для вогнища. Місце відпочинку було освячене 1 липня о.Василем, настоятилем храму с.Тухля та о.Андрієм настоятилем храму смт.Славсько. 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
провідний інженер л.к.
 
ДП “Славське ЛГ”
Леляк ВОЛОДИМИР

Білоруський науковець про сезон тиші у лісах

Володимир Бондар про Міжнародну науково-практичну конференцію щодо всихання соснових лісів

Держлісагентство: за І півріччя відтворено майже 36 тисяч гектарів лісів

За перше півріччя 2019 року лісогосподарські підприємства, що належать до сфери управління Державного агентства лісових ресурсів України, відтворили ліси на площі 35 852 гектари. 
Відтворення лісів складається з трьох компонентів: 
1. Садіння та висівання лісу (майже 25 тисяч гектарів) 
2. Сприяння природному поновленню лісів (більше 10 тисяч гектарів)
3. Створення нових лісів (майже 1,4 тисячі гектарів) 
Відповідно до законодавства, надається один-два роки, протягом яких необхідно відтворити ліс на місці суцільних зрубів або згарищ. Такий період обумовлений необхідністю підготовки ґрунту та інших заходів для садіння лісу або сприянню його природному поновленню. Основне правило: скільки було зрубано – стільки і посаджено. 
Варто звернути увагу на те, що з 2017 році відбувається значне зменшення площі зрубів від суцільних рубок під час заготівлі деревини. Таке зменшення обумовлено Санітарними правилами в лісах України, якими і передбачено обмеження застосування суцільних санітарних рубок.
Найбільш сприятливі погодні умови для відтворення лісів – навесні та восени.
Заходи з відтворення лісів відбуваються, в переважній більшості, за кошти лісогосподарських підприємств.
Статистика свідчить, що лісівникам навіть вдається створювати і нові ліси на малопродуктивних та деградованих землях. Однак, з року в рік, виділення лісгоспам таких земель під залісення зменшується у зв’язку з законодавчими перепонами та іншими чинниками. При виділенні достатнього державного фінансування та спрощенні процедури виділення земель під залісення лісівники мають достатньо садивного матеріалу та можливостей для створення нових лісів та збільшення лісистості України. 
На інфографіці можете детально ознайомитися з відтворенням лісів у кожній області України. 
 
 
*Дані наведені по лісам, що належать до сфери управління Держлісагентства, загальна площа яких становить 7,6 млн га (73% всього лісового фонду України). Дані відтворення лісів на тимчасово окупованих територіях України відсутні.
Прес-служба Держлісагентства
 

Результати технічного приймання лісових культур на Львівщині

Лісогосподарськими підприємствами Львівського ОУЛМГ завершено технічне приймання лісових культур та посівів, створених весною поточного року. За даними технічного приймання, проведеного спеціалістами державних лісогосподарських підприємств, весною 2019року посаджено953,9 га лісових культур, з них розподіл за станом якості та оцінкою дуже добрий стан – 372,1 га (39%), доброго стану – 532,2 га (56%), задовільного стану – 49,6 га (5%). Природне поновлення лісу забезпечено на площі 791,8 га.

 

       Крім цього в лісових розсадниках посіяно насіння на площі майже 17 га, з них хвойних – 4,0 га та 13,0 га листяних і чагарникових порід. Закладено шкілки деревних та чагарникових порід на площі понад 4,8 га, де висаджено більше 211 тис. шт. саджанців основних деревних та чагарникових порід. Також весною цього року було закладено плантації новорічних ялинок на площі 0,7 га. 

 

 

 

Відділ лісового господарства Львівського ОУЛМГ

На Кіровоградщині проходить розширене виїзне засідання колегії Держлісагентства

 
Сьогодні, 23 травня, у смт Олександрівка, на базі Кіровоградського обласного управління лісового та мисливського господарства, розпочало свою роботу розширене засідання колегії Державного агентства лісових ресурсів України.
 
 
У засіданні бере участь Голова Кіровоградської облдержадміністрації Сергій Кузьменко.
 
Головує на засіданні колегії заступник Голови Держлісагентства Володимир Бондар, який зазначив, що одним з пріоритетних завдань ведення лісового господарства на Кіровоградщині є збільшення площі лісів. Незважаючи на непросту ситуацію і потребу нересурсних областей у фінансовій допомозі, зусилля лісівників мають бути направлені на забезпечення сталого розвитку лісового господарства, забезпечення належного створення нових лісів та збереження біорізноманіття.
 
 
Під час колегії Держлісагентства спеціалісти лісового та мисливського господарства, та їхні колеги-науковці з усіх регіонів України розглядають питання дотримання нормативно-правових актів з ведення лісового господарства при здійсненні рубок головного користування та рубок формування і оздоровлення лісів у Кіровоградському ОУЛМГ і Київському та по м. Києву обласному управлінню лісового та мисливського господарства.
 
У порядку денному обговорюватимуться підсумки виконання тематичного плану наукових досліджень на 2015-19 рр. та тематичне наповнення плану на наступний період.
 
Також буде розглянуто стан ведення мисливського господарства користувачами мисливських угідь у Київській, Рівненській та Чернівецькій областях. Розглядатимуться пропозиції щодо розроблення Комплексної програми розвитку мисливського господарства, охорони та збереження тваринного світу.
 
Прес-служба Держлісагентства

Більше статей...

 1. На колегії Держлісагентства наголосили на необхідності законодавчого вирішення проблем лісової галузі
 2. Збережемо біорізноманіття разом!
 3. Представники Львівщини отримали державні нагороди
 4. Ліс пам’яті загиблого лісівника
 5. На Золочівщині відбувся семінар – навчання з гасіння лісових пожеж
 6. Підсумки роботи ДП “Славське ЛГ” за I квартал 2019 року
 7. Держлісагентство за підтримки Міжнародної спілки охорони природи планують започаткувати проект щодо адаптації лісів до змін клімату
 8. Підсумки акції "Майбутнє лісу у твоїх руках - 2019"
 9. Підсумки Акції «Майбутнє лісу у твоїх руках - 2019» та Місячника озеленення, прибирання та благоустрою і Дня довкілля
 10. Фінальний акорд всеукраїнської Акції «Майбутнє лісу у твоїх руках 2019» та місячника озеленення, прибирання та благоустрою і Дня довкілля на Львівщині
 11. Держлісагентство вживає низку заходів для запобігання виникненню лісових пожеж
 12. Медіа-ліс
 13. Заключні акорди весняної посадки лісу 2019р.
 14. На Львівщині встановили національний рекорд з висадки дерев
 15. Озеленення території лісгоспу 2019
 16. Оголошення про національний відбір Міжнародного конкурсу "Молодь в лісах Європи"
 17. ОГОЛОШЕННЯ!!! 10.04.2019р.
 18. 21 березня в усьому світі відзначають Міжнародний день лісів
 19. Володимир Бондар наголосив на персональній відповідальності керівників облуправлінь лісового господарства за дотримання вимог охорони праці
 20. У Міжнародний день лісів на Львівщині відбувся старт посіву лісового насіння за новітніми технологіями
 21. Лісівники Львівщини запрошують долучитися до заходів акції "Майбутнє лісу у твоїх руках-2019"
 22. ДП «Славське лісове господарство» проводить акцію "Майбутнє лісу в твоїх руках-2019"
 23. Видатному вченому-лісівнику Григорію Криницькому - 75 років!
 24. 21 березня Міжнародний день лісів
 25. Мисливці області радились як зберегти і примножити державний мисливський фонд
 26. Держлісагентство закликає громадян дотримуватися правил пожежної безпеки під час перебування у лісі
 27. відео до Міжнародного дня лісів на Львівщині
 28. Міфи, псевдоекологи, «своє» міністерство. Про що говорили на з'їзді лісівників у Луцьку.
 29. На з'їзді лісівників запропоновано створити Міністерство лісового господарства та деревообробної промисловості
 30. Від Сходу до Карпат: як Луцьк вперше зібрав лісівників з усієї країни.
 31. Держлісгоспи Львівщини поповнюють бюджет
 32. За випаленою травою – горить ліс (2019р.)
 33. не випалюйте суху рослинність на полях та луках
 34. Лісівники Львівщини: для лісу, для людей!
 35. Лісівники Львівщини готові до проведення весняної лісокультурної компанії 2019!
 36. Володимир Бондар представив публічний звіт Держлісагентства за 2018 рік
 37. В Україні впроваджують новітні технології висадки лісів, - Володимир Бондар
 38. У лісах Держлісагентства створено понад 3 тис. територій та об'єктів ПЗФ, - Володимир Бондар
 39. Держлісагентство забезпечило повний електронний облік усієї заготовленої деревини
 40. Україна з 2019 року перейшла на євростандарти класифікації деревин
 41. На Львівщині відбулось засідання Лісокультурної ради з розгляду проектів лісових культур і природнього поновлення на 2019 рік
 42. На колегії Держлісагентства обговорили результати та плани лісокультурної кампанії
 43. Громадська рада при Львівському ОУЛМГ обговорила актуальні питання галузі
 44. Заступник Голови Держлісагентства Володимир Бондар провів зустріч з представниками Світового банку
 45. Сніжна зима-лихо для косуль
 46. Підлий вчинок браконьєрів
 47. Виробничі досягнення 2018 року
 48. Лісове господарство Львівщини: результати 2018 року та плани на майбутнє
 49. Розвішування годівниць
 50. У 2018 році лісова галузь сплатила 6,2 мільярдів гривень податків
 51. На колегії Держлісагентства розповіли про заготівлю деревини у минулому році
 52. Про обсяги незаконних рубок поінформували на колегії Держлісагентства
 53. Завдання з відтворення лісів у 2018 році виконано
 54. В Україні сертифіковано 4,08 мільйони гектарів лісів
 55. ВОЛОДИМИР БОНДАР: «БАЧИМО ПОВНЕ РОЗУМІННЯ ПРЕЗИДЕНТСЬКОЮ ВЕРТИКАЛЛЮ ВЛАДИ ПИТАНЬ ЛІСОВОЇ ГАЛУЗІ»
 56. Притулок туриста
 57. У мисливських господарствах Львівщини облікують диких та мисливських тварин
 58. У 2018 РОЦІ ВІДТВОРЕНО МАЙЖЕ 44 ТИСЯЧІ ГЕКТАРІВ ЛІСІВ
 59. Мінприроди пропонує засаджувати полезахисні смуги деревами-медоносами
 60. Лісопорушники Львівщини добровільно відшкодували понад 680 тис. грн завданої шкоди
 61. Лісівники на Львівщині відновили понад 2 тисяч га лісів
 62. Лісівники Львівщини поповнили державну скарбницю на 364 млн грн
 63. Нарада (16.01.2019)
 64. Доля та шляхи збереження масивів штучних лісових насаджень Херсонщини, як зеленої оази півдня України, цікавили й цікавлять не лише її жителів.
 65. Жінка перетворила мертве дерево на бібліотеку для сусідів. Це магія!
 66. У Львівському ОУЛМГ покращилась охорона лісів від лісопорушень.
 67. Україна перейшла на нові національні стандарти якості деревини, гармонізовані з європейськими
 68. З новим 2019 роком
 69. ЄС закликав Україну скасувати мораторій на експорт необробленої деревини
 70. На заміну старим ГОСТам – нові ДСТУ: презентація, навчання і контакти для питань
 71. Лісівники державних лісів Львівщини працюють без порушень - стверджує перевірка ASI
 72. Лісгоспи Держлісагентства майже півроку не експортують дрова – Бондар
 73. Зимові турботи єгерів
 74. З 2019 року запроваджуються нові національні стандарти якості деревини, гармонізовані з європейськими
 75. Співпраця з громадськістю та ЗМІ - один з пріоритетних напрямів діяльності лісівників Львівщини
 76. ЯЛИНКОВА КАМПАНІЯ 2018 — 2019 роки
 77. Старт ялинкової кампанії на Львівщині
 78. Підприємства Львівського ОУЛМГ заготовили рекордну кількість лісового насіння
 79. Новий рік — небезпека для новорічних деревець.
 80. Зміни фінансування та оподаткування лісової галузі
 81. Будівництво лісових лоріг в державному підприємстві “Славське лісове господарство”
 82. Чому британська компанія представила замовний звіт у ВРУ та кому вигідне банкрутство українських лісгоспів – експерт
 83. Популізм вбиває ліс!
 84. СЕМІНАР НА ГОРІ МАКІВКА
 85. ЛЮДИ ДЛЯ ЛІСУ - ЛІС ДЛЯ ЖИТТЯ
 86. Всеукраїнський профспілковий протест
 87. Значення лісового насінництва та лісокультурного виробництва для ведення лісового господарства на засадах наближеного до природи лісівництва
 88. Анатолій Дейнека: Ситуація в лісовій галузі є дуже складною, але вона не є безнадійною
 89. Оголошення про проведення семінару 19 жовтня 2018
 90. Як лісівники відтворюють українські ліси
 91. Четвертий з’їзд Товариства лісівників України прийняв стратегічні рішення для порятунку лісового господарства
 92. Мисливська ватра - 2018
 93. Проведено заготівлю шишки ялиці білої
 94. Новий земельний податок на ліс призведе до здорожчання деревини та зупинки лісовідтворення в Україні
 95. Міжнародний фестиваль «Мисливська ватра»
 96. Не можу отримати борг по зарплаті з попередньогомісцяроботивжерік. Щоробити?
 97. Проведено догляди лісових культур створених за рахунок Львівської обласної ради
 98. Розпочинаємо сезон полювання на мисливські види птахів в 2018 році !
 99. Шановні громадяни!
 100. Державні лісгоспи - місцевим бюджетам