Офіційний сайт
Державне підприємство
"Славське лісове господарство"

Некролог

Колектив Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства глибоко сумує з приводу тяжкої, передчасної втрати, смерті – головного спеціаліста з управління персоналом, Балича Ігоря Дмитровича.
Ми поділяємо, разом з рідними, близькими та друзями покійного, гірку втрату і висловлюємо щирі слова співчуття. З глибоким сумом і скорботою поділяємо горе рідних і дорогих для нього людей та підтримуємо їх.
Молитвенно просимо Господа, щоб Він упокоїв душу усопшого раба Божого Ігоря, в Царстві Небесному, в місці світлому, місці квітучому, місці спокійному.
Висловлюємо співчуття рідним, близьким, друзям та колегам.
 
Поховання відбудеться об 12 год 21 травня 2020 року у селі Арламівська Воля, Мостиського району Львівської області.
 
Адміністрація Львівського ОУЛМГ

Держлісагентство: Обсяг незаконних рубок зменшився на 34%

 
Голова Державного агентства лісових ресурсів України Андрій Заблоцький зазначив, що зараз в соцмережах та на сумнівних сайтах активно поширюють фейкові публікації про нібито збільшення незаконних рубок в Україні. 
«Почали знову розганяти дані дворічної давності сумнозвісного звіту британської громадської організації Earthsight, або поширюють фото рубок чи відео, де деревина їде через кордон вантажними авто в інших країнах. Ця інформація не відповідає дійсності тому стану справ, який є в галузі», - написав він.
Голова Держлісагентства повідомив, що за І квартал 2020 року, у порівнянні з аналогічним періодом минулого року, обсяги незаконних рубок зменшилися на 34%.
Так, минулого року за три місяці незаконний обсяг склав 43,3 тис. кубометри деревини, а за І квартал 2020 року – 28,5 тис. кбм. Працівники державної лісової охорони передали до органів поліції та суду 616 справ.
Андрій Заблоцький наголосив, що цього вдалося досягти завдяки комплексним заходам, а саме:
- збільшення з початку цього року спільних заходів МВС, Держлісагентства та Держекоінспекції з попередження та виявлення незаконних рубок у лісах і посилення контролю під час транспортування автомобілями в середині країни необроблених лісоматеріалів;
- запровадження механізму реалізації необробленої деревини виключно на електронних аукціонах;
- підключення до системи електронного обліку деревини переважної більшості постійних лісокористувачів, які не підпорядковані Держлісагентству (комунальні, військові лісгоспи, підприємства сфери природно-заповідного фонду);
«Приємно, коли можливо на перший погляд не дуже помітні для більшості заходи, які почали активно впроваджувати одразу ж, як почав працювати в лісовій галузі, дають свій результат. Переконаний, коли не буде попиту на незаконну деревину, тоді відпаде питання незаконних рубок. Зараз готується законопроект, який зокрема запровадить відповідальність за купівлю «дерева без бирки» та сертифікацію виробів з української деревини», - повідомив Голова Держлісагентства.
 
 

ЗБЕРЕЖЕМО ЗДОРОВ’Я І ЛІСИ РАЗОМ

Коронавірус COVID-19 стрімко поширюється територією України. З метою забезпечення проведення заходів з недопущення поширення на території області випадків захворювань, спричинених COVID-19, Львівське ОУЛМГ закликає громадян та мандрівників дотримуватись звичайних заходів обережності, правил особистої гігієни. Проводити регулярну обробку рук спиртовмісним засобом або мити їх з милом. Дотримуватися правил респіраторної гігієни (при кашлі та чханні прикривати рот і ніс серветкою або згином ліктя). Користуйтеся одноразовими масками при необхідності, проводити їх заміну, як тільки вони стануть вологими чи забрудняться.
Зважаючи на це краще у вихідні та святкові дні залишатися вдома. Самоізоляція - найдієвіший спосіб убезпечити себе від інфікування. 
Окрім зазначеного вище Львівське ОУЛМГ звертається з проханням до працівників державної лісової охорони держлісгоспів, державних лісомисливських, мисливських господарств та працівників уповноважених на охорону державного мисливського фонду щоб на вихідні дні забезпечити охорону довкілля від пожеж, проводити роз’яснювальну роботу та профілактичні заходи, особливо серед любителів відпочинку на природі, відвідувачів туристичних притулків, зон відпочинку, мандрівників та серед місцевих мешканців.
 
Щорічно лісові пожежі завдають значні збитки природі і державі. Найбільша кількість пожеж, як правило, припадає на весняно-літній період. З настанням тепла, особливо у вихідні та святкові дні ліс відвідує значна кількість людей, це призводить до виникнення непідконтрольних джерел вогню. За декілька годин неконтрольована пожежа може знищити цілі лісові масиви, які росли десятками років. Непоправимої шкоди пожежі завдають довкіллю – гинуть пташині гнізда, молоді пташенята та звірята, вигорає органічна частина ґрунту.
 
 
 
 
При виявленні пожежі обов’язково повідомте про пожежу за тел. «101», незначний вогонь спробуйте загасити водою, ґрунтом, піском або щільною тканиною, якщо вогонь великий потрібно виходити з лісу у напрямку проти вітру; у разі необхідності допоможіть їм покинути ліс. 
 
Бережіть своє здоров’я і життя!
Адміністрація Львівського ОУЛМГ.
 

Уже відновлено 22,3 тис. га лісу, на яких висаджено 122 млн дерев, - Андрій Заблоцький

Майже 122 мільйона сіянців і саджанців дерев на сьогодні висадили лісівники під час лісокультурної кампанії. Про це повідомив Голова Державного агентства лісових ресурсів України Андрій Заблоцький.
 
За його словами, лісогосподарські підприємства, установи і організації, що належать до сфери управління Держлісагентства, забезпечили виконання завдань із відтворення лісів.
«Якщо говорити цифрами, то на цей час загалом відновлено 22,3 тис. га лісу, зокрема, на Поліссі відновлено більше 11,4 тис. га (майже 71 млн дерев) і створено 127 га нових лісів; у Лісостеповій зоні відновлено майже 7,4 тис. га (38,3 млн дерев), створено 463 га нових лісів; у Степовій зоні відновлено майже 1,6 тис. га (майже 8 млн дерев), створено 815 га нових лісів; в українських Карпатах відновлено майже 1,9 тис. га (4,5 млн дерев)», - поінформував Андрій Заблоцький.
Він також повідомив, що весняне відновлення українських лісів підходить до завершення. «Підсумки підбивати ще зарано, тому що це дані лише про висаджування лісу вручну. Пізніше оприлюдню загальну інформацію, враховуючи природне поновлення», - зазначив Голова Держлісагентства.
Нагадаємо, що відповідно до законодавства необхідно протягом двох років відновити всі ділянки, на яких відбувалися суцільні рубки. Такий період обумовлений необхідністю підготовки ґрунту та інших заходів для висаджування лісу або сприянню його природному поновленню. 
 
Офіційний сайт: http://dklg.kmu.gov.ua
 
 
Fb-сторінка Голови Держлісагентства: https://www.facebook.com/andrew.zablotsky.9
 
Телеграм-канал: https://t.me/uaforest

Оподаткування лісового господарства: реформа, час якої настав

Виклики перед лісовим господарством України, пов’язані із змінами клімату, недолугою державною політикою вкрай загострилися через економічну рецесію, прискорену COVID19-кризою. Лісова галузь України поставлена на грань виживання.
 
Аналітики стверджують, що світ після пандемії COVID-19 буде інакшим. А якою буде лісова галузь України?
Відповідь на це питання залежить не лише від президента, урядовців, народних депутатів, але і від нас, лісівників-практиків.
Вважаю, що кожен відповідальний лісівник має висловити свою позицію, бачення, як розвивати і реформувати галузь у кризовий і посткризовий період. Пам’ятаймо, що ми, за словами китайського філософа Конфуція, несемо відповідальність не тільки за те, що ми робимо, а й за те …, чого ми не зробили. Переконаний, що у відкритій і чесній дискусії ми знайдемо істину - правильний шлях руху вперед. І нас мають почути перераховані вище державці.
Впевнений, що лісова політика,яка базується на точці зору проліс,  головно якна джерелі деревини – безперспективна.
Адекватна відповідь на виклики, пов’язані із змінами клімату – орієнтація лісової політики і практики на забезпечення стабільності лісових екосистем. В українських реаліях це потребує комплексного перегляду лісового законодавства і нормативів та призведе до тектонічних зрушень, як то відмова від класичних рубань головного користування і перехід на засади наближеного до природи лісівництва.
Але сьогодні я б хотів зупинитися на економічному базисі лісового господарства України, зокрема на правилах фінансових відносин держава/лісове господарство – податковій системі.
Система оподаткування лісового господарства базується на чинному податковому законодавстві України та містить два види податків, які є специфічними для галузі:
- рентна плата за спеціальне використання лісових ресурсів (стаття 256 Податкового кодексу України);
- податок на лісові землі (стаття 277 Податкового кодексу України).
Рентна плата за спеціальне використання лісових ресурсів є платою за заготовлену рубаннями деревину (головним користуванням та всіма іншими видами) та по суті є колишніми радянськими лісовими таксами, які в ту епоху виконували функцію ціни деревини на корені.
 
Недоліки плати за спеціальне використання лісових ресурсів:
-даний збір нараховується за кубометр заготовленої деревини та з року в рік зростає, не враховуючи ринкової вартості самої деревини. Останнє його підвищення призвело до того, що по окремих породах таксова вартість ділової деревини впритул наблизилася до ринкової ціни деревини категорії D (бук, та деякі інші породи). Така ситуація спонукає лісогосподарські підприємства до заниження відсотку виходу ділової деревини, а також не стимулює вирощування високопродуктивних та високоповнотних насаджень, оскільки чим вищий запас деревини на 1 гектарі та її якість, тим вища сума податку.
Податок на лісові землі введений з 15.08.2018 року шляхом прийняття Закону України від 10.07.2018 № 2497-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України щодо стимулювання утворення та діяльності сімейних фермерських господарств».Відповідно до оновленої редакції п. 277.1 Податкового кодексу України ставки земельного податку за земельні ділянки, нормативну грошову оцінку яких не проведено, встановлюються для лісових земель – не більше 0,1% від нормативної грошової оцінки площі ріллі.
Недоліки податку на лісові землі:
- цей податок фактично створює прецедент подвійного оподаткування лісового господарства, а його розрахунок, коли за основу береться грошова оцінка площі ріллі, не має логічної прив’язки до земель лісового фонду.
Висновок напрошується однозначний: чинна система справляння рентних платежів не відповідає цілям сталого, екологічно збалансованого ведення лісового господарства і, насправді, замість стимулюючого фактора є гальмом його розвитку та потребує докорінного реформування.
Що пропонується?
Пропозиції реформування податкової системи в лісовому господарстві України, які висловлені в цій статті базуються на напрацюваннях науковців Національного лісотехнічного університету України, до яких належить автор, тривалих обговореннях з фахівцями Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства і лісівниками-практиками, а також аналізі кращих європейських зразків, зокрема Польщі.
Пропонується замість вищезазначених двох податків запровадити єдиний рентний платіж –лісовий податок.
Об’єктом (базою) оподаткування є площа лісових земель. 
Звільняються від оподаткування:
- лісові культури і площі природного поновлення до їх переводу у вкриту лісом площу;
- деревостани віком до 40 років; 
- ліси, що є об’єктами природно-заповідного фонду.
Ставка оподаткування визначається у гривнях за 1 гектар лісових земель. Ставка податкувстановлюється як відсоток від вартості знеособленого кубометра реалізованої деревини. Вартість знеособленого кубометра реалізованої деревинивизначається за даними системи електронного обліку деревини (ЕОД), в якій фіксується вся деревини, що реалізується на ринку, для кожного лісогосподарського підприємства.
Система ЕОД має як прихильників так і скептиків. Виходжу з того, що на впровадження цієї системи витрачені значні кошти (по підприємствах Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства 36,0 млн. грн за період з 2012 по 2019  рік). Вважаю, що систему ЕОД потрібно зробити інструментом справляння зазначеного податку. Система електронного обліку деревини має бути закріплена в чинному законодавстві України та фінансуватися з державного бюджету.
Знеособлений кубометр реалізованої деревини дозволяє забезпечити принцип справедливості у підході до оподаткування різних за породним складом лісогосподарських підприємств.
Рівень ставки податку у відсотках затверджується  Законом України при ухваленні державного бюджету і має бути посильним для сплати.
Лісовий податок справляється щоквартально виходячи з вартості знеособленого кубометра фактично реалізованої деревини за звітний квартал, визначеної на основі даних системи ЕОД.
До передумов запровадження та позитивів пропонованої моделі відносяться:
- ухвалення Верховною Радою України Закону України «Про внесення змін до Лісового кодексу України щодо проведення національної інвентаризації лісів»;
- ухвалення Верховною Радою України Закону України «Про національну інфраструктуру геопросторових даних», згідно з яким протягом року має бути створений державний лісовий кадастр та державний кадастр територій та об’єктів природно-заповідного фонду;
- інформація про лісокультурний фонд, вікову структуру деревостанів, категорію їх захисності міститься в матеріалах лісовпорядкування;
- наявність всіх необхідних кількісних і вартіснихпоказників щодо реалізації деревини в системі ЕОД;
- зв’язок податкового навантаженняз кон’юнктурою ринку деревини  (чим вищий попит, тим вища вартість знеособленого кубометра реалізованої деревини і більший обсяг сплаченого податку, і навпаки);
- з’являється стимул для вирощування високопродуктивних насаджень, адже ставка оподаткування не залежить від обсягу вирощеної і заготовленої на гектарі деревини;
- стримуватиме необґрунтований ріст цін на лісопродукцію, переконаний – це сподобається деревообробникам.
Розподіл коштів, які надходять від лісового податку між бюджетами різних рівнів має бути справедливим. Практика автора, як депутата Львівської обласної ради, переконує у доцільності розподілу рівними частинами до наступних бюджетів:
- державного;
- обласного;
- місцевого (ОТГ).
Кошти, які надходять до обласного бюджету, мають використовуватись на фінансування регіональних програм з розвитку лісового господарства, як це є у Львівській області.
Перехід на пропоновану модель оподаткування дозволить провести комплексний перегляд нормативної документації з ведення лісового господарства, як то відмова від потреби класичних відводів і таксації лісосічного фонду, а проведення лише  вимітки належних до рубки дерев без суб’єктивного визначення на око «ділова –півділова – дрова».
Зрозуміло, що зникне і архаїчна система розрядів таксі лісотаксових поясів.
Фахівці Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства зробили модельні розрахунки обсягів сплати податку на ліси за ставкою 20% вартостізнеособленого кубометра реалізованої деревини за 2019 рік:
 
 
На наш погляд, запропонована модель лісового податку є простою, зрозумілою, легкою в адмініструванні, справедливою для лісогосподарських підприємств будь-якого регіону України, зважаючи на різноманіття лісорослинних умов та породного складу лісів, чутливою до коливань на ринку деревини.
Як бути з нересурсними лісогосподарськими підприємствами? Де знайти кошти на інновації? І ще багато як, де, звідки і куди?
Відповідь на ці питання відома – створення державного фонду фінансування лісового господарства.
Призначення фонду.
Для підтримки державних лісогосподарських підприємств, що працюють у складних еколого-економічних умовах, впровадження програм протипожежного захисту лісів, фінансової підтримки галузевої науки, впровадження інноваційних технологій та здійснення інфраструктурних проектів, видавничої справи та промоції лісової галузі, тощо.
Принципи формування.
Наповнення фонду здійснюється за рахунок відрахуваньпевного відсотка коштів від загального обсягу реалізації товарів, робіт та послуг підприємств, штрафів за лісопорушеннята інших коштів, не заборонених чинним законодавством України.
Відрахування здійснюють усі державні лісогосподарські підприємства.
Управління фондом.
Для управління фондом, створюється наглядова рада, яка складається з представників Держлісагентства України, регіональних управлінь лісового та мисливського господарства, громадської ради при Держлісагентстві України та інших зацікавлених сторін.
Затвердження доходів і видатків.
Обсяг необхідних коштів та відсоток відрахувань до Фонду планується на основі потреби, визначеної відповідними розрахунками, які проводяться при формуванні проекту державного бюджету на наступний рік.
Державні лісогосподарські підприємства подають на розгляд територіальних органів розрахунки потреби коштів Фонду на рік за зразком бюджетних запитів, які готуються нині. Територіальні управління подають відповідні зведені запити доДержлісагентства України, а те - до наглядової ради фонду, де вони розглядаються та затверджуються і скеровуються Кабінету Міністрів України для їх врахування в державному бюджеті. Структура доходів і видатків фонду, а також відсоток відрахувань встановлюється Верховною радою України при ухваленні державного бюджету.
Контроль.
Контроль за цільовим та ефективним використанням коштів державного фонду фінансування лісового господарства здійснюється ревізійною комісією, склад якої визначається правлінням фонду, Рахунковою палатою та Держаудитслужбою України.
Формування системи оподаткування і фінансування в лісовому господарстві України закладе міцні підвалини переходу лісогосподарських підприємств на еколого-економічні засади розвитку та забезпечить досягнення стабільності лісових екосистем.
Львівське обласне управління лісового та мисливського господарства готове стати модельним для апробації на практиці запропонованоїмоделі оподаткування в лісовому господарстві.
Ми свідомо не акцентуємо уваги на недоліках запропонованої моделі податкової політики в галузі лісового господарства, а залишаємо цю місію читачам. З огляду на це, будемо вдячні як за позитивні, так і негативні відгуки.
 
 
Анатолій Дейнека
 
Львівське обласне управління
 лісового та мисливського господарства

Гарячі будні лісівників: випробовування вогнем.

 
Історія Львівщини ще не пам’ятає такої складної пожежонебезпечної ситуації, яка була 13 квітня 2020 року. До сухих та жарких умов ще й додалася сила вітру. Пожежі в екосистемах виникали по всій території області. 
Тільки в  держлісфонді виникло 3 лісові пожежі, зокрема в ДП «Бродівський лісгосп», ДП «Буський лісгосп» та ДП «Жовківський лісгосп». Лісовими пожежами були пошкоджені частково лісові культури та лісова підстилка. Гасіння лісових пожеж ускладнювалось сильними поривами вітру., швидкість яких місцями досягала 12-15м/с. Проте , завдяки злагодженій роботі сил державної лісової охорони, ДСНС у Львівській області та місцевого населення пожежі були локалізовані. 
Та роботи щодо ліквідації пожеж тривають і дотепер. Встановлено цілодобове чергування працівників державної лісової охорони та уточнюються площі пройдені вогнем.
Львівське обласне управління лісового та мисливського господарства щиро дякує за професійну та злагоджену роботу працівникам ДСНС у Львівській області, державній лісовій охороні та працівникам ДП «Бродівський лісгосп», ДП «Буський  лісгосп» та ДП «Жовківський лісгосп», а також місцевим жителям, які брали участь у гасінні лісових пожеж. 
З початку року в держлісфонді виникло 18 лісових пожеж на площі  понад 30 га.
Всі пожежі виникли з вини населення, а саме від випалювання сухої рослинності та чагарників на полях.
Вчора Верховна рада України прийняла Закон  "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з метою збереження довкілля щодо посилення відповідальності за дії, спрямовані на забруднення атмосферного повітря та знищення або пошкодження об'єктів рослинного світу"
Законом передбачається удосконалити порядок притягнення до відповідальності за забруднення атмосферного повітря, знищення або пошкодження об'єктів рослинного світу, порушення вимог пожежної безпеки в лісах та самовільне випалювання сухої рослинності або її залишків для того, аби зменшити руйнівні наслідки та захистити право громадян на безпечне повітря і навколишнє середовище, а також зменшити кількість пожеж, які виникають через це.
Законом внесено зміни:
до статей 241, 245 Кримінального кодексу, якими збільшено розміри штрафів за забруднення атмосферного повітря (з 100 - 200 до 1800 - 3600 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян) та за знищення або пошкодження об’єктів рослинного світу (з 300-500 до 5400-9000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян);
до статей 77, 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, якими значно збільшуються розміри штрафів за порушення вимог пожежної безпеки в лісах (з 5 - 50 до 90 - 900 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян), за самовільне випалювання рослинності або її залишків (з 10 - 70 до 180 - 1260 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян) та за самовільне випалювання рослинності або її залишків в межах територій та об'єктів природно-заповідного фонду (з 20 - 100 до 360 - 1800 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян).
Сподіваємося, що високі штрафи зупинять паліїв від незаконних дій.
 
Прес-служба Львівського ОУЛМГ
 

Напрямки використання заготовленої деревини

Лісогосподарськими підприємствами Львівського ОУЛМГ у першому кварталі 2020 року було заготовлено 204,4 тис. кбм деревини від усіх видів рубок, в т. ч. 109,3 тис. кбм (53,5 %) від рубок головного користування.
 
На внутрішньому ринку реалізовано 155,2 тис. м3 (76 %) необробленої деревини. На аукціонні торги (основні та додаткові) виставлялось  понад 250 тис. кбм та реалізовано 30,8 тис. кбм (12,2%). Окрім того, через площадку «Прозоро. Продажі» для продажу було виставлено 59,5 тис. м3 лісопродукції. Однак, на жаль, не було реалізовано жодного кубометра.
На власних деревообробних потужностях перероблено 42,1 тис. м3 деревини, або 20,6 % від загальної заготівлі.
Лісогосподарські підприємства і надалі виконуватимуть свої функції із забезпечення сировиною деревообробні підприємства.
 
Відділ лісових ресурсів, машин
та технологій Львівського ОУЛМГ

Законопроект щодо запровадження національної інвентаризації лісів готується до другого читання

Ставимо перед собою амбітні завдання, а саме – провести національну інвентаризацію лісів. Це завдання не одного року, але ми це зробимо. На цьому наголосив Голова Державного агентства лісових ресурсів України Андрій Заблоцький.
«Першим кроком до запровадження НІЛ стало схвалення Верховною Радою України у першому читанні змін до Лісового кодексу України, які регламентують її проведення. Хочу звернути увагу, що зараз Держлісагентство активно працює з Комітетом Верховної Ради з питань екологічної політики та експертами щодо підготовки законопроекту до другого читання», - написав він.
Голова відомства повідомив, що вчора взяв участь у відеоконференції засідання Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування, на якому обговорили правки та пропозиції. «Як тільки всі технічні моменти будуть опрацьовані, законопроект винесуть на голосування в цілому. Прийняття відповідних законодавчих змін є вкрай необхідним», - зазначив Андрій Заблоцький.
Також він підкреслив, що без розуміння стану лісів неможливо планувати, а головне втілювати доцільні та економічно обґрунтовані реформи галузі. Останній державний облік лісів проводився у далекому 1996 році.
«Ми маємо отримати оновлену інформацію про кількісні та якісні показники стану та динаміки лісів держави, їх ресурсного потенціалу для потреб державного управління, стратегічного планування ведення лісового господарства, державного лісового кадастру, моніторингу довкілля, національної та міжнародної звітності про ліси. Інвентаризація дасть відповідь на запитання, яка фактична лісистість держави, який запас деревини в лісах та її технічна придатність. Ця достовірна інформація буде доступною для суспільства», - зазначив Голова Держлісагентства.
 
 
Офіційний сайт: http://dklg.kmu.gov.ua
 

Садимо ліс в умовах карантину

З початком весни працівники ДП “Славське лісове господарство” приступили до заліснення ділянок зрубів минулого року, весна — є найвідповідальнішою порою, бо для лісівників найінтенсивніший період — лісовідновлення, а цей рік, ще й особливий тим, що садіння лісу проводиться в умовах карантину.
 
Основне завдання лісовідновлення — створення стійких деревостанів. Цього можна досягти лише при застосуванні комплексу науковообгрунтованих лісокультурних заходів. Найважливішим при створенні лісових культур є забезпечення відповідності між біологічними особливостями деревних порід і природно-кліматичними та едафічними умовами. З цією метою окремо для кожної лісокультурної ділянки обираються тип лісових культур, тип змішування, оптимальна густота садіння, обов'язковим є дотримання правил сертифікації лісів Forest Stewardship Council (FSC). Загальна площа лісовідновлення на території Славського лісгоспу становить 98,5 га. на 2020 рік, з них 33,8 га. садіння лісових культур та 64,7 га. залишено під природне поновлення. Для садіння використовується власний садивний матеріал, та сіянці Львівського ЛСНЦ. Головною породою тут виступають породи бука та ялиці, які є корінними породами у даному типі лісорослинних умов, а другорядні породи дугласії, модрини, явора, ясена, яблуні, черешні, сливи, калини та глоду додадуть різноманітності для наших лісів.
 
 
інженер л.к. ДП “Славське ЛГ”
ЛЕЛЯК Володимир

Пожежа в Козьовій: підпалювач встановлений.

А тепер дещо детальніше про ВОГНЯНЕ ПЕКЛО НА СКОЛІВЩИНІ!!!!
 
  Так, 08 квітня біля 17 – 00 год. виникла пожежа в державному лісовому фонді Козівського лісництва, урочище “Стовба”, квартал №13. 
За інформацією ДП «Сколівський лісгосп», внаслідок оперативно – розшукових заходів працівниками Сколівського РВ поліції ГУ НП у Львівській області було встановлено, що  проводячи ремонт водозабору та розчистку сінокосу, шляхом спалювання сухої трави, один із жителів села Козьова  1974р.н. спричинив лісову пожежу. Вогонь знищив лісові культури на площі  4,8 га. Завдані збитки лісовому господарству становлять 74475грн. 
До гасіння лісової пожежі були залучені сили державної лісової охорони та Сколівської пожежної частини
Важливо зазначити, що ймовірність поширення вогню значно зростала з настанням вечора, так як загорання відбулось на південно-західному схилі, що добре прогрівався.
Через загрозу можливого поширення вогню на більші площі, а також для гасіння окремих осередків вогню, до гасіння лісової пожежі було додатково залучено весь особовий склад Сколівської пожежної частини, Славської пошуково-рятувальної служби та  рятувальників зі Стрия та Трускавця. Стрімкі схили, кам'янистий грунт та відсутність води потребувало розтягування пожежних рукавів на віддаль 800м, з чим успішно впорались вогнеборці. Не осторонь біди  були і місцеві жителі з прилеглих до лісу будинків і навіть, жінки-сестри Олександра і Андріана Ватагович. Всього до гасіння пожежі було залучено понад 90 чоловік, три пожежні автомобілі та інші засоби гасіння.
Низову лісову пожежу було локалізовано вночі близько 01.00 год. 09 квітня. 
Та роботи щодо ліквідації пожежі тривають і дотепер. Встановлено цілодобове чергування працівників державної лісової охорони.
Львівське обласне управління лісового та мисливського господарства щиро дякує за професійну та злагоджену роботу працівникам ДСНС у Львівській області, державній лісовій охороні та працівникам ДП «Сколівський лісгосп», а також місцевим жителям, які приймали участь у гасінні лісової пожежі. 
Окрема подяка слідчим  Сколівського РВ поліції ГУ НП у Львівській області, яким вдалося встановити причетність до виникнення лісової пожежі місцевого жителя.
Обговорення і добірку фото можна знайти на сторінці Oleksandra Zadilska. Можливо ці світлини про силу вогню, його нищівну дію дадуть зрозуміти кожному, - 
 
 
 
НЕ СПАЛЮЙ, НЕ ЗНИЩУЙ, НЕ ВБИВАЙ !
БЕРЕЖІМО ЛІС ТА УКРАЇНУ !
 
 
Прес-служба Львівського ОУЛМГ

Більше статей...

 1. Шановні краяни!
 2. До уваги жителів Львівщини! Роз’яснення щодо обмеження відвідування лісів у зв’язку із запобігання поширення коронавірусної інфекції і недопущення лісових пожеж.
 3. У Карпатах вже висаджено 2,2 млн дерев, - Андрій Заблоцький
 4. Палії трави - клопіт для лісівників
 5. Від сьогодні у лісах стартує "сезон тиші"
 6. Держлісагентство: з початку року виникло 180 лісових пожеж, половина з них - за останній тиждень
 7. Пожежа — це лихо!!!
 8. До Міжнародного дня лісів уже висаджено 100 мільйонів дерев, - Андрій Заблоцький
 9. Місячник озеленення, прибирання та благоустрою і Дня довкілля
 10. На Львівщині розпочалася весняна лісокультурна кампанія 2020 року
 11. У В А Г А ! Заходи щодо запобігання поширенню короновірусу COVID – 19 у ДП “Славське лісове господарство”
 12. ПАМ ЯТКА щодо превентивних заходів протидіїі коронавірусу COVID-19 по ДП «Славський ЛГ»
 13. Найбільша чисельність зубрів в Україні - на Львівщині
 14. Всеукраїнська акція «Відновлюємо ліси разом» призупиняється у зв’язку з обмеженнями на організацію масових заходів
 15. Держлісагентством запроваджено заходи стосовно запобігання занесенню і поширенню гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом COVID-19
 16. Підсумки торгів необробленою деревиною заготівлі першого кварталу 2020 р.
 17. Орієнтовні обсяги заготівлі деревини на 2020 рік.
 18. Колегія лісівників Львівщини: раціональне використання, збереження та відтворення лісових ресурсів області
 19. ОГОЛОШЕННЯ
 20. Охорона червонокнижних ранньоквітучих рослин — завдання кожного
 21. НАРАДА З ПИТАНЬ ОХОРОНИ ПРАЦІ ЗА УЧАСТЮ ПОСАДОВИХ ОСІБ ДЕРЖПРАЦІ УКРАЇНИ
 22. На Львівщині заплановано провести лісовідновлення на площі біля 2000 га
 23. Навчання продовжується
 24. У парламентському екологічному Комітету обговорили питання мисливства
 25. До уваги лісокористувачів та деревообробників! Орієнтовний графік електронних аукціонів з продажу деревини
 26. ОБЛІК МИСЛИВСЬКОЇ ФАУНИ В УГІДДЯХ ЛЬВІВЩИНИ
 27. Законопроект про запровадження Національної інвентаризації лісів прийнятий у першому читанні
 28. Стартував експериментальний проект реалізації деревини через е-аукціони
 29. У Львівському ОУЛМГ покращилась охорона лісів від лісопорушень.
 30. Лісове господарство Львівщини: результати 2019 року та перспективи розвитку
 31. Міжвідомча нарада з охорони лісів від незаконних рубок
 32. Підсумки роботи деревообробних підрозділів лісогосподарських підприємств Львівського ОУЛМГ за 2019 рік
 33. Підсумки лісогосподарської діяльності державного підприємства “Славське лісове господарство” за 2019 рік
 34. Інформація про заготівлю та реалізацію деревини в Україні буде загальнодоступною, - Андрій Заблоцький
 35. Будівництво лісових доріг державними підприємствами Львівського ОУЛМГ.
 36. 2019 рік: рекордитаздобутки лісівників Львівщини
 37. Рентна плата для лісової галузі буде зрозумілою та прозорою - Парламент ухвалив відповідні зміни
 38. Голова Держлісагентства розповів про концепцію змін у лісовій галузі
 39. Рішення Уряду в дії: 25 мільйонів кубометрів деревини на рік та обов'язковість електронного обліку деревини для всіх лісокористувачів
 40. Перші підсумки виробничої діяльності за 2019 рік
 41. НАРАДА КОРИСТУВАЧІВ МИСЛИВСЬКИХ УГІДЬ ЛЬВІВЩИНИ: ПЕРЕПИС ЗВІРІВ, АФРИКАНСЬКА ЧУМА, БОРОТЬБА З БРАКОНЬЄРСТВОМ
 42. Уряд послідовно знищує тіньові ринки, - Олексій Гончарук
 43. ЯЛИНКОВА КАМПАНІЯ 2019 — 2020 роки
 44. Ялинкова кампанія 2019-2020 років на Львівщині
 45. Уряд запускає пілотний проект е-аукціонів продажу деревини на "Prozorro.Продажі" з квітня 2020 року
 46. Уряд затвердив Порядок проведення моніторингу внутрішнього споживання деревини
 47. ЯЛИНКОВА КАМПАНІЯ 2019-2020
 48. Завдання з лісовідновлення виконані
 49. Держлісагентство відкрило статистику цін та е-аукціон на деревину
 50. Проєкт "Ліс у смартфоні" крокує Україною
 51. Прийнятий Парламентом Закон щодо заборони суцільних рубок на гірських схилах в ялицево-букових лісах Карпатського регіону відповідає науковим обґрунтуванням
 52. Парламент вдосконалив законодавство щодо заборони суцільних рубок на гірських схилах в ялицево-букових лісах Карпатського регіону
 53. На Львівщині триває осіння лісокультурна кампанія
 54. Ліс у смартфоні: Держлісагентство запустило пілотний проєкт e-реєстру заготівлі деревини та онлайн-карту рубок
 55. У державних лісогосподарських підприємствах Львівщини проходить черговий наглядовий аудит з лісової сертифікації
 56. Парламент захистив українські ліси від концесії
 57. КОРОЇД у лісах Європи!!!
 58. Верховний Суд України визнав законним наказ Мінприроди, за яким лося внесено до Червоної книги України
 59. ДЕРЖЛІСАГЕНТСТВО КООРДИНУВАТИМЕТЬСЯ ЧЕРЕЗ МІНЕКОЕНЕРГО
 60. Парламент захистив українські ліси від концесії
 61. Як формується ціна на лісопродукцію.
 62. Народні депутати України про лісову галузь
 63. Потрібні комплексні та виважені рішення для лісової галузі, - нардеп Валерій Давиденко
 64. Лісівники уособлюють єдність українського народу, - нардеп Ольга Василевська-Смаглюк
 65. Петро Лакида представив законопроект про Національну лісову політику (ВІДЕО)
 66. Потрібно відмінити мораторій, дати вільний ринок для дров'яної продукції, - Володимир Бондар
 67. Громадська рада при Львівському ОУЛМГ засідала у Лісівничий тиждень
 68. На Львівщині привітали працівників лісового господарства із професійним святом!
 69. Держлісгоспи Львівщини поповнюють бюджет
 70. Експерти лісового і мисливського господарства розробили низку законопроектів щодо вирішення нагальних питань лісової та мисливської галузей
 71. Стабільна робота лісогосподарських підприємств – запорука добробуту працівників
 72. Стаття на liga.biz.net
 73. З відкриттям полювання на пернатих !
 74. До уваги лісопорушникам
 75. Робочий візит
 76. Колегія лісівників Львівщини: підсумки діяльності за перше півріччя 2019 року та результати аудитів
 77. Ресурси деревини-для лісового сектора Львівщини
 78. Підведення підсумків роботи ДП «Славське лісове господарство» за 1-ше півріччя 2019 року.
 79. Правда про ліс та спростування міфів
 80. Міфи і реальність
 81. Кожен висаджений сіянець потребує лісівничої уваги
 82. Триває сезон збору дикоростучих плодів та ягід
 83. Візит українських лісівників до Німеччини
 84. Формування лісів майбутнього
 85. На Львівщині відбулись змагання вальників лісу
 86. Місце відпочинку “Над річкою”
 87. Білоруський науковець про сезон тиші у лісах
 88. Володимир Бондар про Міжнародну науково-практичну конференцію щодо всихання соснових лісів
 89. Держлісагентство: за І півріччя відтворено майже 36 тисяч гектарів лісів
 90. Результати технічного приймання лісових культур на Львівщині
 91. На Кіровоградщині проходить розширене виїзне засідання колегії Держлісагентства
 92. На колегії Держлісагентства наголосили на необхідності законодавчого вирішення проблем лісової галузі
 93. Збережемо біорізноманіття разом!
 94. Представники Львівщини отримали державні нагороди
 95. Ліс пам’яті загиблого лісівника
 96. На Золочівщині відбувся семінар – навчання з гасіння лісових пожеж
 97. Підсумки роботи ДП “Славське ЛГ” за I квартал 2019 року
 98. Держлісагентство за підтримки Міжнародної спілки охорони природи планують започаткувати проект щодо адаптації лісів до змін клімату
 99. Підсумки акції "Майбутнє лісу у твоїх руках - 2019"
 100. Підсумки Акції «Майбутнє лісу у твоїх руках - 2019» та Місячника озеленення, прибирання та благоустрою і Дня довкілля