Офіційний сайт
Державне підприємство
"Славське лісове господарство"

Зворотній зв'язок

Лічильник

 

 

Прийнятий Парламентом Закон щодо заборони суцільних рубок на гірських схилах в ялицево-букових лісах Карпатського регіону відповідає науковим обґрунтуванням

У соціальних мережах триває дискусія щодо доцільності внесення окремих змін до законодавства України стосовно заготівлі та вивезення деревини в гірських лісах Карпатського регіону.
 
Приводом такої дискусії став прийнятий нещодавно Верховною Радою України Закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо введення заборони суцільних рубок на гірських схилах в ялицево-букових лісах Карпатського регіону» (реєстр. № 0873).
 
Зокрема, користувачі соціальних мереж обговорюють зміни, в яких йдеться про те, що заготівля та вивезення деревини в гірських лісах Карпатського регіону проводитиметься переважно з використанням природозберігаючих систем машин і механізмів та гужового транспорту, що забезпечуватимуть допустимий вплив на довкілля, а також із збереженням наявних вузькоколійних лісовозних залізниць та оптимізацією мережі лісових автодоріг.
 
Науковці з Українського науково-дослідного інституту гірського лісівництва (УкрНДІгірліс) надали свої роз’яснення щодо цих змін.
 
Отже, наразі, в діючому законодавстві (ст. 9 Закону України «Про мораторій  на проведення суцільних рубок на гірських схилах в ялицево-букових лісах Карпатського регіону») передбачається використання «…тільки колісних і гужових засобів, повітряно-трелювальних установок…». Ця норма не враховує можливості та доцільність застосування інших сучасних машин і механізмів для первинного транспортування деревини, якими забезпечуються природозберігаючі технології лісозаготівлі в гірських лісах.
 
Науковцями УкрНДІгірліс протягом останніх років проведено дослідження, які включали: 
 
- вивчення застосовуваних систем лісових машин і технологічних процесів лісозаготівлі в європейських лісах;
 
- встановлення реальних природно-виробничих умов діяльності лісових підприємств і можливостей їх оснащення новою технікою;
 
- аналіз вимог чинного законодавства стосовно застосування оцінки впливу на довкілля при проведенні лісосічних робіт;
 
- лісівничо-екологічну оцінку впливу трелювання деревини з гірських схилів на лісове середовище.
 
Найбільш повна інформація про особливості тракторного трелювання подані в науковому звіті  «Проведення  досліджень з порівняльної оцінки впливу на лісове середовище гусеничних та колісних трелювальних тракторів» (№ держреєстрації 0103U007119).
 
За результатами досліджень, зокрема, встановлено:
 
- відсутня принципова різниця лісівничо-екологічних показників (пошкодження ґрунту і підросту) при застосуванні колісних чи гусеничних тракторів на гірській лісозаготівлі;
 
- основний обсяг ґрунтової ерозії (орієнтовно 70-80%) складає переміщення грунту під час попереднього влаштування волоків. Це притаманне обом видам розглядуваної техніки;
 
- на сучасному етапі розвитку техніки для лісозаготівлі, використання систем машин, які в тій чи іншій мірі використовують принцип гусеничного рушія, є основним методом вирішення проблеми транспортування вантажів у важко прохідній місцевості;  
 
- технологічні процеси лісозаготівель повинні базуватися на оптимальному поєднанні різних типів спеціальної лісової техніки, в залежності від конкретних природно-виробничих умов, з обов'язковим попереднім облаштуванням розгалуженої мережі автомобільних доріг в лісах.
 
Враховуючи вищенаведене і з метою підвищення рівня екологізації лісозаготівлі в Українських Карпатах, на думку науковців, є доцільним і обґрунтованим викладення вищезгаданої статті чинного Закону України «Про мораторій …» в редакції, яка дозволяє здійснювати заготівлю та вивезення деревини в гірських лісах Карпатського регіону переважно з використанням природозберігаючих систем машин і механізмів та гужового транспорту, що забезпечують допустимий вплив на довкілля.
 
Таке рішення враховує необхідність поетапного і системного підходу до вирішення проблеми екологізації гірської лісозаготівлі в нашій державі. Застосування вимог цієї статті дозволить, поряд із забезпеченням стабільної діяльності  лісогосподарських і лісопромислових підприємств Карпатського регіону та збереження робочих місць для місцевого населення, створити належну лісотранспортну інфраструктуру в лісових масивах, як основи не тільки сталого  лісового господарства, а й природокористування в цілому на принципах сталого розвитку.
 
 Зазначимо, наразі прийнятий Парламентом Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо введення заборони суцільних рубок на гірських схилах в ялицево-букових лісах Карпатського регіону» (реєстр. № 0873) направлено на підпис Президента України. Детальніше про прийнятий Закон можна прочитати ТУТ.
 
Прес-служба Держлісагентства

Парламент вдосконалив законодавство щодо заборони суцільних рубок на гірських схилах в ялицево-букових лісах Карпатського регіону

Верховна Рада України прийняла Закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо введення заборони суцільних рубок на гірських схилах в ялицево-букових лісах Карпатського регіону» (реєстр. № 0873).
 
Законом внесено зміни до законів України «Про природно-заповідний фонд України» та «Про мораторій на проведення суцільних рубок на гірських схилах в ялицево-букових лісах Карпатського регіону».
 
Зокрема, Законом встановлюватиметься заборона на проведення суцільних рубок у гірських ялицево-букових деревостанах, суцільних рубок головного користування та будь-яких інших суцільних рубок у високогірних лісах, у лісах у лавинонебезпечних та селенебезпечних басейнах та в берегозахисних ділянках лісу в Карпатському регіоні України, крім розробки суцільних вітровалів і буреломів, а також пошкоджених хворобами і шкідниками насаджень.
 
Також змінами передбачено, що на стрімких схилах у гірських ялицево-букових лісах Карпатського регіону дозволятимуться лише вибіркові рубки головного користування та вибіркові рубки формування та оздоровлення лісів. На пологих і спадистих схилах у гірських ялицево-букових деревостанах проводитимуться лише поступові і вибіркові рубки.
 
Окрім того, у Законі йдеться про необхідність розміщення лісосік з урахуванням розташування наявних шляхів транспорту та рельєфно-гідрологічних умов території.
 
Прийнятим Законом передбачається, що заготівля та вивезення деревини в гірських лісах Карпатського регіону проводитиметься переважно з використанням природозберігаючих систем машин і механізмів та гужового транспорту, що забезпечують допустимий вплив на довкілля, а також із збереженням наявних вузькоколійних лісовозних залізниць та оптимізацією мережі лісових автодоріг. Також заплановано розширення до 2030 року мережі лісових автодоріг з твердим покриттям у лісах регіону до 10 кілометрів на 1000 гектарів.
 
Законом визначається низка термінів. Зокрема:
 
гірські ліси Карпатського регіону – ліси Закарпатської, Львівської, Івано-Франківської та Чернівецької областей, розташовані в межах гірської системи;
 
вибіркові рубки – рубки, під час яких періодично вирубується частина дерев (при цьому способі рубок ділянка постійно залишається вкритою лісовою рослинністю);
 
поступові (рівномірно-поступові, групово-поступові) рубки – рубки, під час яких передбачається вирубка деревостану за кілька прийомів;
 
рубки формування та оздоровлення лісів – лісогосподарські заходи, спрямовані на підвищення стійкості та продуктивності деревостанів, їх оздоровлення і посилення захисних, санітарно-гігієнічних, оздоровчих та інших функцій шляхом проведення рубок;
 
суцільні рубки – рубки, під час яких передбачається вирубка деревостану за один прийом, крім останнього заходу поступової рубки;
 
ялицево-букові деревостани – букові ліси з домішкою виключно ялиці у складі не менше 25 відсотків.
 
Після підписання Закону Головою Верховної Ради України та Президентом України він набере чинності з дня, наступного за днем його опублікування.
 
Прес-служба Держлісагентства

На Львівщині триває осіння лісокультурна кампанія

  У державних лісогосподарських підприємствах Львівського ОУЛМГ  триває осіння лісокультурна кампанія. Протягом цієї осені підприємства мають забезпечити лісовідновлення на площі 172 га. На даний час  від  початку  року  лісогосподарськими  підприємствами  створено понад 950 га нових лісів. 
 
Завдяки якісному виконанню робіт із заготівлі деревини та очистці ділянок від порубкових решток, вдалося досягти якісного природнього відновлення лісу, площа якого становить 792 га. 
 На даний час проведено доповнення лісових культур на площі 1634,5 га. Протягом літнього періоду доглянуто за 7323,8 га лісових культур
 Крім того лісогосподарськими підприємствами проводиться підготовка ґрунту для садіння лісових культур у наступному році. На даний час підготовку ґрунту проведено на площі 29 га.
 
 
Відділ лісового господарства
Львівського ОУЛМГ
 

Ліс у смартфоні: Держлісагентство запустило пілотний проєкт e-реєстру заготівлі деревини та онлайн-карту рубок

 
Державне агентство лісових ресурсів України запускає пілотний проєкт електронного реєстру лісорубних квитків на заготівлю деревини.
 
Яка мета?
 
«Це реєстр дозвільних документів, які дають право здійснювати господарську діяльність, пов'язану із заготівлею деревини. Реєстр лісорубних квитків покриває всю територію України. Ми зібрали всі дані в одному місці й почали робити їх більш доступними для громадськості», - повідомив генеральний директор державного підприємства «Лісогосподарський інноваційно-аналітичний центр» (ЛІАЦ) Держлісагентства Віктор Мельниченко.
 
Що вже зроблено?
 
У реєстрі станом на 16 жовтня оприлюднено інформацію про 27 тис. виданих дозвільних квитків на заготівлю деревини.
 
Розроблено онлайн-карту рубок, яка також працює в пілотному режимі і поширюється на три області – Чернігівську, Полтавську, Рівненську.
 
«Систему графічного відображення рубок на карті України на сьогодні ми відпрацьовуємо на трьох пілотних областях. Місяць, як ми почали завантажувати карти. Наразі вирішуємо низку технічних питань. До кінця року плануємо поширити проект на всю Україну для лісогосподарських підприємств, що входять до сфери управління  Державного агентства лісових ресурсів», - зауважив Віктор Мельниченко.
 
Як це працює?
 
 
Кожна людина може зайти з комп’ютера чи телефону на сайт LK.UKRFOREST.COM та ознайомитися з переліком лісорубних квитків на заготівлю деревини або перевірити на карті законність здійснення рубок.
 
Реєстр містить низку опцій, зокрема, можна обрати необхідну область, лісгосп, лісництво, квартал та виділ, систему і тип рубок, їхній статус та період проведення.
 
У загальному переліку можна обрати «Переглянути» та детально ознайомитися з тим чи іншим лісорубним квитком та ділянками, на яких відбувається чи відбуватиметься заготівля деревини, а також переглянути на онлайн-карті.
 
 
* На сьогодні доступні дані по Чернігівській, Полтавській, Рівненській областях
 
 
 
Що робити, якщо я у лісі і бачу рубку дерев?
 
Якщо Ви не знаєте вищезазначені дані, гуляючи лісом, бачите рубку дерев, то Вам потрібно зайти на сайт LK.UKRFOREST.COM і обрати опцію «Карта».
 
У Вашому телефоні має бути ввімкнена геолокація. Тоді на онлайн-карті автоматично визначиться Ваша геопозиція у лісі. Натиснувши на відповідний номер виділу, Ви побачите інформацію про рубку, а також зможете переглянути відповідний лісорубний квиток.
 
 
 
 
 
* На сьогодні доступні дані по Чернігівській, Полтавській, Рівненській областях
 
 
 
Якщо на карті лісорубного квитка немає, а рубка у лісі відбувається?
 
Вам потрібно або звернутися до лісництва чи лісгоспу, на території якого Ви знаходитеся та повідомити про рубку, яка не відображена на карті. Або викликати поліцію за номером 102.
 
* На сьогодні доступні дані по Чернігівській, Полтавській, Рівненській областях
 
Весь перелік лісорубних квитків у форматі PDF доступний на сайті у рубриці «Витяг з реєстру».
 
 
 
Які плани на майбутнє?
 
У планах – запуск реєстру лісових квитків на промисловий збір ягід, грибів, меду, лікувальних трав, який перебуває на фінальній стадії розробки.
 
Головне завдання – зробити на сайті більш доступною та інформативною функцію перегляду лісорубних квитків усіх лісогосподарських підприємств, які входять до сфери управління Державного агентства лісових ресурсів.
 
Після розгляду й ухвалення Верховною Радою України низки законодавчих ініціатив, буде можливість поширити систему електронного обліку деревини, реєстр лісорубних і лісових квитків, онлайн-карту рубок на всіх постійних лісокористувачів, які також здійснюють заготівлю деревини, незалежно від підпорядкування. Тобто охопити всю Україну.
 
 
 
Довідково.
 
Лісорубний квиток – дозвіл на заготівлю деревини. Містить інформацію про місце та обсяг заготівлі. Документ видають обласні управління лісового та мисливського господарства.
 
Загальна площа лісових ділянок України становить 10,4 млн га. Лісистість країни становить 15,9%.
 
До сфери управління Держлісагентства належить 7,6 млн га лісів (73% лісового фонду України).

 

 

 

У державних лісогосподарських підприємствах Львівщини проходить черговий наглядовий аудит з лісової сертифікації

 
  У підприємствах Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства протягом 15-23жовтня 2019 року проходитиме черговий наглядовий аудит з лісової сертифікації, який проводиться незалежною аудиторською компанією «SGS». Аудит проводиться з метою підтвердження рівня ведення лісового господарства принципам та критеріям FSCR (Лісової опікунської ради).
 
 Вимоги стандарту FSC передбачають оцінку дотримання підприємствами екологічних, соціальних та економічних вимог при здійсненні господарської діяльності, забезпечення невиснажливого та відповідального лісокористування.
  Для проведення аудиту вибрані три лісогосподарських підприємства: з гірської зони – ДП «Турківськелісове господарство» і рівнинної зони – ДП «Жовківське лісове господарство та ДП «Львівське лісове господарство».
При проведені аудиту акцент буде зроблено на  спостереженні дотримання критеріїв стандарту, що стосуються виконання вимог з охорони праці, обліку сертифікованої лісопродукції та використанні логотипу FSC, проведенні моніторингу рідкісних та зникаючих видів, впливу лісогосподарських заходів на довкілля тощо. 
  Під час польових візитів планується відвідатиряд лісництв для ознайомлення з господарською діяльністю, зокрема, вирощування садивного матеріалу в розсадниках,дотримання технології проведення рубок головного користування і рубок формування і оздоровлення, виконання заходів з лісовідновлення, об’єкти ПЗФ, репрезентативні ділянки лісу, осередки встановлених рідкісних видів та захисні рекреаційно-оздоровчі ліси тощо.
  Обласне управління пропонуєусім зацікавленим сторонам (громадські, наукові, екологічні організації тощо) надсилати свої зауваження і пропозиції щодо діяльності лісогосподарських підприємств Львівського ОУЛМГ на електронну адресу обласного управління: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її." target="_blank">Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
 
 
 
Відділ лісового господарства
Львівського ОУЛМГ

Парламент захистив українські ліси від концесії

 
3 жовтня 2019 року Верховна Рада України ухвалила Закон України «Про концесію» (реєстр. № 1046). За відповідне рішення під час пленарного засідання Верховної Ради України проголосували 257 народних депутатів.
Відповідно до прикінцевих положень ухваленого Закону, вносяться зміни до ст. 16 Лісового кодексу України. Зокрема, зазначена стаття доповнюватиметься таким змістом: «Ліси на землях державної та комунальної власності, спеціалізовані лісогосподарські підприємства не є об’єктами державно-приватного партнерства згідно із Законом України "Про державно-приватне партнерство", зокрема об’єктами концесії згідно із Законом України "Про концесію"».
Після підписання ухваленого Закону Головою Верховної Ради України, він буде переданий на підпис Президенту України.
Зазначимо, що Закон про концесію спрямований на удосконалення правового регулювання концесійної діяльності, що, в свою чергу, забезпечить можливість ефективного залучення вітчизняних та іноземних інвестицій в економіку України та розбудову інфраструктури, чіткий механізм вибору концесіонера та підготовку до реалізації якісних проектів на умовах концесії, що відповідатимуть міжнародній практиці.
 
Довідково.
Концесія — договір про передачу природних багатств, підприємств, інших господарських об'єктів, що належать державі чи територіальній громаді, в тимчасову експлуатацію іншим державам, іноземним фірмам, приватним особам.

КОРОЇД у лісах Європи!!!

 
Тільки за перші чотири місяці 2019 року обсяг експорту деревини з Німеччини виріс на 61% в порівнянні з аналогічним періодом 2018 року.
❗️З початку 2019 року і до середини вересня загальний обсяг пошкодженої в Німеччині деревини склав близько 25 млн м3.
В Австрії в 2019 році вперше в історії більше 50% всіх рубок було пов'язано з заготівлею пошкодженої деревини. Надзвичайно складне становище склалося також у Франції та Бельгії (в 2018 році 500 тис. М3 деревини ялини постраждало від жука-короїда). Цього року передбачуваний обсяг деревини, заготовленої на пошкоджених цим шкідником ділянках, складе 0,8-1 млн м3). У деяких частинах Скандинавії, наприклад в Південній Швеції, також спостерігалося різке збільшення кількості деревини, пошкодженої короїдом. http://lesgazeta.by/…/cifry-i-f…/v-lesah-evropy--katastrofa… 

Верховний Суд України визнав законним наказ Мінприроди, за яким лося внесено до Червоної книги України

 

Верховний Суд України у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду залишив у силі рішення суду апеляційної інстанції, яким визнано чинним наказ Міністерства екології та природних ресурсів України від 19 грудня 2017 року № 481 «Про внесення змін до Переліку видів тварин, що заносяться до Червоної книги України (тваринний світ)», яким затверджено внесення лося європейського до Червоної книги України.
Таке рішення ухвалили 2 жовтня 2019 року під час судового засідання, на якому відбувся перегляд у касаційному порядку справи за позовом до Міністерства екології та природних ресурсів України, Міністерства аграрної політики та продовольства України про визнання протиправними дій та бездіяльності, визнання погодженими лімітів добування мисливських тварин, зобов'язання відповідачів вжити заходів щодо усунення порушень прав позивача та його інтересів, визнання нечинним зазначеного наказу.
Із судовими рішеннями у справі № 826/9432/17 можна ознайомитися в Єдиному державному реєстрісудових рішень.
 

ДЕРЖЛІСАГЕНТСТВО КООРДИНУВАТИМЕТЬСЯ ЧЕРЕЗ МІНЕКОЕНЕРГО

На Урядовому порталі оприлюднено постанову Уряду від 18 вересня 2019 р. № 847 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України», яка визначає спрямування/впорядкування функцій органів влади у зв’язку з утворенням Міністерства енергетики та захисту довкілля України шляхом перейменування Мінприроди і реорганізації Міненерговугілля https://bit.ly/2mOTHoD
Відповідно до постанови Уряду, спрямування та координація Державного агентства лісових ресурсів України здійснюватиметься через Міністра енергетики та захисту довкілля України.
Згідно з оновленим положенням Мінекоенерго є головним органом у системі центральних органів виконавчої влади, який забезпечує формування та реалізацію державної політики, зокрема, у сфері лісового та мисливського господарства.
Вищезазначеною постановою Уряду вносяться зміни до Положення про Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України та Положення про Державне агентство лісових ресурсів України, зокрема, щодо перепідпорядкування відомства Міністерству енергетики та захисту довкілля.
Більш детально тут: https://bit.ly/2nIYlEK
Міністерство екології та природних ресурсів України
Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Міністерство аграрної політики та продовольства України
 

Парламент захистив українські ліси від концесії

3 жовтня 2019 року Верховна Рада України ухвалила Закон України «Про концесію» (реєстр. № 1046). За відповідне рішення під час пленарного засідання Верховної Ради України проголосували 257 народних депутатів.
 
Відповідно до прикінцевих положень ухваленого Закону, вносяться зміни до ст. 16 Лісового кодексу України. Зокрема, зазначена стаття доповнюватиметься таким змістом: «Ліси на землях державної та комунальної власності, спеціалізовані лісогосподарські підприємства не є об’єктами державно-приватного партнерства згідно із Законом України "Про державно-приватне партнерство", зокрема об’єктами  концесії згідно із Законом України "Про концесію"».
 
Після підписання ухваленого Закону Головою Верховної Ради України, він буде переданий на підпис Президенту України.
 
Зазначимо, що Закон про концесію спрямований на удосконалення правового регулювання концесійної діяльності, що, в свою чергу, забезпечить можливість ефективного залучення вітчизняних та іноземних інвестицій в економіку України та розбудову інфраструктури,  чіткий механізм вибору концесіонера та підготовку до реалізації якісних проектів на умовах концесії, що відповідатимуть міжнародній практиці.
 
Довідково.
 
Концесія — договір про передачу природних багатств, підприємств, інших господарських об'єктів, що належать державі чи територіальній громаді, в тимчасову експлуатацію іншим державам, іноземним фірмам, приватним особам.
 
Прес-служба Держлісагентства

Більше статей...

 1. Як формується ціна на лісопродукцію.
 2. Народні депутати України про лісову галузь
 3. Потрібні комплексні та виважені рішення для лісової галузі, - нардеп Валерій Давиденко
 4. Лісівники уособлюють єдність українського народу, - нардеп Ольга Василевська-Смаглюк
 5. Петро Лакида представив законопроект про Національну лісову політику (ВІДЕО)
 6. Потрібно відмінити мораторій, дати вільний ринок для дров'яної продукції, - Володимир Бондар
 7. Громадська рада при Львівському ОУЛМГ засідала у Лісівничий тиждень
 8. На Львівщині привітали працівників лісового господарства із професійним святом!
 9. Держлісгоспи Львівщини поповнюють бюджет
 10. Експерти лісового і мисливського господарства розробили низку законопроектів щодо вирішення нагальних питань лісової та мисливської галузей
 11. Стабільна робота лісогосподарських підприємств – запорука добробуту працівників
 12. Стаття на liga.biz.net
 13. З відкриттям полювання на пернатих !
 14. До уваги лісопорушникам
 15. Робочий візит
 16. Колегія лісівників Львівщини: підсумки діяльності за перше півріччя 2019 року та результати аудитів
 17. Ресурси деревини-для лісового сектора Львівщини
 18. Підведення підсумків роботи ДП «Славське лісове господарство» за 1-ше півріччя 2019 року.
 19. Правда про ліс та спростування міфів
 20. Міфи і реальність
 21. Кожен висаджений сіянець потребує лісівничої уваги
 22. Триває сезон збору дикоростучих плодів та ягід
 23. Візит українських лісівників до Німеччини
 24. Формування лісів майбутнього
 25. На Львівщині відбулись змагання вальників лісу
 26. Місце відпочинку “Над річкою”
 27. Білоруський науковець про сезон тиші у лісах
 28. Володимир Бондар про Міжнародну науково-практичну конференцію щодо всихання соснових лісів
 29. Держлісагентство: за І півріччя відтворено майже 36 тисяч гектарів лісів
 30. Результати технічного приймання лісових культур на Львівщині
 31. На Кіровоградщині проходить розширене виїзне засідання колегії Держлісагентства
 32. На колегії Держлісагентства наголосили на необхідності законодавчого вирішення проблем лісової галузі
 33. Збережемо біорізноманіття разом!
 34. Представники Львівщини отримали державні нагороди
 35. Ліс пам’яті загиблого лісівника
 36. На Золочівщині відбувся семінар – навчання з гасіння лісових пожеж
 37. Підсумки роботи ДП “Славське ЛГ” за I квартал 2019 року
 38. Держлісагентство за підтримки Міжнародної спілки охорони природи планують започаткувати проект щодо адаптації лісів до змін клімату
 39. Підсумки акції "Майбутнє лісу у твоїх руках - 2019"
 40. Підсумки Акції «Майбутнє лісу у твоїх руках - 2019» та Місячника озеленення, прибирання та благоустрою і Дня довкілля
 41. Фінальний акорд всеукраїнської Акції «Майбутнє лісу у твоїх руках 2019» та місячника озеленення, прибирання та благоустрою і Дня довкілля на Львівщині
 42. Держлісагентство вживає низку заходів для запобігання виникненню лісових пожеж
 43. Медіа-ліс
 44. Заключні акорди весняної посадки лісу 2019р.
 45. На Львівщині встановили національний рекорд з висадки дерев
 46. Озеленення території лісгоспу 2019
 47. Оголошення про національний відбір Міжнародного конкурсу "Молодь в лісах Європи"
 48. ОГОЛОШЕННЯ!!! 10.04.2019р.
 49. 21 березня в усьому світі відзначають Міжнародний день лісів
 50. Володимир Бондар наголосив на персональній відповідальності керівників облуправлінь лісового господарства за дотримання вимог охорони праці
 51. У Міжнародний день лісів на Львівщині відбувся старт посіву лісового насіння за новітніми технологіями
 52. Лісівники Львівщини запрошують долучитися до заходів акції "Майбутнє лісу у твоїх руках-2019"
 53. ДП «Славське лісове господарство» проводить акцію "Майбутнє лісу в твоїх руках-2019"
 54. Видатному вченому-лісівнику Григорію Криницькому - 75 років!
 55. 21 березня Міжнародний день лісів
 56. Мисливці області радились як зберегти і примножити державний мисливський фонд
 57. Держлісагентство закликає громадян дотримуватися правил пожежної безпеки під час перебування у лісі
 58. відео до Міжнародного дня лісів на Львівщині
 59. Міфи, псевдоекологи, «своє» міністерство. Про що говорили на з'їзді лісівників у Луцьку.
 60. На з'їзді лісівників запропоновано створити Міністерство лісового господарства та деревообробної промисловості
 61. Від Сходу до Карпат: як Луцьк вперше зібрав лісівників з усієї країни.
 62. Держлісгоспи Львівщини поповнюють бюджет
 63. За випаленою травою – горить ліс (2019р.)
 64. не випалюйте суху рослинність на полях та луках
 65. Лісівники Львівщини: для лісу, для людей!
 66. Лісівники Львівщини готові до проведення весняної лісокультурної компанії 2019!
 67. Володимир Бондар представив публічний звіт Держлісагентства за 2018 рік
 68. В Україні впроваджують новітні технології висадки лісів, - Володимир Бондар
 69. У лісах Держлісагентства створено понад 3 тис. територій та об'єктів ПЗФ, - Володимир Бондар
 70. Держлісагентство забезпечило повний електронний облік усієї заготовленої деревини
 71. Україна з 2019 року перейшла на євростандарти класифікації деревин
 72. На Львівщині відбулось засідання Лісокультурної ради з розгляду проектів лісових культур і природнього поновлення на 2019 рік
 73. На колегії Держлісагентства обговорили результати та плани лісокультурної кампанії
 74. Громадська рада при Львівському ОУЛМГ обговорила актуальні питання галузі
 75. Заступник Голови Держлісагентства Володимир Бондар провів зустріч з представниками Світового банку
 76. Сніжна зима-лихо для косуль
 77. Підлий вчинок браконьєрів
 78. Виробничі досягнення 2018 року
 79. Лісове господарство Львівщини: результати 2018 року та плани на майбутнє
 80. Розвішування годівниць
 81. У 2018 році лісова галузь сплатила 6,2 мільярдів гривень податків
 82. На колегії Держлісагентства розповіли про заготівлю деревини у минулому році
 83. Про обсяги незаконних рубок поінформували на колегії Держлісагентства
 84. Завдання з відтворення лісів у 2018 році виконано
 85. В Україні сертифіковано 4,08 мільйони гектарів лісів
 86. ВОЛОДИМИР БОНДАР: «БАЧИМО ПОВНЕ РОЗУМІННЯ ПРЕЗИДЕНТСЬКОЮ ВЕРТИКАЛЛЮ ВЛАДИ ПИТАНЬ ЛІСОВОЇ ГАЛУЗІ»
 87. Притулок туриста
 88. У мисливських господарствах Львівщини облікують диких та мисливських тварин
 89. У 2018 РОЦІ ВІДТВОРЕНО МАЙЖЕ 44 ТИСЯЧІ ГЕКТАРІВ ЛІСІВ
 90. Мінприроди пропонує засаджувати полезахисні смуги деревами-медоносами
 91. Лісопорушники Львівщини добровільно відшкодували понад 680 тис. грн завданої шкоди
 92. Лісівники на Львівщині відновили понад 2 тисяч га лісів
 93. Лісівники Львівщини поповнили державну скарбницю на 364 млн грн
 94. Нарада (16.01.2019)
 95. Доля та шляхи збереження масивів штучних лісових насаджень Херсонщини, як зеленої оази півдня України, цікавили й цікавлять не лише її жителів.
 96. Жінка перетворила мертве дерево на бібліотеку для сусідів. Це магія!
 97. У Львівському ОУЛМГ покращилась охорона лісів від лісопорушень.
 98. Україна перейшла на нові національні стандарти якості деревини, гармонізовані з європейськими
 99. З новим 2019 роком
 100. ЄС закликав Україну скасувати мораторій на експорт необробленої деревини