Офіційний сайт
Державне підприємство
"Славське лісове господарство"

Відбулось чергове засідання Громадської ради при Львівському ОУЛМГ

 

26 грудня відбулось розширене засідання Громадської ради при Львівському обласному управлінні лісового і мисливського господарства. Участь у засіданні взяли члени Громадської ради, начальник Львівського ОУЛМГ Анатолій Дейнека, перший заступник начальника Львівського ОУЛМГ Ярослав Целень, працівники обласного управління, а також спеціалісти лісогосподарських підприємств, відповідальні за роботу веб-сайтів та зв’язки громадськістю.
З інформацією про підсумки виїзного засідання Верховної Ради з питання реформування лісового господарства, яке відбулось 6 грудня 2017 року у Національному університеті біоресурсів і природокористування України, виступив начальник Львівського ОУЛМГ А.М. Дейнека. Він повідомив, що необхідність зазначеного зібрання зумовила cхвалена 15 листопада 2017 року Кабінетом Міністрів України Стратегія реформування лісового господарства України на період до 2022 року. При цьому, не було враховано думку практиків, професіоналів, науковців і громадськості щодо цього документу і перспектив розвитку галузі загалом. Також піднімалося питання недопустимості приватизації лісів, адже приватизація чи надання у концесію неодмінно призведе до знищення лісів. Начальник Львівського ОУЛМГ повідомив, що у січні 2018 року заплановане проведення виїзного засідання Комітету за участі представників уряду, на якому буде обговорено концепцію реформування і розвитку лісової галузі.
Про стан ведення мисливського господарства користувачами мисливських угідь у Львівській області Громадську раду інформували начальник відділу охорони, захисту лісу та мисливського господарства Бурмас В.Р. та заступник голови ГР Піско Б.Й.
Загальна площа мисливських угідь Львівської області становить - 1млн 771тис га, що складає 81% території області і 4% угідь України. З них польові – 1млн 073тис га (60%), лісові - 653тис га (37%) та водно-болотні – 45тис га (3%). З початку 2017 року мисливським господарством у Львівській області займалися сімдесят дев’ять користувачів мисливських угідь на площі 1млн 628тис га. Щорічно в мисливських угіддях області полює майже 16 тисяч місцевих мисливців, які провели обмін контрольних карток на сезон полювання. За матеріалами обліку мисливської фауни у 2016 та 2017 роках відповідно обліковано: зубрів – 65 – 75 голів, лосів – 69 - 73, оленів бл. – 1769 - 1803, оленів пл. – 48 - 43, олень Даніеля (лань) – 122 - 98, козулі – 15277 - 15500, кабанів – 4818 - 4700, разом копитних – 22168 – 22292 особини. Зайців – 45962 - 47089, вовків – 169 - 179, ведмедів – 74 – 75 голів.
 
 
За результатами обговорення вирішили у січні-лютому 2018 року організувати проведення якісного обліку мисливської фауни, також були надані пропозиції щодо присутності під час обліку мисливської фауни представників громадськості. Комісія з мисливського господарства Громадської ради має опрацювати підходи щодо покращення організації мисливського господарства для звернення в державні органи з питань вдосконалення нормативно-правової бази з мисливства.
З наступного питання порядку денного про діяльність Львівського ОУЛМГ та лісогосподарських підприємств області у напрямку взаємодії з громадськістю та засобами масової інформації виступили головний спеціаліст відділу лісового господарства Львівського ОУЛМГ Шаваринська Х.В. та голова комісії ГР з зв’язків з громадськістю Писарчук Н.А.
У виступах було відмічено, що за поточний рік покращилася робота інформування громадськості про роботу лісової галузі. На протязі 2017 року проведено багато різноманітних заходів щодо посадки лісу та озеленення соціальних об’єктів. До заходів Акції «Майбутнє лісу у твоїх руках-2017», Місячника озеленення, прибирання та благоустрою і Дня довкілля активно долучились депутати Львівської обласної ради, працівники структурних підрозділів Львівської обласної державної адміністрації, представники органів місцевого самоврядування, учнівська молодь, представники громадських організацій та засобів масової інформації та члени Громадської ради при Львівському ОУЛМГ. Спільною працею лісівників та усіх учасників заходів було посаджено 710га лісових культур, висаджено близько 4183,2 тис. дерев в межах держлісфонду, 2424 дерев – в межах населених пунктів та посаджено 1,5тис. кущів.
Забезпечено систематичне висвітлення на сайтах підприємств та Львівського ОУЛМГ інформації у рубриці «Механізми громадського контролю», відповідно до рішень Львівської обласної ради №77 від 16 лютого 2016 року та № 249 від 27 вересня 2016 року.
За результатами проведеного моніторингу веб-сайтів голова комісії ГР Писарчук Н.А. відзначила роботу кращих сайтів, які розміщують інформацію для громадськості якісно та повному обсязі, а саме: Бібрського, Самбірського лісгоспів та ДП «Старосамбірське ЛМГ». А також було відмічено зауваження до роботи сайтів, які відображають електронний облік деревини та лісопорушення не в повній мірі: ДП «Бродівський лісгосп», ДП «Буський лісгосп», ДП «Дрогобицький лісгосп», ДП «Рава-Руський лісгосп».
За результатами обговорень вирішили надати пропозицію директорам державних лісогосподарських підприємств щодо необхідності урізноманітнення та розширення форми оприлюднення інформації, що цікавить громадськість. Зокрема, всіляко сприяти доступу громадськості до інформації, що стосується проведення запланованих та позапланових лісогосподарських робіт, яку оприлюднювати окрім веб-сайтів у місцевих друкованих ЗМІ. З метою забезпечення відкритості постійні лісокористувачі мають за 15 календарних днів подавати матеріали на розгляд та заслуховування на сесіях місцевих рад, сходах села інформації щодо проведення намічених лісогосподарських заходів.
З наступного питання про відвідування засідань Громадської ради присутніх поінформував голова секретаріату Громадської ради Білас С.Я. Він зачитав список членів ГР, які були відсутні на засіданнях Громадської ради без поважної причини більше 3-х разів. Інформація щодо списку осіб, що були систематично відсутні на засіданнях ГР та про прийняте рішення щодо впорядкування складу Громадської ради буде висвітлено додатково.
На завершення засідання голова Громадської ради при Львівському ОУЛМГ Миклуш С.І. звернувся до членів з Громадської ради підготувати свої пропозиції щодо обговорення на наступному засіданні плану роботи Громадської ради при Львівському ОУЛМГ на 2018 рік та подякував присутнім за плідну співпрацю в поточному році.
Перший заступник начальника Львівського ОУЛМГ Целень Я.П. подякував за активну та плідну співпрацю членів Громадської ради з Львівським ОУЛМГ та підпорядкованими йому підприємствами.
 
Прес-служба ДП “Славського ЛГ”

БОРОТЬБА З ХИЖАКАМИ В ДП “СЛАВСЬКЕ ЛГ” ПРОДОВЖУЄТЬСЯ

У листопаді молоде покоління всіх видів тварин остаточно стає на ноги і збирається в великі зграї. Внаслідок цього здобуття їжі для вовка стає справою дуже складною. Нерідко вони, особливо одинаки підбираються  дуже близько до сіл, де їх жертвами може стати домашня худоба, або навіть людина. В той час, як зграя вовків, забезпечуючи один одного зарядом сміливості може вчинити напад, а тому потрібно бути готовим до всього.
 
Як ми повідомляли раніше, що єгерською службою нашого лісгоспу, на початку грудня було відстріляно дві вовчиці.
І так,  23 грудня 2017 року, єгерською службою ДП  “Славське ЛГ” знову ж таки, Сможанського лісництва, під час рейду на території мисливських угідь,  було відстріляно одного вовка. Знову вдалося врятувати  чималу кількість козуль та інших видів тварин.
 
Провідний мисливознавець
ДП “Славське ЛГ”
Віктор САВЧАК

Нагороджено кращі учнівські лісництва у обласному конкурсі «Збережемо ліси Львівщини для нащадків»

Сьогодні, 14 грудня 2017 року в приміщенні актового залу Департаменту екології та природних ресурсів Львівської обласної державної адміністрації відбулося нагородження переможців та учасників обласного огляду-конкурсу учнівських лісництв «Збережемо ліси Львівщини для нащадків».
 
Конкурс проходив за фінансової підтримки обласного фонду охорони навколишнього природного середовища Львівської обласної ради, з метою залучення учнівської молоді Львівщини до природоохоронної та дослідно-експериментальної роботи в галузі лісового господарства, підвищення ефективності та якості роботи учнівських лісництв в області. 
З вітальним словом до учасників конкурсів виступили: перший заступник начальника Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства Целень Я.П., начальник управління охорони природних ресурсів та моніторингу Департаменту екології та природних ресурсів Львівської ОДА Сенюк А.І., генеральний директор Обласного комунального спеціалізованого лісогосподарського підприємства "Галсільліс" Мельник В.М., директор комунального закладу Львівської обласної ради «Львівського обласного еколого-натуралістичного центру» Кийко А.О., завідувач кафедри ботаніки, деревинознавства та недеревних ресурсів лісу Національного лісотехнічного університету України України, доктор сільськогосподарських наук Осадчук Л.С.
Участь у огляді - конкурсі взяли тридцять учнівських лісництв загальноосвітніх, об’єднаних територіальних громад та позашкільних навчальних закладів області. Конкурсні матеріали містили: проекти, звіти, описи, фото-відеопрезентації досягнень роботи учнівських лісництв.
 
 
За рішенням журі конкурсу були визначені переможці, які були нагороджені грамотами КЗ ЛОР «Львівський обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді» та Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства та цінними подарунками, придбаними за фінансової підтримки обласного фонду охорони навколишнього природного середовища Львівської обласної ради:
І місце
• учнівське лісництво Труханівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Сколівського району.
ІІ місце
• учнівське лісництво Червоноградської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 14
• учнівське лісництво Бродівської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 4.
ІІІ місце
• учнівське лісництво Нововитківської ЗОШ І-ІІІ ступенів Радехівського району
• учнівське лісництво Костенівського НВК «ЗНЗ І-ІІІ ступенів – ДНЗ» ім. Андрія Костирки Перемишлянського району;
• учнівське лісництво Білокамінського НВК «ЗНЗ І-ІІІ ступенів – ДНЗ» Золочівського району;
• учнівське лісництво Тухольківського НВК «ЗНЗ І-ІІІ ступенів – ДНЗ»  Сколівського району.
 
 
Керівників шкільних лісництв, які перемогли в конкурсі, відзначено подяками КЗ ЛОР «Львівський обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді» та грамотами Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства за якісну роботу в обласному огляді-конкурсі учнівських лісництв «Збережемо ліси Львівщини для нащадків».
Всім учнівським лісництвам, які приймали участь в конкурсі, передано обладнання, літературу, форми, придбані за фінансової підтримки обласного фонду охорони навколишнього природного середовища Львівської обласної ради, для стимулювання роботи та покращення матеріально-технічної бази учнівських лісництв.
 
 
У рамках заходу перший заступник начальника Львівського ОУЛМГ, голова Львівської обласної організації Товариства лісівників України Целень Я.П., оголосив постанову Президії Всеукраїнської ради Товариства лісівників України від 11.09.2017 №17 «Про підсумки Всеукраїнського конкурсу 2017 року на кращий малюнок і твір на лісову тематику серед учнів шкіл-інтернатів для дітей з особливими потребами», відповідно до якої за підсумками конкурсу відбулось нагородження переможців з Львівської області грамотами та грошовими винагородами:
- Левицького Віталія, учня Підкамінського навчально-реабілітаційного центру Львівської області за малюнок «Весняний ліс».
- Чавага Ангеліну, ученицю Підкамінського навчально-реабілітаційного центру Львівської області за твір «Бережи навколишнє середовища».
На завершення, для всіх присутніх виступила Хомин О.В., вчитель біології Труханівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Сколівського району з презентацією про досягнення учнівського лісництва Труханівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Сколівського району, яке вибороло ІІІ місце на Всеукраїнському зльоті учнівських лісництв загальноосвітніх і позашкільних навчальних закладів, який проходив у вересні 2017 року в Житомирській області.
 
 
 
Прес-служба Львівського ОУЛМГ

ЯЛИНКОВА КАМПАНІЯ 2017 — 2018 роки

  Лісівники державного підприємства “Славське лісове господарство” зобов`язались заготовити для  реалізації 900 шт. новорічних ялинок (ялини — 700 шт., ялиці — 200 шт.) , тим самим завдавши найменшої шкоди лісові, так як всі ялинки будуть заготовлятись в основному вздовж ліній електропередач або шляхом переробки ліквідного хворосту  від рубок пов`язаних з веденням лісового господарства. 
Придбати ялинку новорічну можна буде на новорічному ярмарку біля торгового павільйону «Лісовичок» в с. Тухля, Сколівський район, Львівська область . 
Шановні громадяни, жителі сіл та міста району, адміністрація ДП “Славське лісове господарство” звертається до Вас з проханням, якщо Вам потрібно придбати новорічну ялинку, звертайтесь до нас за адресою смт. Славсько, вул. О.Степанівни,7 тел./факс (03251) 42-4-88, (03251) 42-3-67 в жодному випадку  не заготовляйте новорічні ялинки самовільно, та не купуйте їх у сумнівних продавців. 
 Ціни на новорічні ялинки для гуртових покупців та в роздріб  в наступних розмірах :
                        
                                                                           Ялина
                     гуртові ціни (від 100шт)                                    роздрібні ціни
                    висотою  1 - 1.5м -   72 грн з ПДВ             1 - 1,5м -   84 грн з ПДВ 
                    висотою   1,5-  2м -  90 грн з ПДВ             1,5- 2м   -  108 грн з ПДВ
                    висотою   2 - 2,5м  - 114 грн з ПДВ            2 -2,5м  -  144 грн з ПДВ
                    висотою   2,5 - 3м -  204 грн з ПДВ            2,5 - 3м -  246 грн з ПДВ
                                                                          Ялиця
                     роздрібні ціни
                     -    висотою   1  -  2м -   300 грн з ПДВ            
                     -    висотою   2 - 2,5м  - 360 грн з ПДВ            
                     -    висотою   2,5 - 3м -  480 грн з ПДВ   
 
 
 
Інженер охорони та
захисту лісу ДП “Славське лісове
господарство”
 Павлишин Петро Зіновійович
 

ЧАС ПОЛЮВАТИ ЦИВІЛІЗОВАНО

Особливої актуальності набрало питання боротьби з браконьєрством, що трактується законодавством, як недозволене добування об`єктів тваринного світу, незаконне полювання на рідкісні види тварин, або полювання у недозволених місцях. Безперечно, браконьєрство є серйозною проблемою. Цей незаконний промисел спричиняє зникненню багатьох видів тварин та завдає збитків природі.
Виходячи з Закону України “Про мисливське господарство та полювання” документами на право полювання є посвідчення мисливця, щорічна контрольна картка обліку добутої дичини і порушень правил полювання, дозвіл на право добування диких мисливських тварин (ліцензія, відстрільна картка), дозвіл на право користування вогнепальною мисливською зброєю. Зазначені документи мисливець повинен мати під час полювання і пред`явити їх на вимогу осіб, уповноважених на здійснення контролю в галузі мисливського господарства та полювання.
Полювання дозволяється тільки на тварину, яка вказана у ліцензії на право добування. Не можна проводити полювання в заборонених місцях, а саме на території відтворюючих ділянках, на території природно-заповідного фонду, у межах ближче 200м. до населених пунктів, а також в угіддях не зазначених у дозволі (ліцензії). Будь-яке порушення наведених вище вимог Закону кваліфікується як незаконне полювання.
Особи, що порушили ці вимоги Закону, притягуються до відповідальності згідно чинного законодавства України.
Мисливцям під час полювання необхідно суворо дотримуватись інструкції з охорони праці при проведенні полювань та безпеки поводження зі зброєю.
Окремо хочу зупинитись на відповідальності за незаконно добутих диких тварин. Згідно  наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України спільно з Міністерством екології та природних ресурсів України сума такси за незаконну добуту дику тварину становить: олень європейський (60 тис.грн.), лань (40 тис.грн.), кабан (40 тис.грн.), козуля (32 тис.грн.), борсук, бобер (10 тис.грн.), заєць-русак (8 тис.грн.). За кожний ембріон у незаконно добутого звіра — 50% від такси на відповідний вид тварини.
За знищення чи пошкодження солонців, годівниць, посівів зернових культур відшкодування нараховується за фактичною вартістю, збільшеною в п`ять разів, суми відшкодувань є досить високими. Тому людям, ідучи на незаконне добування диких тварин, чи інші порушення, необхідно задуматись чи варто це робити.
Мисливцям необхідно навчитись стримувати себе від недозволених вчинків, щоб не нашкодити природі.
ШАНОВНІ МИСЛИВЦІ ! ПОЛЮЙТЕ ЦИВІЛІЗОВАНО.
 
Провідний інж.мисливознавець
ДП”Славське ЛГ”
Савчак ВІКТОР

ВПОЛЮВАЛИ СІРОМАНЦІВ

За останні роки на території мисливських угідь збільшились випадки нападу вовків на оленів та козуль. Не нехтують вони  заходити в села, щоб поживитися домашніми тваринами. Якщо  не протидіяти сіроманцям, то про стадо козуль можна забути. Загризають вовки й іншу звірину, адже потребують до 1,5 т  мяса в рік на одну особину. Точну кількість цих хижаків в лісах назвати важко, так як у пошуках їжі вони постійно мігрують, за добу можуть пройти до 30-40 км. Спіймати вовка надзвичайно важко, адже він володіє особливим чуттям небезпеки.
 
Однак, 2 грудня 2017 року, єгерською службою ДП “Славське ЛГ”, зокрема Сможанського лісництва, під час рейду на території мисливських угідь було відстріляно двох вовчиць, тим самим вдалося зберегти чимало представників іншої фауни.
 
Провідний інж.мисливознавець
ДП “Славський ЛГ”
Савчак ВІКТОР

Старує операція “Новорічна ялинка”

Незабаром Новий Рік, Різдво Христове та інші зимові свята. Головна прикраса даного дійства — ялинка.  На даний час пропонується широкий асортимент новорічного товару, пропонують усе і різне на ваші вподобання. Деякі купують штучні ялинки, деякі надають перевагу живим ялинкам.
 
Але, все ж таки, постає питання про сам факт придбання цього святкового дерева. Одні йдуть на ялинкові ринки, де продаються дерева з лісових господарств, дехто вирішує, економити, шляхом здійснення незаконної вирубки новорічних деревець у лісі. В передноворічний період кількість випадків незаконних рубок ялин залишається високою. Саме неприємне, незаконна вирубка завдає значних збитків лісовому господарству держави.
А тому щоб зменшити  кількість випадків скоєння незаконних рубок дерев,  протягом грудня 2017 року та першої декади січня 2018 року працівниками державної лісовоюї охорони ДП “Славське лісове господарство” із залученням працівників правоохоронних органів буде здійснюватись посилена охорона шпилькових насаджень від самовільної заготівлі та реалізації новорічних ялинок . 
       У випадку, якщо при проведенні перевірок, виявлено підозри на незаконну заготівлю та реалізацію ялинок або в яких виявлено новорічну ялинку без відповідних документів, будуть накладатись штрафи згідно КУпАП та відшкодування збитків завданих лісовому господарству у відповідності до постанови Кабінету Міністрів України від 23.07.2008 року за № 665.   Розмір обрахування шкоди в передноворічний період збільшено у 3 рази і стартує із 399 грн. за дерево діаметром до 10 см. (розмір штрафу залежить від діаметра зрізаного дерева).
Лісівники нагадують, що реалізація ялинок дозволяється тільки за наявності на дереві бирки зі штрих-кодом та документу на право перевезення ялинкової продукції – товарно-транспортної накладної встановленого зразка, яку видано лісогосподарським підприємством.
Отже, зрубав ялинку самовільно — чекай покорання.  Всі ці заходи та системи спрямовані на те, щоб запобігти незаконним вирубуванням ялинок та нелегальній їх реалізації. 
Тож, аби гарно провести зимові свята варто задуматись над своїми вчинками і зберегти при цьому «копійчину»,  за незаконний продаж ялинок.
          ДП “Славське лісове господарство”  просить  громадян не купувати новорічні ялинки сумнівного походження, не сприяти незаконному промислу, який завдає шкоду довкілю.
Шановні громадяни, жителі сіл та міста району, адміністрація ДП “Славське лісове господарство” звертається до Вас з проханням, якщо Вам потрібно придбати новорічну ялинку, звертайтесь до нас за адресою смт. Славсько, вул. О.Степанівни,7 тел./факс (03251) 42-4-88, в жодному випадку  не наносіть шкоди лісу. Інформація про вартість новорічних ялинок, які можна придбати на нашому підприємстві, знаходиться  на  офіційному сайті ДП “Славське лісове господарство”.
 
 
 
Інженер ОЗЛ ДП “Славське ЛГ”
Павлишин ПЕТРО

Мирна акція протесту проти стратегії реформування лісового господарства

 
Відбулась 28 листопада 2017 року в м.Сколе. Зокрема колектив працівників ДП «Славський лісгосп», ДП «Сколівський лісгосп» та НПП “Сколівські Бескиди” на чолі з профспілковими організаціями, вийшли на мирну акцію протесту під гаслами “РЕФОРМІ – ТАК, ЗНИЩЕННЮ ГАЛУЗІ – НІ”, “НІ ЛІСОВОМУ НАФТОГАЗУ”, “НЕ ДАМО ЗНИЩИТИ ЛІСОВУ ГАЛУЗЬ”.
 
На мітингу виступили голова профспілки ДП «Сколівський лісгосп» Василь Гульчевський, головний економіст ДП «Славський лісгосп» Світлана Воїн, підтримали своїми виступами працівників лісогосподарських підприємств голова Сколівської районної ради Микола Романишин та в.о. голови Сколівської РДА Мирослав Лепісевич. Завершив акцію протесту головний лісничий ДП «Сколівський лісгосп» Василь Дмитрів зачитавши Звернення учасників мітингу працівників лісового господарства Львівщини до Львівської обласної ради щодо недопущення знищення лісової галузі.
Головним завданням діяльності державних лісогосподарських підприємств Львівщини є забезпечення збалансованого розвитку лісового господарства, спрямованого на посилення екологічних, соціальних та економічних функцій лісів, їх охорону і захист, раціональне використання та відтворення.
Стурбованість трудових колективів державних лісогосподарських підприємств області викликана непрозорим і кулуарним розглядом та схваленням 15 листопада 2017 року на засіданні Кабінету Міністрів України «Стратегії реформування лісового господарства України на період до 2022 року». Особливо хвилює намір створення нового суб’єкта господарювання в галузі, управління корпоративними правами якого здійснюватиме Кабінет Міністрів України та імовірна ліквідація державних лісогосподарських підприємств, як самостійних суб’єктів господарювання.
Ця Стратегія не узгоджена ні з Держлісагентством, ні з Мінфіном, ні з Мінюстом, ні з Мінекономрозвитку та Мінприроди України. Окрім того МінАПП, яке виступило ініціатором прийняття Стратегії вважає, що даний документ не потребує громадського обговорення та не стосується соціально-трудової сфери і не впливає на ринок праці.
Також, в умовах децентралізації влади створення єдиної господарюючої структури в лісовому господарстві буде негативно сприйнято як населенням так і радами різних рівнів.
У разі ліквідації державних лісогосподарських підприємств постане необхідність проведення нового лісовпорядкування та затвердження нових лімітів заготівлі деревини для нової господарюючої структури. З огляду на це, щонайменше на 2-3 роки буде зупинено заготівлю деревини, що спричинить колапс лісозаготівельного та деревообробного виробництва в Україні та практично знищить малий та середній бізнес у лісовому секторі.
 
Зважаючи на зазначене, звертаємось до Львівської обласної ради з проханням розглянути на найближчій сесії ради звернення до Кабінету Міністрів України з вимогою публічного перегляду та доопрацювання, з врахуванням положень  Указу Президента України від 21.11.2017 року №381/2017 «Про додаткові заходи щодо розвитку лісового господарства, раціонального природокористування та збереження об’єктів природно-заповідного фонду», схваленої 15 листопада 2017 року на засіданні Кабінету Міністрів України «Стратегії реформування лісового господарства України на період до 2022 року».
 
Провідний інженер л.к. ДП «Славський лісгосп»
Леляк ВОЛОДИМИР
 

Централізоване знищення лісу! Новини від ЗАХІД НЕТ

 

Централізоване знищення лісу!!!!!!!!!!!

 

Усупереч здоровому глузду, хтось в Уряді вирішив просувати ідею централізації лісової галузі.

 

Блог — Олександра Ганущин

 

 

https://zaxid.net/tsentralizovane_znishhennya_lisu_n1442181

 

ПРОВЕДЕННЯ ОСІННІХ ЛІСОВІДНОВЛЮВАНИХ РОБІТ

Основне завдання лісовідновлення — створення стійких деревостанів. Цього можна досягти лише при застосуванні комплексу науковообгрунтованих лісокультурних заходів. Найважливішим при створенні лісових культур є забезпечення відповідності між біологічними особливостями деревних порід, природно-кліматичними та едафічними умовами. З цією метою окремо для кожної лісокультурної ділянки обираються тип лісових культур, тип змішування, оптимальна густота садіння та обов'язковим є дотримання вимог сертифікації лісів Forest Stewardship Council (FSC). 
 
Працівники ДП “Славське лісове господарство” приступили до осіннього заліснення ділянок цьогорічних зрубів, загальна площа яких у 2017 році склала 152 га. із них потребує садіння лісових культур 79 га. Завдяки орієнтуванню ведення лісового господарства на вибіркові способи рубань застосувавши кінних, канатно-повітряних та колісних засобів дозволило зменшити площі суцільних зрубів близько 200 га. (60%) ніж в минулі роки. Таке ведення лісового господарства дозволяє максимально зберегти та сприяти природному відновленню не завдаючи шкоди середовищу.
Лісівники Славського лісгоспу поставили перед собою мету 23 га. площ заліснити вже цієї осені недочікуючи весни, тим більше, що садивний матеріал є в наявності. Для садіння використовується якісний стандартний садивний матеріал з власних розсадників. Головною породою тут виступають породи бука та ялиці, які є корінними насадженнями у даному типі лісорослинних умов, а різноманіття додадуть другорядні породи модрини, явора, черешні та сливи.
Тож запрошуємо небайдужу громадськість долучатись до цієї благородної справи, за довідками звертатись в кантору підприємства.
 
Провідний інженер л.к.
ДП “Славське ЛГ”
Леляк ВОЛОДИМИР

Більше статей...

 1. Відзнака за працю
 2. ВІТАННЯ З ПРОФЕСІЙНИМ СВЯТОМ
 3. АУКЦІОННІ ТОРГИ З ПРОДАЖУ НЕОБРОБЛЕНОЇ ДЕРЕВИНИ ЗАГОТІВЛІ 4 КВАРТАЛУ 2017 РОКУ ЛІСОЗАГОТІВЕЛЬНИМИ ПІДПРИЄМСТВАМИ (ПОСТІЙНИМИ ЛІСОКОРИСТУВАЧАМИ) ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ.
 4. Відбулась друга лісовпорядча нарада з проведення базового лісовпорядкування в підприємствах ДП “Славський лісгосп” та ДП “Сколівський лісгосп”
 5. На Львівщині арештували майно чиновника лісгоспу, який експортував колоди під виглядом дров
 6. Дата проведення торгів 20.07.2017р.
 7. На Львівщині відбулись змагання вальників лісу
 8. Інформація про роботу рейдових бригад лісогосподарських підприємств Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства
 9. Догляди за лісовими культурами
 10. 102 РІЧНИЦЯ БОЮ НА ГОРІ МАКІВКА
 11. ПЕРШ ЗА ВСЕ — ОХОРОНА ПРАЦІ НА ВИРОБНИЦТВІ
 12. Вогонь у лісі - до біди
 13. Значення суспільства у житті природи
 14. Антикорупційна програма
 15. СТАРТ АКЦІЇ “Майбутнє лісу в твоїх руках 2017”
 16. План проведення заходів у рамках акції “Майбутнє лісу у твоїх руках — 2017”
 17. ДОРОГІ ЖІНКИ!
 18. За випаленою травою – горить ліс (2017р.)
 19. До відома учасників ринку
 20. БОРОТЬБА З БРАКОНЬЄРСТВОМ
 21. Ділова деревина стає дефіцитом
 22. Проведення відкритих та прозорих закупівель
 23. Христина Юшкевич зобов'язала природно-заповідні установи вжити додаткових заходів охорони червонокнижних тварин і рослин
 24. На Львівщині відбувся семінар-тренінг з лісової педагогіки
 25. Соборна Україна
 26. З НОВИМ РОКОМ СКОЛІВЧАНИ!
 27. Охорна новорічних ялинок від незакониих рубок триває.
 28. Некролог (08.11.2016р.)
 29. ЯЛИНКОВА КАМПАНІЯ (2016-2017)
 30. Триває активне інформування місцевих громад Львівщини про заплановані на 2017 рік лісогосподарські роботи
 31. Добро не лихо, ходить тихо
 32. Будівництво лісових доріг по ДП “Славське лісове господарство”
 33. ШАНОВНІ ПРАЦІВНИКИ ТА ПЕНСІОНЕРИ ЛІСОВОГО ГОСПОДАРСТВА!
 34. Поставки лісонасінної сировини ялиці білої
 35. ПАМ`ЯТЬ УКРАЇНСЬКИМ СІЧОВИМ СТРІЛЬЦЯМ ВШАНУВАЛИ ДІТИ З ЛУГАНЩИНИ
 36. Добра справа
 37. 14 серпня 2016 року відійшов у вічність академік НАН України Михайло Андрійович ГОЛУБЕЦЬ
 38. ОПРАВДАНЕ БЕЗЗАКОННЯ
 39. ВІДПОВІДЬ НА ЗВИНУВАЧЕННЯ (продовження)
 40. ВІДПОВІДЬ НА ЗВИНУВАЧЕННЯ
 41. Корисні статті на сайті "Український лісовод"
 42. Пресс-тур на горі “Маківці” щодо всихання смерекових насаджень у гірській частині Львівської області
 43. FRI START UP CAMP
 44. Будівництво велодоріжок в Славську
 45. ОГОЛОШЕННЯ 15.06.2016 р.
 46. Обов'язок лісівників — охорона лісових масивів та боротьба з браконьєрством
 47. Велотуризм в Славську
 48. ДП “Славське лісове господарство” інформує: Нараховано та сплачено податків за 4 місяці 2016 року
 49. На Львівщині проведено обласний конкурс на краще шкільне лісництво
 50. Озеленення території школи
 51. Акція «Майбутнє лісу в твоїх руках-2016»
 52. Пожежа - стихійне лихо
 53. Не згуби рідний ліс сірником
 54. Привітання з нагоди Міжнародного дня лісу
 55. Проведення обговорень з громадськістю
 56. Інформація про заплановані заходи у рамках акції “Майбутнє лісу у твоїх руках — 2016”
 57. Відсутність фінансування лісової галузі створить соціальні проблеми та вплине на екологічну безпеку країни
 58. Заготівля шишки
 59. АКЦІЯ ПРОТЕСТУ ПРАЦІВНИКІВ СЛАВСЬКОГО ДЕРЖЛІСГОСПУ
 60. Підгодівля диких тварин взимку - запорука їх збереження
 61. Ціни на новорічні ялинки для гуртових покупців та в роздріб породи ялина, ялиця в наступних розмірах :
 62. Підготовка до ялинкової кампанії 2015 - 2016 років
 63. Лісівники-практики та управлінці, екологи та науковці обговорили рекомендації з посилення спроможності лісу регулювати паводки
 64. Показник лісогосподарської діяльності
 65. Працівники лісгоспу висіяли насіння ялиці білої
 66. У Мадриді підписані нові домовленості в рамках роботи процесу "Ліси Європи"
 67. Перші підсумки реалізації Концепції розвитку лісового та мисливського господарства України будуть відчутні вже до кінця цього року, - заявив Голова Держлісагентства Олександр Ковальчук
 68. Будівництво лісових доріг (15.10.2015р.)
 69. Працівники лісгоспу приступили до проведення інвентаризації лісових культур.
 70. День працівника лісу
 71. Мисливські вежі- атрибут ефективного мисливського господарства
 72. Державне підприємство “Славське лісове господарство” Львівського ОУЛМГ відправило в зону АТО фахівців для будівництва інженерних споруд і необхідні будматеріали
 73. Впіймали на “гарячому”
 74. Оновлення техніки в Славському лісгоспі
 75. Оголошення!!!! До відома жителів та гостей Сколівського району
 76. Результати аукціонних торгів необробленої деревини на III квартал 2015 року
 77. Оголошення до відома жителів та відвідувачів Сколівського району
 78. Відбувся навчальний семінар з питань сталого використання недеревної лісової продукції
 79. Державне підприємство “Славське лісове господарство” надало допомогу Сколівському району у скошенні борщівника.
 80. Інформація щодо видачі дозвільних документів (лісорубних квитків) на проведення рубок в ДП “Славске ЛГ” за 4 місяці 2015 року
 81. Основні показники діяльності Ікв. 2015р.
 82. Вшануймо Героїв
 83. Проведено майстер-клас з особливостей вирощування декоративних видів рослин
 84. За випаленою травою – горить ліс
 85. Конкурс на кращий малюнок та твір (2015р.)
 86. ПЛАН ПРОВЕДЕННЯ санітарно-оздоровчих заходів у лісах держлісфонду ДП "Славський лісгосп" в 2015 році
 87. Триває акція “Майбутнє лісу у твоїх руках” (2015р.)
 88. Держлісгоспи підтримають вітчизняного деревопереробника
 89. Останні рішення виробничої наради
 90. Стартувала акція “Майбутнє лісу у твоїх руках” (2015р.)
 91. Інформація про заплановані заходи у рамках акції “Майбутнє лісу у твоїх руках — 2015”
 92. БЕРЕЖІТЬ ЛІС ВІД ПОЖЕЖ 2015р.
 93. Охорона червонокнижних ранньоквітучих рослин — завдання кожного
 94. Апробація лісових культур
 95. ПОЛЮВАННЯ НА ВОВКА
 96. У Яценюка заинтересовались проблемой деревообработки: чего ждать отрасли
 97. Юрій МАРЧУК: "Тільки держава може бути власником основного масиву лісів"
 98. План санітарно-оздоровчих заходів 15 рік
 99. Нове устаткування — додаткові робочі місця
 100. Ціни на новорічні ялинки 2014-2015р.