Офіційний сайт
Державне підприємство
"Славське лісове господарство"

Всеукраїнська семінар-нарада з питань охорони праці

 

03-05 травня 2018 року на базі лісогосподарських підприємств Волинського обласного управління лісового та мисливського господарства відбулася Всеукраїнська семінар-нарада з питань охорони праці. В її роботі взяли участь представники Держлісагентства України, Державної служби України з питань праці, а також заступники начальників та відповідальні спеціалісти з охорони праці обласних управлінь лісового та мисливського господарства і фахівці лісогосподарських підприємств з різних регіонів держави. Львівське обласного управління лісового та мисливського господарства представляли головний спеціаліст відділу лісових ресурсів, машин та технологій управління В. Степанишин, директор ДП «Славське лісове господарство» Кокоць С.Ю. та начальник виробничого відділу підприємства Савчак В.І.

Тут зростатиме молодий ліс

У суботу, 21 квітня, на теренах ДП "Славське лісове господарство" за ініціативи й безпосередньої участі керівництва та депутатів Славської ОТГ, а також учнів Тухлянської школи було посаджено лісові культури.
 
Молодий ліс невдовзі зазеленіє у Головецькому лісництві на площі 4,5 га.
 
Попередньо місцеві лісівники підготували та розчистили ділянку, розмітили її, аби молоді паростки були висаджені рівними рядами, "під шнурочок". Вони також заготували саджанці ялиці, бука, явора та модрини загальною кількістю 19,8 тис. штук.
І ось суботнього ранку на місце висадки, окрім лісівників, очолюваних директором Славського лісового господарства Сергієм Кокоцем, прийшли депутати Славської ОТГ та її голова Володимир Бега, старшокласники Тухлянської ЗОШ-гімназія. 
Поблагословити благі наміри й працю заради майбутнього прибули о. Михайло Ульмер та о. Микола Біляк. До слова, священики не тільки очолили спільну молитву, а й, згодом, активно доклалися до лісівничої праці. У зверненні до присутніх вони наголосили, що сьогодні, у день довкілля, який відзначають у третю суботу квітня, багато людей вирушають цілими сім’ями, аби посадити своє дерево. Це — і корисна праця й важливий елемент виховання, адже зелені легені планети необхідно відновлювати.
Опісля головний лісничий підприємства Андрій Колодяжний провів короткий інструктаж. З метою вирощування лісу, стійкого до різних негативних природних факторів, було заплановано відповідну схему. Вона включала мішану посадку ялиці, бука, явора та модрини. Кожен ряд сіянців мав бути розміщений вздовж шнурочка з червоними мітками — орієнтовними місцями  висадки. Для майбутнього деревця слід було мотикою розчистити діляночку площею 35 на 35 см. Окрім того, коренева система сіянців замочувалася у спеціальний гель, що зберігає вологу. Схема посадки — 1х2 м, 3 ряди ялиці, 1 — бука, 1 — явора, 3 ряди ялиці, 1 — бука, 1 — явора з домішками модрини.
Відтак закипіла робота. Садівники поволі підіймалися вгору, а весняне сонце все більше припікало. Крутосхил гори вкривався поки що малопомітними зеленими насадженнями. Згодом, ті сіянці, які не прийнялися, будуть замінені іншими. І зростатиме молодий ліс.
 
 
Ігор ЛЕПЕЦЬКИЙ.
Фото автора.

Автомобіль для рейдових ревізій

В лісгоспі відновила роботу постійно діюча рейдова бригада в складі чотирьох чоловік. Основними завданнями є боротьба з лісопорушниками та браконьєрами. Для оперативного реагування надано автомобіль обладнаний первинними засобами пожежогасіння. Планується забезпечити рейдову бригаду засобами відеоспостереження та квадрокоптером.                      
 
 
 
 
Провідний інженер л.к.
ДП «Славське ЛГ» 
Леляк ВОЛОДИМИР

День довкілля 21 квітня 2018 року в Славському лісгоспі

На Львівщині проведено обласний конкурс на краще учнівське лісництво

 
   19 квітня 2018 року Львівським обласним управлінням лісового та мисливського господарства спільно з Львівським обласним центром еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді та Департаментом освіти і науки Львівської обласної державної адміністрації, Львівською обласною організацією товариства лісівників України, за участі викладачів Національного лісотехнічного університету України на базі Лісівничого еколого-просвітницького центру Львівського лісгоспу проведено обласний етап Всеукраїнського конкурсу шкільних лісництв, 
 
   З вітальним словом до учасників виступили: начальник Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства Дейнека Анатолій Михайлович, перший заступник начальника Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства Целень Ярослав Павлович, директор Львівського обласного еколого-натуралістичного центру Кийко Андрій Олександрович, завідувач кафедри ботаніки, деревинознавства та недеревних ресурсів лісу НЛТУ України, доктор сільськогосподарських наук Осадчук Леонід Семенович.
      В конкурсі змагалися 18 шкільних лісництв області.
   Учнівські лісництва представили: виставку-презентацію досягнень учнівських лісництв; творчий звіт-презентацію учнівських лісництв та відкритий захист науково-дослідницьких робіт у галузі лісового господарства.
В журі працювали науковці Львівського Національного лісотехнічного університету України: завідувач кафедри ботаніки, деревинознавства та недеревних ресурсів лісу НЛТУ України, доктор сільськогосподарських наук Осадчук Леонід Семенович, доцент кафедри лісової таксації Хомюк Петро Григорович, доцент кафедри лісових культур та лісової селекції Жмурко Сергій Васильович, кандидат сільськогосподарських наук, доцент кафедри лісівництва Тереля Іван Петрович, доцент кафедри ландшафтної архітектури Дудин Роман Богданович та педагоги Львівського обласного центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді.
   За рішенням журі конкурсу були визначені переможці учнівських лісництвсеред яких учнівське лісництво Тухлянського НВК «СЗШ-гімназія» від Славського держлісгоспу зайняло третє місцета були нагороджені грамотами та подяками Департаменту освіти і науки Львівської ОДА, Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства, кубками та цінними подарунками.
 
Прес-служба ЛОУЛМГ
 

Вогонь — трагедія лісу

Вогонь - трагедія лісу, що має катастрофічні наслідки для природи й людей. Найчастіше лісова пожежа провокується людською недбалістю: не загашені багаття, кинуті недопалки, іскри вихлопів. Рідше вона починається в результаті удару блискавки в сухостійне дерево або внаслідок тривалого тертя дерев. Найбільш пожежонебезпечними ліси стають у період сухої та спекотної погоди . 
 
Аби уникнути подібного, слід пам'ятати, що розкладати вогнища й застосовувати відкритий вогонь у лісі забороняється! За сухої погоди достатньо найменшої іскри, щоб спалахнуло велике полум'я, особливо у хвойному лісі. Забороняється розпалювати багаття на нескошених сінокосах, поблизу копиць сіна, скирт соломи. Пожежну небезпеку становлять і старі пні та сушняк.
Слід дуже пильно наглядати за дітьми, адже, користуючись свободою, вони можуть підпалити чагарник чи сушняк. Їхні пустощі з вогнем – дуже небезпечні. 
Причини загорянь лісових масивів можуть бути найрізноманітнішими.  Майже 90 % лісових пожеж виникають через недотримання правил пожежної безпеки поводження з вогнем в місцях праці та відпочинку.  
З метою запобігання виникнення та недопущення лісових пожеж,  лісівники «Славського лісового господарства» застерігають та просять співгромадян і всіх кому небайдуже ставлення та відношення до лісу , обережно поводьтеся з вогнем в межах будь-якої природної території, дотримуйтесь правил пожежної безпеки в лісах України, дотримуйтесь правил моральної поведінки та етикету в лісі, вчіть своїх дітей та внуків любити і кохати ліс. 
Кожен, хто помітив вогонь у лісі, зобов'язаний негайно вжити заходів для його гасіння. Якщо зробити це власними силами неможливо, слід проінформувати  про пожежу в лісництво, лісгосп або сільську раду, (служба порятунку - “101”, телефон чергового  ДП “Славське лісове господарство”- (03251)  4-23-67.
ДП «Славське лісове господарство»  нагадує, згідно з законодавством, порушення вимог пожежної безпеки в лісах тягне за собою адміністративну а інколи  кримінальну відповідальність та відшкодування винуватцями завданих збитків.
 
Провідний інженер ОЗЛ
ДП «Славське ЛГ»
Павлишин ПЕТРО 
 

Підготовка до пожежо-небезпечного періоду

Опорецьке лісництво дуже відповідально підготувалося до пожежо-небезпечного періоду. Провірили і підкрасили весь інвентар, який знаходиться в пожежному пункті, зібрали збори лісової охрони на яких  лісничий наголосив посилити контроль по майстерських дільницяхх за дотриманням правил  пожежної безпеки в лісі. 
 
Проведений інструктаж по техніці безпеки при гасінні лісових пожеж з майстрами лісництва і єгерями, складений оперативно-мобілізаційний план по гасінні лісових пожеж і затверджений у голови Славської ОТГ. Майстрами лісництва проводяться співбесіди з учнями в школах, які знаходяться на  території лісництва про дотримання правил пожежної безпеки в лісі. Проводяться  патрулювання майстрами лісу своїх майстерських дільниць на випадок виникнення пожежі. 
 
Помічник лісничого
Опорецького лісництва
Щур ВАСИЛЬ

ПРАЦІВНИКИ ІНСПЕКЦІЇ ПРОВОДЯТЬ ЕКОЛОГІЧНО-ПРОСВІТНИЦЬКУ РОБОТУ

 З метою здійснення екологічно-просвітницької роботи держінспекторами з ОНПС Львівської області проведено нараду з працівниками та лісовою охороною ДП «Славське лісове господарство» та Славське ДЛГП «Галсільліс».

 

В ході проведення роз’яснювальної роботи працівниками Інспекції наголошено на запобіганні та недопущенні фактів порушення вимог пожежної безпеки в лісах та самовільного випалювання залишків сухої рослинності, роз’яснено відповідальність за вчинені дії. Крім цього, розповсюджено наглядний ілюстраційний матеріал (плакати, буклети) стосовно недопущення підпалу сухої рослинності та збереження ранньоквітучих об’єктів рослинного світу.
 
 

ПРИБИРАННЯ ТЕРИТОРІЇ

Відповідно до розпорядження голови Львівської обласної державної адміністрації від 05 березня 2018 року №191/0/5-18 “Про проведення місячника озеленення, прибирання та благоустрою і Дня довкілля”, 4 квітня 2018 року колективом Славського держлісгоспу було проведено прибирання території адмінкорпусу.

 

ПРИДБАННЯ ТЕХНІКИ

Славський держлісгосп — одне з небагатьох підприємств на Сколівщині, яке успішно розвивається, зменшуючи об`єми лісозаготівель, нарощує обсяги переробки деревини, створює додаткові робочі місця та дбає про належні умови праці людей. Також одним з найважливіших пріоритетів лісгоспу є ведення лісового господарства наближеного до природи, особливо важливим є проведення рубок формування та оздоровлення лісів вибірковим способом. З цією метою підприємством було придбано лісовозний причіп Scandic ST-12D. 
 
 
Головний інженер Стебельський Микола Петрович (на фото) фахівець у своїй справі розповідає про переваги такого причепа:
- причіп Scandic ST-12D  вантажопідйомністю до 12 т. Плануємо використовувати для вивезення сортиментів із важкодоступних місць та бездоріжжя до твердого покриву дороги. Обладнаний  ST-12D гідроманіпулятором SC-65, вантажопідйомністю 600 кг.
Неприховує своєї радості і тракторист Климецького лісництва Лапундяк Григорій Васильович (на фото), якому пощастило отримати обновку:
- причіп буде експлуатуватись із трактором МТЗ-1221В, на якому я працюю уже впродовж багатьох років, та дозволить облегшити сам процес роботи, навантаження та перевезення деревини.
Оновлення сучасної лісозаготівельної техніки — не лише ознака прогресу, а й вагома допомога трудівникам лісу.
 
 
Окрім того підприємством значна увага приділяється, щодо  оновлення обладнання по переробці деревини,  в березні перераховано кошти  на придбання нової дробильної тріскорубної установки італійського виробництва “PEZZOLATO” моделі PTH 500 яку планується ввести в експлуатацію вже в травні цього року. Це дозволить підприємству зробити цикл переробки деревини ще більш продуктивнішим і майже безвідходним.
 
Провідний інженер
ДП “Славське ЛГ”
Леляк ВОЛОДИМИР

Більше статей...

 1. 31 БЕРЕЗНЯ - ЗАГАЛЬНООБЛАСНА ТОЛОКА
 2. ПРОВЕДЕННЯ АКЦІЇ
 3. ДОПОМОЖЕМО ПТАХАМ!
 4. Інформація про роботу рейдових бригад лісогосподарських підприємств Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства на 19.03.2018р.
 5. Орієнтовний план проведення заходів Акції "Майбутнє лісу у твоїх руках - 2018" підприємствами Львівського ОУЛМГ
 6. Лісокультурна Рада Львівського ОУЛМГ розглянула проекти лісових культур та природного поновлення на 2018 рік
 7. ВІЗИТ ДЕПУТАТІВ НА г.МАКІВКА
 8. ДО ВІДОМА УЧАСНИКІВ РИНКУ НЕОБРОБЛЕНОЇ ДЕРЕВИНИ!
 9. КОРИСТУВАЧІ МИСЛИВСЬКИХ УГІДЬ ОБЛАСТІ ПРИСТУПИЛИ ДО ОБЛІКУ МИСЛИВСЬКОЇ ФАУНИ
 10. Вовки втратили страх і нападають на села
 11. Підсумки експортної діяльності підприємств за 2017 рік
 12. Необхідно активізувати роботи з оформлення речових прав на землі, що надані в постійне користування державним лісгоспам, - Володимир Бондар
 13. Науковці надали рекомендації щодо запобігання масовому всиханню дерев
 14. Львівське обласне управління лісового та мисливського господарства відвідали колядники
 15. Дрова - це тепло і затишно
 16. Держлісагентство: у 2017 році відновлено лісів на площі, яка дорівнює 74,5 тис. футбольних полів
 17. Держлісагентство: GPS-трекери допоможуть посилити контроль за роботою рейдових бригад у лісі
 18. Володимир Бондар: "Хвора людина, щоб вилікуватися, інколи, не може обійтися без оперативного втручання. Так само і ліс, як живий організм, іноді потребує оперативного втручання"
 19. Будівництво та відновлення лісових доріг в 2017р.
 20. Відбулось чергове засідання Громадської ради при Львівському ОУЛМГ
 21. БОРОТЬБА З ХИЖАКАМИ В ДП “СЛАВСЬКЕ ЛГ” ПРОДОВЖУЄТЬСЯ
 22. Нагороджено кращі учнівські лісництва у обласному конкурсі «Збережемо ліси Львівщини для нащадків»
 23. ЯЛИНКОВА КАМПАНІЯ 2017 — 2018 роки
 24. ЧАС ПОЛЮВАТИ ЦИВІЛІЗОВАНО
 25. ВПОЛЮВАЛИ СІРОМАНЦІВ
 26. Старує операція “Новорічна ялинка”
 27. Мирна акція протесту проти стратегії реформування лісового господарства
 28. Централізоване знищення лісу! Новини від ЗАХІД НЕТ
 29. ПРОВЕДЕННЯ ОСІННІХ ЛІСОВІДНОВЛЮВАНИХ РОБІТ
 30. Відзнака за працю
 31. ВІТАННЯ З ПРОФЕСІЙНИМ СВЯТОМ
 32. АУКЦІОННІ ТОРГИ З ПРОДАЖУ НЕОБРОБЛЕНОЇ ДЕРЕВИНИ ЗАГОТІВЛІ 4 КВАРТАЛУ 2017 РОКУ ЛІСОЗАГОТІВЕЛЬНИМИ ПІДПРИЄМСТВАМИ (ПОСТІЙНИМИ ЛІСОКОРИСТУВАЧАМИ) ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ.
 33. Відбулась друга лісовпорядча нарада з проведення базового лісовпорядкування в підприємствах ДП “Славський лісгосп” та ДП “Сколівський лісгосп”
 34. На Львівщині арештували майно чиновника лісгоспу, який експортував колоди під виглядом дров
 35. Дата проведення торгів 20.07.2017р.
 36. На Львівщині відбулись змагання вальників лісу
 37. Інформація про роботу рейдових бригад лісогосподарських підприємств Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства
 38. Догляди за лісовими культурами
 39. 102 РІЧНИЦЯ БОЮ НА ГОРІ МАКІВКА
 40. ПЕРШ ЗА ВСЕ — ОХОРОНА ПРАЦІ НА ВИРОБНИЦТВІ
 41. Вогонь у лісі - до біди
 42. Значення суспільства у житті природи
 43. Антикорупційна програма
 44. СТАРТ АКЦІЇ “Майбутнє лісу в твоїх руках 2017”
 45. План проведення заходів у рамках акції “Майбутнє лісу у твоїх руках — 2017”
 46. ДОРОГІ ЖІНКИ!
 47. За випаленою травою – горить ліс (2017р.)
 48. До відома учасників ринку
 49. БОРОТЬБА З БРАКОНЬЄРСТВОМ
 50. Ділова деревина стає дефіцитом
 51. Проведення відкритих та прозорих закупівель
 52. Христина Юшкевич зобов'язала природно-заповідні установи вжити додаткових заходів охорони червонокнижних тварин і рослин
 53. На Львівщині відбувся семінар-тренінг з лісової педагогіки
 54. Соборна Україна
 55. З НОВИМ РОКОМ СКОЛІВЧАНИ!
 56. Охорна новорічних ялинок від незакониих рубок триває.
 57. Некролог (08.11.2016р.)
 58. ЯЛИНКОВА КАМПАНІЯ (2016-2017)
 59. Триває активне інформування місцевих громад Львівщини про заплановані на 2017 рік лісогосподарські роботи
 60. Добро не лихо, ходить тихо
 61. Будівництво лісових доріг по ДП “Славське лісове господарство”
 62. ШАНОВНІ ПРАЦІВНИКИ ТА ПЕНСІОНЕРИ ЛІСОВОГО ГОСПОДАРСТВА!
 63. Поставки лісонасінної сировини ялиці білої
 64. ПАМ`ЯТЬ УКРАЇНСЬКИМ СІЧОВИМ СТРІЛЬЦЯМ ВШАНУВАЛИ ДІТИ З ЛУГАНЩИНИ
 65. Добра справа
 66. 14 серпня 2016 року відійшов у вічність академік НАН України Михайло Андрійович ГОЛУБЕЦЬ
 67. ОПРАВДАНЕ БЕЗЗАКОННЯ
 68. ВІДПОВІДЬ НА ЗВИНУВАЧЕННЯ (продовження)
 69. ВІДПОВІДЬ НА ЗВИНУВАЧЕННЯ
 70. Корисні статті на сайті "Український лісовод"
 71. Пресс-тур на горі “Маківці” щодо всихання смерекових насаджень у гірській частині Львівської області
 72. FRI START UP CAMP
 73. Будівництво велодоріжок в Славську
 74. ОГОЛОШЕННЯ 15.06.2016 р.
 75. Обов'язок лісівників — охорона лісових масивів та боротьба з браконьєрством
 76. Велотуризм в Славську
 77. ДП “Славське лісове господарство” інформує: Нараховано та сплачено податків за 4 місяці 2016 року
 78. На Львівщині проведено обласний конкурс на краще шкільне лісництво
 79. Озеленення території школи
 80. Акція «Майбутнє лісу в твоїх руках-2016»
 81. Пожежа - стихійне лихо
 82. Не згуби рідний ліс сірником
 83. Привітання з нагоди Міжнародного дня лісу
 84. Проведення обговорень з громадськістю
 85. Інформація про заплановані заходи у рамках акції “Майбутнє лісу у твоїх руках — 2016”
 86. Відсутність фінансування лісової галузі створить соціальні проблеми та вплине на екологічну безпеку країни
 87. Заготівля шишки
 88. АКЦІЯ ПРОТЕСТУ ПРАЦІВНИКІВ СЛАВСЬКОГО ДЕРЖЛІСГОСПУ
 89. Підгодівля диких тварин взимку - запорука їх збереження
 90. Ціни на новорічні ялинки для гуртових покупців та в роздріб породи ялина, ялиця в наступних розмірах :
 91. Підготовка до ялинкової кампанії 2015 - 2016 років
 92. Лісівники-практики та управлінці, екологи та науковці обговорили рекомендації з посилення спроможності лісу регулювати паводки
 93. Показник лісогосподарської діяльності
 94. Працівники лісгоспу висіяли насіння ялиці білої
 95. У Мадриді підписані нові домовленості в рамках роботи процесу "Ліси Європи"
 96. Перші підсумки реалізації Концепції розвитку лісового та мисливського господарства України будуть відчутні вже до кінця цього року, - заявив Голова Держлісагентства Олександр Ковальчук
 97. Будівництво лісових доріг (15.10.2015р.)
 98. Працівники лісгоспу приступили до проведення інвентаризації лісових культур.
 99. День працівника лісу
 100. Мисливські вежі- атрибут ефективного мисливського господарства