ДЕРЖАВНЕ АГЕНТСТВО ЛІСОВИХ РЕСУРСІВ УКРАЇНИ
ДЕРЖАВНЕ СПЕЦІАЛІЗОВАНЕ ГОСПОДАРСЬКЕ ПІДПРИЄМСТВО
"ЛІСИ УКРАЇНИ"
ФІЛІЯ "СЛАВСЬКЕ ЛІСОВЕ ГОСПОДАРСТВО"

Зворотній зв'язок

Лічильник

 

 

Про те як не нашкодити лісові під час операції "Новорічно-різдвяна ялинка"

Наближаються новорічно-різдвяні свята, якими вони будуть цього року не знає ніхто. Щодо справжнього святкового настрою, то у дорослих людей його формують умови війни і солідарність із Захисниками України. Чого не скажеш про дітей, бо  найменші,  з особливим трепетом в душі, очікують їх цілий рік. Безумовно, що їхня радість скрашується присутністю новорічної ялинки. На  даний час пропонується широкий асортимент новорічного товару, пропонується  усе і різне на Ваші вподобання. Можна придбати живу ялинку, інші надають перевагу штучним. В цьому випадку всім потрібно тримати баланс. Міра, як кажуть, добра у всьому. Обираючи той чи інший варіант, слід пам'ятати, що правильне рішення  полягає в тому, щоб якомога менше нашкодити лісові. Постає питання про сам факт придбання святкового дерева. Його можна купити на ялинковому ринку, де продаються дерева з лісових господарств. Проте дехто вирішує економити кошти  щляхом здійснення незаконної вирубки новорічних деревець у лісі. В передноворічний період кількість випадків незаконних рубок ялин залищається  високою. Найнеприємніше те, що незаконна вирубка завдає значних збитків лісовому господарству. А тому, щоб зменшити  кількість випадків скоєння незаконних рубок дерев працівниками державної лісової охорони ДП “Славське лісове господарство” із залученням працівників правоохоронних органів щорічно здійснюється посилена охорона шпилькових насаджень від самовільної заготівлі та реалізації новорічних ялинок. У випадку, якщо при проведенні перевірок, виявлено підозри на незаконну заготівлю та реалізацію ялинок або виявлено новорічну ялинку без відповідних документів, будуть накладатись штрафи згідно КУпАП та відшкодування збитків завданих лісовому господарству у відповідності до постанови Кабінету Міністрів України від 23.07.2008 року за № 665.
Лісівники нагадують, що реалізація ялинок дозволяється тільки за наявності на дереві бирки зі штрих-кодом та документу на право перевезення ялинкової продукції – товарно-транспортної накладної встановленого зразка, яку видано лісогосподарським підприємством. Вже зараз лісові красуні можна замовити в лісництвах та державному підприємстві Славського лісового господарства. З цією метою визначено відповідні місця та дозволені обсяги заготівлі, реалізації новорічних ялинок.
Тож, аби гарно провести зимові свята варто задуматись над своїми вчинками і зберегти при цьому «копійчину»,  за незаконний продаж ялинок. ДП “Славське лісове господарство”  просить  громадян не купувати новорічні ялинки сумнівного походження, не сприяти незаконному промислу, який завдає шкоду довкіллю. Фактично, заробляти "копійчину" потрібно чесним шляхом. Кожен повинен розуміти це, виходячи з власної  свідомості. Бо складається таке враження, що чим більше порушника лякаєш відповідальністю, тим більше він нівелює закон. Правовий нігілізм ні до чого доброго не веде. А найголовніше це те, що не тільки  нормативно-правовий акт ставить людину в рамки, а в більшій мірі відчуття власної гідності і розуміння того,  яким чином заробляються кошти. А законопослушні громадяни для порядку в державі не повинні дозволяти відбуватись певного роду хаосу і порушенням.
 
Інженер охорони та
захисту лісу ДП “Славське лісове
господарство” Павлишин Петро Зіновійович