Офіційний сайт
Державне підприємство
"Славське лісове господарство"

Рекреаційна діяльність

Карпатський регіон завдяки своєму свіжому повітрю, чистим джерелам та рікам завжди був і залишається привабливим для відпочиваючих. Але територіальна організація рекреаційної діяльності – складний процес, який потребує постійного розвитку. На вдосконалення рекреаційної діяльності впливає ряд чинників, зокрема соціально-економічна діяльність суспільства, демографічна ситуація, соціально-психологічна та медико-біологічна.

 

На території ДП «Славське лісове господарство» є доволі багато цікавих рекреаційних об’єктів, зокрема геологічна пам’ятка природи місцевого значення «Печера «Писана криниця», яка знаходиться біля туристичного комплексу «Захар Беркут», заповідне урочище «Маківка» та багато інших куточків дикої природи.
Працівниками підприємства облаштовано ряд рекреаційних ділянок та промарковано кілька екологічних стежок для відпочинку туристів.
Однак, як визнає конгрес національних парків, будь-яка рекреація негативно позначається на стані рослинного покриву, фауні та мікробіоті. Зокрема, відпочиваючі, в місцях закладання наметів та в місцях для розпалювання вогнищ, витоптують рослини, у тому числі й раритетні, або ж повністю знищують рослинний покрив, засмічують територію побутовим сміттям та різними хімічними засобами (для миття посуду, мило, шампунь); відлякують тварин та птахів гучними криками, співами, іграми, вирубують дерева, ламають гілки для заготівлі дров тощо. Щоб уникнути небажаних наслідків, на території лісгоспу розміщені інформаційні щити з правилами поведінки в лісі, а на рекреаційній ділянці «Зона відпочинку «Долинівка» (Сможанське лісництво) – із видами рослин та тварин, що занесені в Червону книгу України. Збудовані лісові дороги слугуватимуть не лише для вивезення лісопродукції, а й полегшать доступ у високогір’я та недоступні місця у випадку виникнення лісових пожеж для їх локалізації та тушіння. Щоб обмежити рух автомобілів, лісівниками планово перекриваються заїзди у лісові масиви.
Облаштування рекреаційних ділянок – робота, спрямована не лише для охорони навколишнього середовища, а й для кращого спілкування з природою. Рекреаційні об’єкти потребують постійного догляду (прибирання території від побутового сміття, ремонту малих архітектурних форм) для того, щоб залишатись цікавими та привабливими для відпочиваючих.