Офіційний сайт
Державне підприємство
"Славське лісове господарство"

СМОЖАНСЬКЕ ЛІСНИЦТВО

Сможанське лісництво, загальною площею 3148 га, входить до складу ДП «Славське лісове господарство» і розташоване у північно-західній його частині на території Сколівського адміністративного району. Контора лісництва знаходиться в с. Сможе на відстані 40 км від контори держлісгоспу та 16 км від районного центру. Територія лісництва розділена на 4 майстерські дільниці.

Згідно лісорослинному районуванню територія лісництва віднесена до Центрально-Європейської провінції Європейської зони, зони широколистяних лісів Східно-Карпатської гірської підпровінції смереково-ялицево-букових та смерекових лісів фізико-географічного району Сколівських Бескид.

Клімат перехідний від помірно-теплого західноєвропейського до континентального східноєвропейського. Середньорічна температура повітря +5,3оС. Максимальна температура повітря +34оС, мінімальна – – 36,9оС. За характером рельєфу ліси віднесені до гірських, ґрунти – бурі гірсько-лісові, слабоопідзолені. Приблизний щорічний обсяг рубань головного користування та рубок формування й оздоровлення лісів складає: освітлення – 1,4 га, прочищення – 17,3 га, проріджування – 1,7 га, прохідні – 0,5 га, суцільно-санітарні – 27,6 га, вибірково-санітарні рубання – 13,2 га, рубки головного користування – 24,3 га.

Головними породами при створенні лісових культур є ялиця біла, бук лісовий.