Новини
-навчання по деяким питанням FSC
03.07.2024
Бережіть ліс і землю від пожеж
03.07.2024
Аудит
03.07.2024
Зворотній зв'язок
Популярне
Лічильник
Оптимізація мережі лісгоспів – крок в інституційній реформі лісової галузі
- Деталі
- Створено: Неділя, 28 березня 2021, 11:25
У Львівському обласному управлінні лісового та мисливського господарства під головуванням начальника управління Анатолія Дейнеки пройшла нарада з питання оптимізації мережі державних лісогосподарських підприємств області.
Головуючий зазначив, що трансформації, які відбулися в Україні за роки Незалежності, глобальні кліматичні зміни вимагають адаптації лісового господарства до вимог сучасності.
Досягнути цього без докорінного реформування галузі неможливо. Це очевидно і для суспільства і для лісівників. Реформування лісового господарства має базуватися на таких головних напрямках:
- перегляді правових і нормативних засад функціонування галузі;
- зміні моделі оподаткування і фінансування;
- удосконаленні інституцій.
Узгодження напрямків реформування між учасниками лісових відносин (громадські інституції, лісопромисловці і деревинообробники, лісівники, екологи, влада (державна і місцева)) та їх донесення до суспільства - запорука успіху.
Лісівники Львівщини мають напрацьовані пропозиції до кожного з напрямків реформування лісового господарства.
Щодо удосконалення інституцій, то оптимізація мережі державних лісогосподарських підприємств Львівщини дасть можливість:
- вирівнювання ресурсної бази підприємств управління;
- вирівнювання фінансових ресурсів підприємств управління;
- оптимізації адміністративних витрат;
- підвищенні ефективності використання державного майна;
- збільшенні інвестиційних можливостей оптимізованих підприємств;
- підвищення доходів працівників.
Анатолій Дейнека також акцентував увагу на ризиках при здійсненні оптимізації мережі державних лісогосподарських підприємств Львівщини:
- складнощі отримання земель лісогосподарського призначення для ведення лісового господарства;
-можливому припиненні права на спеціальне використання лісових ресурсів без відповідних змін у законах і нормативній базі;
- довгій процедурі виготовлення нових матеріалів лісовпорядкування, проведення Оцінки впливу на довкілля та - - встановлення лімітів на спеціальне використання лісових ресурсів;
- раціональному використанні нерухомого та рухомого майна;
- втрати фахових працівників внаслідок оптимізації;
- можливої негативної реакції місцевої влади.
Мінімізація зазначених ризиків – завдання для керівництва та фахівців управління та лісгоспів.
На нараді головуючим була надана можливість висловити свої думки кожному бажаючому.
Думки керівників лісгоспів варіювали від розуміння необхідності оптимізації мережі лісогосподарських підприємств до застережень, що це може призвести до негативних наслідків.
Голова Львівської обласної організації профспілки Василь Максимець акцентував увагу на виваженості у підході до оптимізації, зокрема в частині скорочень персоналу.
З огляду на те, що лісогосподарські підприємства Львівського ОУЛМГ проходять базове лісовпорядкування (за винятком Сколівського і Славського, які завершили його у минулому році) у поточному році, то є можливість проходження лісовпорядкування вже оптимізованими підприємствами на наданих для ведення лісового господарства землях у нових межах.
Анатолій Дейнека також повідомив, що для опрацювання питання надання земель лісогосподарського призначення оптимізованим лісогосподарським підприємствам 11 березня у Львівській обласній державні адміністрації буде проведено робочу нараду під головуванням заступника голови Львівської ОДА за участі керівників Департаменту містобудування Львівської ОДА, Дерджгеокадастру, юридичної служби ЛОДА та лісівників.
Для уникнення ризику втрати доходів бюджетами ОТГ від припинення діяльності юридичної особи (лісгоспу) вбачається доцільним розщеплювати платежі до місцевого бюджету (включно з ПДФО) з прив’язкою до місця проведення виробничої діяльності (зокрема, заготівлі деревини).
Питання проведення базового лісовпорядкування буде обговорено на березневій колегії Львівського ОУЛМГ. Головуючий також запропонував голові обкому профспілки Василю Максимцю долучитися до опрацювання проектів штатних розписів оптимізованих лісогосподарських підприємств з метою збереження фахового потенціалу галузі області та проведення роз’яснювальної роботи в трудових колективах.
Підсумовуючи обговорення питання оптимізації мережі державних лісогосподарських підприємств області, начальник Львівського ОУЛМГ Анатолій Дейнека дав доручення фахівцям управління за напрямками у співпраці з керівниками лісгоспів доопрацювати запропонований варіант оптимізації мережі лісогосподарських підприємств для подання його в Державне агентство лісових ресурсів України.