ДЕРЖАВНЕ АГЕНТСТВО ЛІСОВИХ РЕСУРСІВ УКРАЇНИ
ДЕРЖАВНЕ СПЕЦІАЛІЗОВАНЕ ГОСПОДАРСЬКЕ ПІДПРИЄМСТВО
"ЛІСИ УКРАЇНИ"
ФІЛІЯ "СЛАВСЬКЕ ЛІСОВЕ ГОСПОДАРСТВО"

Зворотній зв'язок

Лічильник

 

 

Бережіть ліс і землю від пожеж !

 
Весна – найпрекрасніша пора року. Однак  разом із теплом приходить і небезпека – можливість загорання сухостою, кущів, дерев, лісів, людських домівок.
Тому, щоб захиститися від вогню, необхідно суворо дотримуватись правил пожежної безпеки. Адже пожежа сама  собою не виникає, а є наслідком недбалості, безпечності та безгосподарності.
Ліс гостинно зустрічає всіх, хто шукає в ньому відпочинку, проте, він вимагає дбайливого до себе ставлення. Розумне користування дарами природи — невід’ємне право людини. Величезної шкоди лісам завдають лісові пожежі. 
Згідно із статистичними даними, з вини населення щорічно виникає 96-98 відсотків лісових пожеж. Охоплюючи лісові масиви, сільгоспугіддя, вогонь знищує все, що зустрічається на його шляху. Збитки від пожеж, завдані природі, відшкодовуються десятиріччями.
Відповідно до вимог Правил пожежної безпеки в лісах України, які є обов’язковими для виконання всіма підприємствами, установами, організаціями (незалежно від виду їх діяльності та форм власності) і громадянами, що з будь-яких причин перебувають у лісі, протягом пожежонебезпечного періоду забороняється: 
•         розводити багатя у лісі ;
 •         заїзд на територію лісового фонду (крім транзитних шляхів) транспортних засобів та інших механізмів, за винятком тих, що використовуються для лісогосподарської мети;
 •         відвідування населенням хвойних насаджень при 5-му класі пожежної небезпеки (надзвичайна небезпека) за умовами спекетної погоди;
•         палити, кидати у лісі непогашені сірники, недопалки, витрушувати з люльок гарячий попіл, крім місць, що обладнані для цієї мети;
•         викидати у лісі обмащене, просочене бензином, гасом, мастилом або іншими горючими речовинами ганчір’я тощо;
•         заправляти пальним у лісі паливні баки під час роботи двигуна;
•         експлуатувати машини та інші механізми з несправною паливною та іскрогасною системою;
•         палити або користуватися відкритим вогнем під час проведення робіт з паливно-мастильними матеріалами (переливання пального, заправлення двигунів тощо);
•         використовувати на полюванні пижі, виготовлені з горючих або здатних тліти матеріалів.
Доводити до відома, що згідно зі статтею 77 Кодексу України "Про адміністративні правопорушення"   порушення вимог пожежної безпеки в лісах тягне за собою накладення штрафу  від  1530 до 4590 грн. для громадян і на посадових осіб – від 4590 до 15300 грн.
Знищення або пошкодження лісу внаслідок необережного поводження з вогнем, а також порушення вимог пожежної безпеки в лісах, що призвело до виникнення лісової пожежі або поширення її на значній площі,  тягнуть за собою накладення штрафу від 4590 до 15300 грн на громадян  і на посадових осіб – від 10710 до 30600 грн.
Тож  ДП “Славське лісове гсподарство” нагадуює: шановні краяни  у пожежонебезпечний сезон не слід запалювати багаття у хвойних насадженнях, у місцях із сухою травою,  під кронами дерев та на своїх садибах, що примикають до лісових масивів.
Не засмічуйте також ліс побутовими відходами, не влаштовуйте в них смітники.
Будьте уважними і обережними, зберігайте національне багатство України, своє життя і майно від вогню!  
 
 
 
Провідний інженер ОЗЛ
ДП «Славське лісове господарство»     
Павлишин П.З.