Офіційний сайт
Державне підприємство
"Славське лісове господарство"

Палії трави - клопіт для лісівників

Швидке потепління, відсутність снігового покриву та сильні вітри у лютому-березні  2020 року сприяли підвищенню пожежної небезпеки в лісах.
 
Основною проблемою, як і в попередні роки, є підпали сухої рослинності на відкритих територіях, полях і сільськогосподарських угіддях, які перекидаються на лісосмуги й лісові масиви, займаються дерева, гине лісова звірина, значної шкоди завдається верхньому шару ґрунту.
Попри всі інформування та попередження громадян про наслідки пожеж, знаходяться такі жителі, для яких є байдужим стан їх здоров’я, наслідком якого може стати токсичний дим від пожеж. Так на території Сможанської сільської ради неодноразово місцеві жителі порушують пожежну безпеку випускаючи з-під контролю підпалену ними суху траву на полях та сільськогосподарських угіддях, така пожежа часто переходить в лісову і додає неабияких клопот лісівникам. Щоб недопустити пожежі в 7 кварталі, працівниками Сможанського лісництва 02.04.2020 року було локалізовано вогнище, яке наближалось до лісового масиву.
 
 
 
 
З метою недопущення загорянь в екосистемах, та уникнення подібного лиха, яке мало місце 2019 року в Австралії та РФ (Сибір), державною лісовою охороною регулярно  проводяться спільні рейди з працівниками поліції по виявленню порушників Правил пожежної безпеки в лісах України.
Одночасно  нагадуєм, згідно з законодавством, порушення вимог пожежної безпеки в лісах тягне за собою адміністративну а інколи  кримінальну відповідальність та відшкодування винуватцями завданих збитків. На виконання розпорядження № 105/0/5-16 Голови Львівської обласної державної адміністрації від 29.02.2016р. тимчасово обмежено відвідування та в`їзд населенню  до лісових масивів у період  високої пожежної безпеки усіх видів транспортних засобів з метою недопущення лісових пожеж, засмічення насаджень побутовими та промисловими відходами. Тому просим громадян з розумінням відноситися до перекриття лісових доріг,  зауважень та вказівок працівників лісової охорони. 
 
 
 
 
 
 
 
Провідний інженер ОЗЛ
ДП «Славське ЛГ» 
Павлишин П.З.