Офіційний сайт
Державне підприємство
"Славське лісове господарство"

Зимові турботи єгерів

ДП «Славське ЛГ» встановило у лісоугіддях камери з датчиками, які «розповідають» лісівникам про потреби звірів у кормах.
З настанням морозів, диким тваринам, які мешкають у лісових угіддях, все важче здобувати грунтові та надземні корми. Зокрема, на території ДП «Славське ЛГ» можна зустріти оленів, козуль, диких свиней, зайців, інших звірів. Щозими єгері лісогосподарства намагаються їх підтримати, адже багато джерел їжі або вже вичерпалися або засипані снігом. Тож у мисливських угіддях подбали про зимову підгодівлю братів наших менших.
Для цього найчастіше використовуємо сіно та віники, та крім природних кормів для підгодівлі тварин вирощуємо різні однорічні та багаторічні кормові культури. Віники заготовляємо із пагонів (з листками) деревно-чагарникових порід (верби, осики, горобини, берези), які найбільше поїдаються ратичними та зайцеподібними.
У 2018 році в державному підприємстві використали для підгодівлі диких звірів 5 тонн зерновідходів, 4 тони кукурудзи, 2 тони вівса, посіяли 8 гектарів зернових. А ще на зимовий час заготовили 8 тонн сіна, 4 тисячі віників, 3 тони зерновідходів, 15 тонн кукурудзи та зерна. 
 
 
Загалом же для потреб мисливського господарства в рік потрібно 6 тонн зерновідходів, 4 тони коренеплодів. Підтримкою буде й 3 гектари засіяних на зиму озимих культур, ще 15 гектарів підготовили до посіву на весні.
Державне підприємство «Славське лісове господарство» має можливість спостерігати за дикими звірами. В місцях підгодівлі встановили камери з датчиками руху, за допомогою яких можна спостерігати за тваринами, не порушуючи їх спокою, також визначити потребу в кормах та прослідкувати за чисельністю популяції.
 
 
інж.мисливствознавець
ДП “Славське ЛГ”
ФРИГЕЛА Михайло