Офіційний сайт
Державне підприємство
"Славське лісове господарство"

Оновлення техніки в Славському лісгоспі

Славський держлісгосп — одне з небагатьох підприємств на Сколівщині, які успішно розвиваються, нарощують обсяги переробки деревини, створюють додаткові робочі місця та дбають про належні умови праці людей і їх зарплату, яка за останні п'ять місяців становила 6 682 грн.
Нещодавно тут поновили автопарк одразу двома новими одиницями техніки за власні кошти. 
Відтепер на лісозаготівлях робітникам допомагатимуть потужний словацький скідер LKT-81Т та вантажний спеціалізований сортиментовоз МАЗ-6317Х9 із гідроманіпулятором марки DL-70Z. 
Оновлювати автотехніку щороку на цьому підприємстві вже стало доброю традицією.
Новенький трелювальний трактор доручили досвідченому водієві Роману Сурановичу. Чоловік неабияк радий, адже чотириколісний красень-агрегат, на якому йому пощастило працювати — справжнє конструкторське диво. Трактор має чудові технічні характеристики, комфортабельний салон. Для послуг водія — автоматична коробка передач, кондиціонер, «плаваюче» сидіння, аудіосистема.
Головний інженер підприємства Микола Стебельський відгукується про потужний трелювальник лише з найкращого боку: «Цей трактор — модель нового покоління. Досі в нашому лісгоспі «трудяться» вже два йому подібні. За раз один такий агрегат здатний трелювати до 10-15 кубометрів деревини. Він маневрений, достатньо економний у витрачанні дизпалива, створює мале навантаження на ґрунт, а, отже, значно менше його пошкоджує».
Свого керівника підтримує і лісничий Тухлянського лісництва Сидір Малетич: «LKT-81 й справді хороший трактор. Працівники лісництва ним дуже задоволені. Він зручний і надійний в експлуатації. За шість років роботи жоден з двох таких трелювальників не зазнав вагомих поломок. Трактор оснащений двохбарабанною лебідкою, яка може трелювати до 15 м3 деревини, та заднім захистним щитом. Рама, яка складається з двох частин, з'єднана вертикальним шарніром з допомогою двох гідравлічних циліндрів, що дає можливість бути маневринним у роботі, це дуже відчутна допомога для лісівників». Нову машину керівництво Славського держлісгоспу вирішило закріпити за Головецьким лісництвом.
Ще одне придбання — вантажний спеціалізований сортиментовоз моделі В8-291 на шасі МАЗ-6317Х9 — лише зійшовши з конвеєра, одразу пристав до роботи з перевозки деревини. Водій Володимир Ковалів вже встиг здійснити зо два десятки рейсів. Механік дорожньо-транспортного цеху Ігор Яцишин розповідає — Автомобіль обладнаний гідроманіпулятором DL-70Z. За один рейс спроможний перевозити 50 кубометрів лісу і більше, тоді як звичайний лісовоз розрахований лише на двадцять кубометрів, що дає можливість мінімальне використання пального.
У ДП «Славське лісове господарство», яке вже не перший рік очолює директор Сергій Кокоць, переконані, що сучасна лісозаготівельна техніка — не лише ознака прогресу, а й вагома допомога трудівникам лісу. Заробляючи кошти, підприємство старається частину з них стабільно використовувати на технічне оновлення. Вже цьогоріч, окрім автотехніки, тут придбали нову щепорубку ТЛК-4 та автоматизований дровокол «Тайфун». Це дозволить лісгоспові зробити цикл переробки деревини ще більш продуктивнішим і майже безвідходним. Адже тільки за місяць тут на лісозаводі переробляють до 5,5-6 тисяч кубометрів лісодеревини.
Лісівники ДП «Славське ЛГ» не стоять осторонь і загальнонаціональних проблем. Як вдалося дізнатись, щотижня це підприємство постачає близько 100 кубометрів деревини для потреб української армії в зоні АТО. Лісгосп віддав на допомогу військовим п’ять одиниць техніки — вантажівки КамАЗ, ЗіЛ-131, ГАЗ-66, а також два УАЗи. Сім працівників лісгоспу беруть участь у АТО, шість чоловік повернулося і ще шість їде в зону АТО будувати фортифікаційні споруди, в загальному Славським лісгоспом надано 763 818 грн. на забезпечення оборони держави станом на 22 червня 2015р. Кожний, хто трудиться на підприємстві, розуміє, що лише у захищеній від ворогів країні, можна успішно розвивати мирне лісове господарство.
 
 
Андрій КОРЧИНСЬКИЙ.