Офіційний сайт
Державне підприємство
"Славське лісове господарство"

ОБЛІК МИСЛИВСЬКОЇ ФАУНИ В УГІДДЯХ ЛЬВІВЩИНИ

У теперішній час ведення мисливського господарства має бути науково обґрунтоване з чітким визначенням чисельності об'єктів полювання. Через це обліку мисливських звірів і птахів з кожним роком приділяється все більше уваги. Завдання обліку - з'ясувати чисельність тварин і їх розміщення на території кожного  господарства.
 
Для успішного проведення обліку фауни 10 січня у Львівському обласному управлінні лісового та мисливського господарства  проведено семінар-нараду з усіма користувачами мисливських угідь області. Під головуванням начальника Львівського ОУЛМГ Анатолія Дейнеки участь в нараді брали районні мисливствознавці, мисливствознавці держлісгоспів, представники користувачів мисливських угідь, Департамент екології та природних ресурсів при Львівській ОДА, Державної екологічної інспекції у Львівській області, Управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Головного управління Держпродспоживслужби у Львівській області та Львівського відділення ГО Всеукраїнської асоціації мисливців та користувачів мисливських угідь України та представники громадської ради при Львівському ОУЛМГ. Начальник Львівського ОУЛМГ Анатолій Дейнека наголосив на важливість та об’єктивне проведення обліку фауни.
Усі користувачі мисливських угідь Львівщини, а їх у нашій області є 81, мають час для обліку мисливських видів звірів та птахів до 15 лютого цього року. Для того, щоб мисливські колективи області організовано провели облікові роботи, Львівське облуправління лісового та мисливського господарства видало відповідний наказ. Наказ доведено до відома учасників наради. У наказі акцентовано увагу на організації та порядку проведення облікових робіт, ретельного дотримання методичних та практичних рекомендацій, надання інформації про проведення обліку а також термінів здачі проектів лімітів добування мисливських видів звірів віднесених до загальнодержавного значення. Також в наказі вказані методи та способи проведення облікових робіт, строки проведення обліку за видами мисливських звірів та птахів протягом року. Прописані терміни надання первинних матеріалів обліку, проекти лімітів/обсягів добування конкретних видів мисливських звірів та птахів  в сезоні полювання 2020 – 2021 років.. 
Облік сплановано провести так, щоб сусідні мисливські господарства проводили облікові роботи у своїх угіддях майже одночасно. Угіддя державного мисливського резерву теж не залишаться поза увагою обліковців. У цілому облікові роботи будуть проводитись на всій території області, а точніше - на загальній площі мисливських угідь області – 1 млн. 771 тис. га. Контроль за проведенням обліку чисельності мисливських і червонокнижних мисливських видів звірів та птахів покладено на працівників державної лісової охорони, які розподілені за користувачами мисливських угідь.
 
 
Начальник відділу-головний
мисливствознавець управління В. Бурмас