Офіційний сайт
Державне підприємство
"Славське лісове господарство"

Триває сезон збору дикоростучих плодів та ягід

 
    
 
    Ліс - неоціненний дар природи людині. У багатьох людей ліс - це деревина із якої виробляють меблі, папір, це дуже гарне і приємне місце для відпочинку. З  глибокої  давнини  людина  навчилася  використовувати  ліс  і  як  середовище  яке  є  незліченно  багатим  на  гриби,  ягоди,  трави  які  знайшли своє широке застосування в медицині та харчуванні.  
 
            Кожен громадянин може безкоштовно! користуватися дарами лісу – збирати гриби, ягоди, заготовляти лікарські трави для приготування лікувальних зборів-чаю для власних потреб. Працівники лісової галузі – лісівники ведуть свої господарство так, щоб максимально зберегти та підтримувати наявність цих неоціненних дарів природи.
           Для промислової заготівлі дикоростучих плодів та ягід з метою її подальшої реалізації обласною державною адміністрацією (ст. 31 Лісового кодексу України) за погодженням обласної ради (ст. 30 Лісового кодексу України), відповідно до подання обласного управління лісового та мисливського господарства, погоджених з Мінприроди України, встановлюються ліміти на спеціальне використання лісових ресурсів при здійсненні  побічних  лісових  користувань  та  заготівлі  другорядних  лісових матеріалів.
           Обсяги щорічних заготівель продукції побічних лісових користувань  встановлюються  постійними    лісокористувачами     на    підставі  матеріалів лісовпорядкування (Постанова Кабінету Міністрів України від 23.04.1996 року №449).
           Заготівля  другорядних лісових матеріалів та здійснення побічних лісових користувань (ягоди, гриби, лікарські рослини) для потреб виробничої та 
 
 
комерційної діяльності відносяться до спеціального використання і проводиться   за   плату   на  підставі  спеціального  дозволу  -  лісового  квитка.
Згідно п.2 «Порядку заготівлі другорядних лісових матеріалів і здійснення побічних лісових користувань в лісах України», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23.04.1996 року № 449, заготівля другорядних  лісових матеріалів та здійснення побічних  лісових  користувань  (включаючи спеціально створені для цього насадження) для потреб виробничої та комерційної діяльності відносяться до спеціального використання,  провадяться за плату на підставі спеціального дозволу - лісового квитка і тільки у межах відведених земельних ділянок лісового фонду.
         Лісовий квиток — єдиний дозвільний документ в Україні, який надає право лісогосподарським підприємствам, а також приватним компаніям, проводити промислову заготівлю дикорослих грибів, ягід та лікарської сировини в лісах України.
 
 
          Для власних потреб громадяни проводять заготівлю вищезазначених продуктів безкоштовно. Винятком є лише заготівля березового соку та новорічних ялинок, як для власних потреб, так і для промислової заготівлі — проводиться з обов'язковою випискою Лісового квитка.
Суб’єктам підприємницької діяльності для отримання дозволу (лісового квитка) на заготівлю (плодів, ягід, грибів тощо) необхідно звертатись до постійних лісокористувачів (лісогосподарських підприємств), яким затверджені ліміти у встановленому порядку.
Надходження коштів від сплати рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів при заготівлі другорядних лісових матеріалів будуть спрямовані на рахунки місцевих рад та рахунки постійних лісокористувачів (лісогосподарських підприємств). 
Розміри рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів при здійсненні побічних лісових користувань і заготівлі другорядних лісових матеріалів на 2019 і наступні роки затверджені рішенням Львівської обласної ради від 25.04.2017 року №427.
 
 
 
Відділ лісового господарства
Львівського ОУЛМГ