Офіційний сайт
Державне підприємство
"Славське лісове господарство"

До уваги лісопорушникам

  ДП “Славське лісове господарство” інформує з 19.05.2019 р. набрав чинність Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо збереження українських лісів» (№ 2708-VІІІ від 25.04.2019), яким внесені зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення та Кримінального кодексу України.Цим Законом внесено зміни до ст.ст.65,65-1,66 КУпАП та ст.246 КК України.
 
  Так, відповідно до примітки до ст. 246 КК України, незаконна порубка або незаконне перевезення, зберігання, збут лісу, у цій статті істотною шкодою вважається така шкода, яка у двадцять і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян (від 19 210 грн. і більше), або інша істотна шкода, завдана навколишньому природному середовищу в частині забезпечення ефективної охорони, належного захисту, раціонального використання та відтворення лісів.
  Тобто, якщо громадянин вчинив незаконну порубку  дерев або чагарників у лісах, захисних та інших лісових насадженнях, здійснив перевезення, зберігання, збут незаконно зрубаних дерев або чагарників, що заподіяли істотну шкоду (від 19 210 грн), то карається штрафом від тисячі до тисячі п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (17 000 – 25 500 грн) або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк.
  Враховуючи вищенаведене ДП “Славське лісове господарство” застерігає, що при виявленні незаконної порубки (самовільної рубки), де сума збитків завдана лісовому господарстві складає 19 210 грн. і більше,  матеріали для прийняття рішення відносно лісопорушників  в порядку ст. 214 КПК України будуть скеровуватись в  Сколівський ВП Стрийського ВП ГУ НП у Львівській області та Сколівський відділ Стрийської місцевої прокуратури.  
 
 
 Провідний інженер 
охорони захисту лісу
ДП “Славське лісове господарства”
Павлишин Петро