Офіційний сайт
Державне підприємство
"Славське лісове господарство"

КОРИСТУВАЧІ МИСЛИВСЬКИХ УГІДЬ ОБЛАСТІ ПРИСТУПИЛИ ДО ОБЛІКУ МИСЛИВСЬКОЇ ФАУНИ

  Усі користувачі мисливських угідь Львівщини, а їх у нашій області є 79, мають час для обліку мисливських видів звірів та птахів до 15 лютого цього року. Для того, щоб мисливські колективи області організовано провели облікові роботи, Львівське облуправління лісового та мисливського господарства видало відповідний наказ.             Облік сплановано провести так, щоб сусідні мисливські господарства проводили облікові роботи у своїх угіддях майже одночасно. Угіддя державного мисливського резерву теж не залишаться поза увагою обліковців. У цілому облікові роботи будуть проводитись на всій території області, а точніше - на загальній площі мисливських угідь області – 1 млн. 771 тис. га. Контроль за проведенням обліку чисельності мисливських і червонокнижних мисливських видів звірів та птахів покладено на працівників державної лісової охорони.
 
  У теперішній час ведення мисливського господарства має бути науково обґрунтоване з чітким визначенням чисельності об'єктів полювання. Через це обліку мисливських звірів і птахів з кожним роком приділяється все більше уваги. Завдання обліку - з'ясувати чисельність тварин і їх розміщення на території господарства.
   Фауна Львівщини багата на різні види дичини. Їх видове розмаїття в мисливських угіддях Львівщини відоме, а саме: обліковано 71 вид ссавців та 199 видів птахів. Багато з них є об’єктами полювання, але мисливське значення мають тільки 26 видів, з них є 16 видів на яких дозволено полювати. У наших лісах оселені: олені, лані, кабани, козулі, - а також борові птахи такі, як: глушці, тетеруки, орябки а також голуби дикі. Окрім того є і червонокнижні представники фауни, яких налічується понад 30 видів, водяться зубри, лосі, ведмеді, рисі, коти лісові, видри, норки європейські та багато видів птахів, на яких полювання заборонено. 
    Для того, щоб полювати наступного сезону, необхідно допомогти дичині перезимувати та порахувати скільки звірів залишилося після сезону полювання в угіддях господарства. Результати обліку будуть опрацьовані і перевірені спеціалістами управління та зведені в розрізі користувачів області тому, що на підставі результатів обліків розраховуються ліміти та обсяги добування дичини на наступний сезон полювання.
  Для успішного проведення обліку фауни Львівським обласним управлінням лісового та мисливського господарства проведено семінар-нараду з усіма користувачами мисливських угідь області. На нараді спеціалістами управління черговий раз було наголошено, щоб облік у наданих в користування мисливських угіддях провести організовано, з дотриманням чинних інструкцій та вимог нормативних актів.