Офіційний сайт
Державне підприємство
"Славське лісове господарство"

У парламентському екологічному Комітету обговорили питання мисливства

 
Держлісагентство посилить залучення громадськості до проведення обліку чисельності тварин. Про це повідомив Голова Державного агентства лісових ресурсів України Андрій Заблоцький під час круглого столу у Верховній Раді України, який відбувся 14 лютого. 
 
Захід був організований Комітетом Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування щодо обговорення проекту Закону про внесення змін до Закону України «Про мисливське господарство та полювання» (щодо зміни порядку обліку тварин, які віднесені до державного мисливського фонду) (реєстр. № 2448).
«Ми розглядаємо важливе питання, а саме законопроект, який може створити надзвичайно складні наслідки для мисливського господарства України», - зазначив Голова Держлісагентства.
За його словами, як показує практика, користувачі мисливських угідь залучають для участі у проведенні первинного обліку чисельності мисливських тварин представників держаних органів (обласної адміністрації, Держекоінспекції, Держспоживслужби, Держлісагентства), мисливців, науковців і громадськість. Однак користувачам мисливських угідь потрібно посилити залучення громадськості до цього процесу. 
Також Андрій Заблоцький зазначив, що більшість норм законопроекту 2448 вже передбачено в чинних редакціях законодавства (встановлення правил обліку чисельності, обмеження використання державного мисливського фонду на два роки, припинення права користування мисливськими угіддями, громадський контроль за веденням мисливського господарства та полювання).
Окрім того, на адресу Держлісагентства надходять численні звернення користувачів мисливських угідь та асоціацій щодо інших законопроектів, зокрема, за номерами 2232 та 2351.
«Норма законопроекту 2232 про заборону регулювання чисельності хижих та шкідливих тварин (зокрема щодо лисиці і вовка) може мати вкрай негативні наслідки для суспільства. Дійсно, як зазначали сьогодні народні депутати, в Україні фіксується дуже велика кількість випадків сказу – до 1,5 тисячі. Основним джерелом інфекції цієї хвороби є лисиця. Ми вже маємо фактичну чисельність лисиці в регіонах від 3 до 7 голів на тисячу гектарів при нормі 0,5 одна голова. Водночас, заборона полювання призведе до ще більшого зростання чисельності. Враховуючи це, зросте і загроза життю та здоров’ю людей, свійських тварин, завдаватимуться значні збитки сільському господарству», - наголосив Андрій Заблоцький.
Також у Держлісагентства є пропозиції та зауваження щодо повної заборони підготовки мисливських собак до полювання. Практика країн Європейського Союзу, де це питання врегульовано належним чином, показує, що, наприклад, є безконтактний метод, який передбачає відсутність прямого контакту тварини та собаки мисливської породи.
Голова Держлісагентства звернув увагу народних депутатів України та громадськості на те, що відповідно до рекомендацій Комітету Верховної Ради з питань екологічної політики та природокористування, за результатами виїзного засідання, було рекомендовано розробити концепцію розвитку мисливського господарства. 
«Наразі Урядом України розробляється низка концепцій, відповідно буде розроблятися і концепція розвитку мисливського господарства. Тому прошу народних депутатів України відкласти розгляд зазначених законопроектів, які стосуються мисливства, до того, як буде опрацьована концепція. Ми повинні напрацювати бачення збалансованого розвитку мисливського господарства, в якому врахувати позицію всіх зацікавлених сторін, щоб було і гуманне ставлення до тварин, і екологізація процесів, але і таким чином, щоб забезпечити розвиток мисливського господарства», - наголосив Андрій Заблоцький.