Офіційний сайт
Державне підприємство
"Славське лісове господарство"

Зворотній зв'язок

Лічильник

 

 

Дбаємо і про ліс, і про людей

Цьогорічна весна була для Славського держлісгоспу особливо щедрою. На передодні Великодня підприємство поповнилося сучасним лісовозним причепом «Scandic ST-12D». придбано ще один елемент із необхідного устаткування — дробильну тріскорубну установку італійського виробництва «PEZZOLATO» моделі РТН-500, яку вже ввели в експлуатацію. Що дає ця техніка підприємству, спитала я в директора ДП “Славське ЛГ” Сергія Кокоця
 
— Мета, заради якої ведемо господарство — охорона, збереження і відтворення лісів. Крім вище перелічених, важливими є й економічні показники. Серед них — достойна заробітна плата, середній показник якої на нашому підприємстві сягає майже 9,5 тис. грн. Що стосується недавньої покупки, тріскорубного подрібнювача, то, скажу відверто, ми одразу вбили "двох зайців". Попередня установка, яка відпрацювала майже два десятки років, мало того, що неспроможна була забезпечувати потрібних економічних результатів, але з кожним днем все більше не відповідала вимогам охорони праці. Отож, добре подумавши, проконсультувавшись, зробивши певні техніко-економічні розрахунки, ми дійшли висновку, що сучасний подрібнювач буде надзвичайно вигідним. Сподіваємося, обладнання успішно відпрацює вкладені у нього інвестиції. А це, не мало — не багато, 70 тисяч євро. А ще — дозволить підприємству зробити цикл переробки деревини ще більш продуктивним (обсяг виготовлення тріски збільшується утричі) і майже безвідходним. Із введенням мораторію на експорт за митну територію України необробленої деревини перед лісовим господарством постало питання, як заробляти кошти, щоб забезпечити висаджування лісів, догляд та їх вирощування. Одним із джерел у цьому випадку є переробка деревини. Отож, зменшуючи лісозаготівлю, натомість нарощуємо обсяг переробки деревини, створюємо додаткові робочі місця та дбаємо про належні умови праці.
Зауважу, що ми побували на нижньому складі Славського держлісгоспу, де, власне, "почала свої трудові будні" тріскорубна установка. Скажу відверто, була в захваті від побаченого. Маю на увазі технічну потужність цього успішного лісового підприємства. Найперше вразило сучасне обладнання. Воно скрізь: у цехах, на території самого складу. Так, добрі показники демонструє верстат, який за лічені хвилини з необрізного, на перший погляд абсолютно непривабливого матеріалу, виробляє гарну дошку, яку вже використовуватимуть зовсім по-іншому, значно ефективніше. А ще тут виготовляють заготовки до європіддонів (у місяць — 1050 кубометрів), 700 кубометрів обрізних матеріалів та 1100 кубометрів техтріски. 
Загалом на цьому об’єкті у дві зміни працює 150 осіб, у яких достойна зарплатня. А це, звісно, дисциплінує, змушує дотримуватися порядку. 
Славський держлісгосп — одне з тих підприємств, яке, незважаючи на теперішній важкий економічний час, дає собі раду: розширює матеріально-технічну базу, завжди у постійному пошуку щодо використання прогресивних технологій, автоматизує та механізує трудомісткі процеси, створює здорові й безпечні умови праці, впроваджує позитивний досвід з охорони праці. Словом, підприємство працює і піклуючись про ліс, і дбаючи про людей. 
 
Головний редактор “Бойківська думка”
Іванна Русин