Офіційний сайт
Державне підприємство
"Славське лісове господарство"

Зворотній зв'язок

Лічильник

 

 

Тут зростатиме молодий ліс

У суботу, 21 квітня, на теренах ДП "Славське лісове господарство" за ініціативи й безпосередньої участі керівництва та депутатів Славської ОТГ, а також учнів Тухлянської школи було посаджено лісові культури.
 
Молодий ліс невдовзі зазеленіє у Головецькому лісництві на площі 4,5 га.
 
Попередньо місцеві лісівники підготували та розчистили ділянку, розмітили її, аби молоді паростки були висаджені рівними рядами, "під шнурочок". Вони також заготували саджанці ялиці, бука, явора та модрини загальною кількістю 19,8 тис. штук.
І ось суботнього ранку на місце висадки, окрім лісівників, очолюваних директором Славського лісового господарства Сергієм Кокоцем, прийшли депутати Славської ОТГ та її голова Володимир Бега, старшокласники Тухлянської ЗОШ-гімназія. 
Поблагословити благі наміри й працю заради майбутнього прибули о. Михайло Ульмер та о. Микола Біляк. До слова, священики не тільки очолили спільну молитву, а й, згодом, активно доклалися до лісівничої праці. У зверненні до присутніх вони наголосили, що сьогодні, у день довкілля, який відзначають у третю суботу квітня, багато людей вирушають цілими сім’ями, аби посадити своє дерево. Це — і корисна праця й важливий елемент виховання, адже зелені легені планети необхідно відновлювати.
Опісля головний лісничий підприємства Андрій Колодяжний провів короткий інструктаж. З метою вирощування лісу, стійкого до різних негативних природних факторів, було заплановано відповідну схему. Вона включала мішану посадку ялиці, бука, явора та модрини. Кожен ряд сіянців мав бути розміщений вздовж шнурочка з червоними мітками — орієнтовними місцями  висадки. Для майбутнього деревця слід було мотикою розчистити діляночку площею 35 на 35 см. Окрім того, коренева система сіянців замочувалася у спеціальний гель, що зберігає вологу. Схема посадки — 1х2 м, 3 ряди ялиці, 1 — бука, 1 — явора, 3 ряди ялиці, 1 — бука, 1 — явора з домішками модрини.
Відтак закипіла робота. Садівники поволі підіймалися вгору, а весняне сонце все більше припікало. Крутосхил гори вкривався поки що малопомітними зеленими насадженнями. Згодом, ті сіянці, які не прийнялися, будуть замінені іншими. І зростатиме молодий ліс.
 
 
Ігор ЛЕПЕЦЬКИЙ.
Фото автора.