Офіційний сайт
Державне підприємство
"Славське лісове господарство"

Зворотній зв'язок

Лічильник

 

 

ЧАС ПОЛЮВАТИ ЦИВІЛІЗОВАНО

Особливої актуальності набрало питання боротьби з браконьєрством, що трактується законодавством, як недозволене добування об`єктів тваринного світу, незаконне полювання на рідкісні види тварин, або полювання у недозволених місцях. Безперечно, браконьєрство є серйозною проблемою. Цей незаконний промисел спричиняє зникненню багатьох видів тварин та завдає збитків природі.
Виходячи з Закону України “Про мисливське господарство та полювання” документами на право полювання є посвідчення мисливця, щорічна контрольна картка обліку добутої дичини і порушень правил полювання, дозвіл на право добування диких мисливських тварин (ліцензія, відстрільна картка), дозвіл на право користування вогнепальною мисливською зброєю. Зазначені документи мисливець повинен мати під час полювання і пред`явити їх на вимогу осіб, уповноважених на здійснення контролю в галузі мисливського господарства та полювання.
Полювання дозволяється тільки на тварину, яка вказана у ліцензії на право добування. Не можна проводити полювання в заборонених місцях, а саме на території відтворюючих ділянках, на території природно-заповідного фонду, у межах ближче 200м. до населених пунктів, а також в угіддях не зазначених у дозволі (ліцензії). Будь-яке порушення наведених вище вимог Закону кваліфікується як незаконне полювання.
Особи, що порушили ці вимоги Закону, притягуються до відповідальності згідно чинного законодавства України.
Мисливцям під час полювання необхідно суворо дотримуватись інструкції з охорони праці при проведенні полювань та безпеки поводження зі зброєю.
Окремо хочу зупинитись на відповідальності за незаконно добутих диких тварин. Згідно  наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України спільно з Міністерством екології та природних ресурсів України сума такси за незаконну добуту дику тварину становить: олень європейський (60 тис.грн.), лань (40 тис.грн.), кабан (40 тис.грн.), козуля (32 тис.грн.), борсук, бобер (10 тис.грн.), заєць-русак (8 тис.грн.). За кожний ембріон у незаконно добутого звіра — 50% від такси на відповідний вид тварини.
За знищення чи пошкодження солонців, годівниць, посівів зернових культур відшкодування нараховується за фактичною вартістю, збільшеною в п`ять разів, суми відшкодувань є досить високими. Тому людям, ідучи на незаконне добування диких тварин, чи інші порушення, необхідно задуматись чи варто це робити.
Мисливцям необхідно навчитись стримувати себе від недозволених вчинків, щоб не нашкодити природі.
ШАНОВНІ МИСЛИВЦІ ! ПОЛЮЙТЕ ЦИВІЛІЗОВАНО.
 
Провідний інж.мисливознавець
ДП”Славське ЛГ”
Савчак ВІКТОР