Офіційний сайт
Державне підприємство
"Славське лісове господарство"

Мирна акція протесту проти стратегії реформування лісового господарства

 
Відбулась 28 листопада 2017 року в м.Сколе. Зокрема колектив працівників ДП «Славський лісгосп», ДП «Сколівський лісгосп» та НПП “Сколівські Бескиди” на чолі з профспілковими організаціями, вийшли на мирну акцію протесту під гаслами “РЕФОРМІ – ТАК, ЗНИЩЕННЮ ГАЛУЗІ – НІ”, “НІ ЛІСОВОМУ НАФТОГАЗУ”, “НЕ ДАМО ЗНИЩИТИ ЛІСОВУ ГАЛУЗЬ”.
 
На мітингу виступили голова профспілки ДП «Сколівський лісгосп» Василь Гульчевський, головний економіст ДП «Славський лісгосп» Світлана Воїн, підтримали своїми виступами працівників лісогосподарських підприємств голова Сколівської районної ради Микола Романишин та в.о. голови Сколівської РДА Мирослав Лепісевич. Завершив акцію протесту головний лісничий ДП «Сколівський лісгосп» Василь Дмитрів зачитавши Звернення учасників мітингу працівників лісового господарства Львівщини до Львівської обласної ради щодо недопущення знищення лісової галузі.
Головним завданням діяльності державних лісогосподарських підприємств Львівщини є забезпечення збалансованого розвитку лісового господарства, спрямованого на посилення екологічних, соціальних та економічних функцій лісів, їх охорону і захист, раціональне використання та відтворення.
Стурбованість трудових колективів державних лісогосподарських підприємств області викликана непрозорим і кулуарним розглядом та схваленням 15 листопада 2017 року на засіданні Кабінету Міністрів України «Стратегії реформування лісового господарства України на період до 2022 року». Особливо хвилює намір створення нового суб’єкта господарювання в галузі, управління корпоративними правами якого здійснюватиме Кабінет Міністрів України та імовірна ліквідація державних лісогосподарських підприємств, як самостійних суб’єктів господарювання.
Ця Стратегія не узгоджена ні з Держлісагентством, ні з Мінфіном, ні з Мінюстом, ні з Мінекономрозвитку та Мінприроди України. Окрім того МінАПП, яке виступило ініціатором прийняття Стратегії вважає, що даний документ не потребує громадського обговорення та не стосується соціально-трудової сфери і не впливає на ринок праці.
Також, в умовах децентралізації влади створення єдиної господарюючої структури в лісовому господарстві буде негативно сприйнято як населенням так і радами різних рівнів.
У разі ліквідації державних лісогосподарських підприємств постане необхідність проведення нового лісовпорядкування та затвердження нових лімітів заготівлі деревини для нової господарюючої структури. З огляду на це, щонайменше на 2-3 роки буде зупинено заготівлю деревини, що спричинить колапс лісозаготівельного та деревообробного виробництва в Україні та практично знищить малий та середній бізнес у лісовому секторі.
 
Зважаючи на зазначене, звертаємось до Львівської обласної ради з проханням розглянути на найближчій сесії ради звернення до Кабінету Міністрів України з вимогою публічного перегляду та доопрацювання, з врахуванням положень  Указу Президента України від 21.11.2017 року №381/2017 «Про додаткові заходи щодо розвитку лісового господарства, раціонального природокористування та збереження об’єктів природно-заповідного фонду», схваленої 15 листопада 2017 року на засіданні Кабінету Міністрів України «Стратегії реформування лісового господарства України на період до 2022 року».
 
Провідний інженер л.к. ДП «Славський лісгосп»
Леляк ВОЛОДИМИР