Офіційний сайт
Державне підприємство
"Славське лісове господарство"

Зворотній зв'язок

Лічильник

 

 

Значення суспільства у житті природи

 
 
Традиційно у березні та квтні щороку проходить Всеукраїнська акція «Майбутнє лісу у твоїх руках». Метою даної Акції є поширення знань про ліси та їх важливість існування життя на планеті, виховання у майбутнього покоління шанобливого ставлення до навколишнього середовища, лісу зокрема. Саме тому основна відповідальність за проведення Акції лягає на плечі працівників лісового господарства. На території ДП «Славське лісове господарство» вже розвішано 250 шпаківень біля садиб лісництв, у лісових масивах вздовж доріг, але всі – поблизу населених пунктів. Та турботою про птахів працівники галузі не обмежуються і вже проведено весняну толоку, під час якої на території підприємства почищено від сміття 8 км доріг та 6 км берегів річок, розчищено кілька джерел. Також прибрано садиби лісництв: побілено дерева, відремонтовано огорожі, прибрано газони, клумби, підстрижено живоплоти тощо.
 
 
Крім того, вже традиційно, серед учнів шкіл, які знаходяться в зоні діяльності лісгоспу, проводиться конкурс на кращий малюнок і твір на тему «Людина та ліс». На папері учні можуть висвітлити не лише своє ставлення, а й, відповідно, ставлення суспільства в цілому, до природи, й значення, яке відіграє у житті навколишнього середовища людина, працівники лісового господарства зокрема. За результатами конкурсу буде вибрано переможців, які отримають грошові премії від підприємства. Переможці першого етапу конкурсу (на рівні лісогосподарських підприємств) візьмуть участь у другому етапі – на рівні обласних управлінь. На жаль, ще багато людей не вірно розуміють роль працівників лісового господарства у житті лісу. Зумовлено це, насамперед, необізнаністю з особливими аспектами ведення господарства. Саме для того проводиться масова робота з громадськістю: висвітлення методів ведення лісового господарства у засобах масової інформації, бесіди з учнями, читання лекцій на природоохоронну тематику, залучення дітей до проведення певних лісокультурних робіт (зелене живцювання, догляд за шкільним відділенням лісових розсадників) тощо.
 
 
Ще одним із завдань Акції «Майбутнє лісу у твоїх руках» є висадка дерев та чагарників, здебільшого декоративних. На нашу думку, такий захід не тільки необхідний, а й дуже важливий, він виховує у підростаючого покоління почуття відповідальності за збереження зелених насаджень, усвідомлення своєї значущості у процесі відновлення природи, зелених насаджень, довкілля загалом.
 
 
Оскільки лісова промисловість у всі часи відігравала у житті людей досить вагоме значення, особливо у гірській місцевості, проведення таких Акцій, заходів просто необхідне, бо формує у свідомості людей почуття відповідальності за збереження території, природних ландшафтів чистими; витісняє споживче ставлення до природи, а це допомагає зберегти її для нащадків.
Провідний інженер ДП “Славське ЛГ”
ЛЕЛЯК Володимир