Офіційний сайт
Державне підприємство
"Славське лісове господарство"

Ділова деревина стає дефіцитом

  Більше року минуло, як Верховна Рада ухвалила закон, яким тимчасово заборонила експорт лісоматеріалів у необробленому вигляді. Головними аргументами на користь мораторію стали екологічні проблеми через неконтрольовану вирубку лісу , неефективне використання лісових ресурсів та забезпечення сировиною, власних, деревообробних підприємств країни.
  Дебати стосовно правильності прийнятого рішення не затихають і по сьогоднішній день. Зміни в законодавсті зобов»язали  наше підприємство вже з кінця 2015 року розвивати своє деревопереробне виробництво. Розроблена програма розвитку дозволила переробити 53.02 тис.кбм лісопродукціі на пиломатеріали.  Славський лісгосп не допустив спаду виробництва за відсутності експорту круглих лісоматеріалів, зменшивши об'єми лісозаготівель на 22 %.  На виробництві встановлено сучасніше обладнання, створено 44 додаткові робочі місця, забезпечено отримання високої середньомісячної заробітної плати працівникам та вчасно сплачено обовязкові плати до місцевого та державного бюджетів.
  36,3 тис.кбм деревини було реалізовано на внутрішньому ринку деревообробним підприємствам через тендерні закупівлі та відпущено населенню для будівництва та опалення житла.
   Переважаючою породою в лісах Славського лісгоспу є ялина європейська, яка займає 72% всієї вкритої лісом площі і бук лісовий-23,4%, тому специфіка лісогосподарської діяльності була сформована на отриманні лісопродукції від рубок головного користування (спеціальне використання лісових ресурсів) щорічний розмір, якого встановлено 40,85 тис.кбм та рубок формування і оздоровлення лісів, обсяг яких визначався виходячи з санітарного стану лісу.
    Не маю на меті проводити аналіз всіх лісозаготівель-добре це чи погано, багато чи мало, кожен має право на свою думку.
  Мешканцю Сколівського району знайоме явище всихання ялинових насаджень, а таких місць слабших, сильніших за останніми даними обліку осередків шкідників і хвороб лісу налічується 6479 га., той хто був на Маківці мав можливість спостерігати масштабність процесу.
 В листопаді 2016 року Кабінетом Міністрів України видано постанову “Про внесення змін до постанов КМУ від 27.07.1995р. №555 і від 12.05.2007р. №724” (Санітарні правила в лісах України), якою значно суворіше визначено критерії по відбору дерев та призначення насаджень до санітарної рубки. Обсяги ліквідної деревини, яка заготовляється під час проведення суцільних санітарних рубок у пристиглих, стиглих та перестійних насадженнях зараховуються до обсягів використання розрахункової лісосіки та обсягів фактично заготовленої деревини в порядку рубок головного користування. Іншими словами об'єм суцільних рубок не повинен  перевищувати для нашого підприємства 40.85 тис.кбм. Решта лісозаготівель проводяться вибірковим способом , де відбору підлягають сильно пошкоджені  вітровальні та сухостійні дерева. Не лишнім буде згадати  Закон України «Про охорону тваринного світу», згідно з яким період з 1 квітня по 15 червня заборонено проведення санітарних рубок.
   Тож можна констатувати той факт, що об'єми основних лісозаготівель скоротилися по Славському лісгоспу на 60%, які частково мінімізуються за рахунок проведення вибіркових рубок шляхом отримання дров'яної і технологічної деревини для забезпечення роботи власних переробних цехів та потреби населення в паливних дровах хвойних порід.Деревина, а саме ділова деревина стає ДЕФІЦИТОМ
   Лісгосп сподівається на розуміння деревообробників району за відсутність деревини хвойних порід на біржових торгах. Підприємство не може реалізовувати продукцію у необробленому вигляді іншим деревообробним підприємствам та населенню, якщо хоче зберегти робочі місця для своїх працівників.
ДП “Славський лісгосп” А.Колодяжний