Офіційний сайт
Державне підприємство
"Славське лісове господарство"

Показник лісогосподарської діяльності

  Для того, щоб діяльність лісового господарства була ефективною та прибутковою, необхідна актуальна та об’єктивна інформація про ліси. Для того, щоб відслідковувати моніторинг лісів, на підприємствах лісового господарства з метою уточнення виконаних обсягів робіт, визначення ефективності лісовідновлювальних робіт, якісного стану створених лісових культур, та посадкового матеріалу проводять інвентаризацію. Інвентаризація є органолептичним методичним прийомом обліку і контролю фактичного стану підконтрольних об’єктів, який здійснюється з метою забезпечення збереження цінностей і раціонального використання їх у фінансово-господарській діяльності підприємств.
 
  Щорічно працівники лісгоспів підбивають підсумки про проведені лісокультурні роботи протягом вегетаційного періоду. Аналізу підлягають не лише штучно створені лісові насадження впродовж десяти років, а й природне зарощення, посіви у лісових розсадниках та декоративні деревно-чагарникові породи у парниках, теплицях та шкільних відділеннях.
   Цієї осені по ДП „Славське лісове господарство” атестації підлягало 1108 га лісових культур з яких 216 га  - переведено у покриту лісом площу Із 1299 га. природного поновлення у покриту лісом площу переведено 597 га. втому числі 117 га. у звітному році. Основними лісоутворюючими породами є ялиця біла, бук лісовий, супутніми – клен-явір, місцями модрина європейська та ялина європейська, ці породи використовують із власних лісових розсадників, яких по лісгоспу на сьогоднішній день 17, загальною площею 1,6 га. Зокрема, цього року вирощено 144 тис. шт. стандартних сіянців ялиці, 143 тис шт. – явора, 114 тис шт. - бука лісового, всього 12 порід в загальній кількості 441 тис шт. стандартних сіянців.
  Живцювання декоративних порід проводиться зимовими та літніми живцями, при чому живцювання останніми значно інтенсивніше. Живцями прийнято називати відрізані від дорослої рослини частини. Хвойні живці заготовляються із „п’яткою”, а у видів із родини кипарисових – з так званим „костильком”. Живці висаджують у ґрунт  під кутом 45° до сходу сонця. Вкорінені рослини пересаджують у шкільне відділення лісових розсадників, де їх дорощують і реалізовують та використовують для оздоблення власних лісництв. В загальному по лісгоспу в 2015 році площа шкільного відділення становить 0,231 га, де зростає понад 6,8 тис шт. декоративних деревно-чагарникових порід (бересклет Форчуна,  мікробіота, аронія чорноплідна, кипарисовики, садовий жасмин, форзиція європейська, різні форми туї та ін.). 
 
пр. інженер л.к. 
ДП “Славське ЛГ”
ЛЕЛЯК Володимир