Офіційний сайт
Державне підприємство
"Славське лісове господарство"

БЕРЕЖІТЬ ЛІС ВІД ПОЖЕЖ 2015р.

Ліс гостинно зустрічає всіх хто шукає в ньому відпочиннку , проте, йому самому потрібна безкорислива допомога. Він не може сам захистити своїх багатств або поставити «лічильники». Таким «лічильником» повинна бути наша совість. На превеликий жаль, ще є люди, які вважають, що в лісі все дозволено: можна розводити багаття, залишати сміття, ламати дерева, топтати, рвати і знищувати рослинність.
 
Величезної шкоди лісам завдають лісові пожежі. Це страшне лихо не тільки для деревної рослинності, але й для всього живого. Основна причина їх виникнення — порушення протипожежних правил відпочиваючими та іншими людьми, які перебувають у лісі. Гинуть не тільки дерева, а птахи, звірі, вигоряє лісова підстилка і верхній шар грунту, на якому нічого не росте протягом трьох-чотирьох років.
З метою запобіганню лісових пожеж працівниками державного підприємства «Славське лісове господарство» проводяться заплановані заходи щодо забезпечення протипожежного захисту лісів та миттєвої локалізації і ліквідації пожеж у разі їх виникнення.
Щороку лісовою охороною проводиться підготовка до пожежонебезпечного періоду: разом з місцевими радами розробляються та затверджуються оперативно-мобілізаційні плани на випадок виникнення великих лісових пожеж, держлісгоспом прокладаються протипожежні розриви та мінералізовані смуги, здійснюється догляд за смугами та розривами, які було прокладено раніше, приводиться в повну технічну готовність пожежний автомобіль та ряд  засобів що пристосовані до  гасіння лісових пожеж,  пункти накопичення та зберігання пожежного інвентаря забезпечцуються ручним та моторизованим знаряддям,  проводиться масово-роз”яснувальна робота серед населення, встановлюються аншлаги та білборди і розповсюджуються листівки та плакати на протипожежну тематику, перекриваються  лісові заїзди.  З метою виявлення та притягнення до адміністративної відповідальності порушників правил пожежної безпеки створено бригади державної лісової охорони для патрулювання лісових масивів . Порушення пожежної безпеки в лісах карається накладанням штрафу на громадян у розмірі від 1 до 3 і на службових осіб від 3 до 10 неоподаткованих мінімумів доходів громадян. 
Кожен, хто помітив вогонь у лісі, зобов'язаний негайно вжити заходів для його гасіння. Якщо зробити це власними силами неможливо, слід проінформувати  про пожежу в лісництво, лісгосп або сільську раду, (служба порятунку - “101”, телефон чергового  ДП “Славське лісове господарство”- (03251)  4-23-67.
Тому з метою запобігання виникнення та недопущення лісових пожеж,  лісівники «Славського лісового господарства» застерігають та просять співгромадян і всіх кому небайдуже ставлення та відношення до лісу , обережно поводьтеся з вогнем в межах будь-якої природної території, дотримуйтесь правил пожежної безпеки в лісах України, дотримуйтесь правил моральної поведінки та етикету в лісі, вчіть своїх дітей та внуків любити і кохати ліс.
Перебуваючи в лісі, дотримуйтесь заходів протипожежної безпеки, адже ліс - природні легені нашої планети!
 
 
 
 
Провідний інженер ОЗЛ
ДП «Славське лісове господарство»     
ПАВЛИШИН Петро