Офіційний сайт
Державне підприємство
"Славське лісове господарство"

ПОЛЮВАННЯ НА ВОВКА

Серед представників фауни Карпат, вовк один з найбільших хижаків, тому до хижих нахилів данного звіра прикута увага не лише єгерської служби лісгоспу але і свідомих мисливців що проживають по близу мисливських угідь підприємства. То який же він цей вовк?.
 
Формою, розмірами тіла і забарвленням хутра дуже схожий на вівчарку, але є відмінності. На відміну від собаки, хвіст у ного прямий, малорухоаий і опущений до низу. Окремі особини досягають ваги 60 кг, зрідка більше. Вовк швидкий і сильний, витривалий і живучий, може обходитись без їжі до семи діб підряд. Рятуючись від переслідування здатний розвивати швидкість до 60км\год, а якщо небезпека близько до 85
Вовк- хижак зі складною поведінкою. Наприклад якщо полює пара вовків, то часто один з них чатує здобич у засідці а інший заганяє її. Полюючи в зимку вони намагаються загнати козуль або оленів на голий лід, або навпаки в глибокий сніг, де їм легшее наздогнати жертву. 
Вовки приносять велику шкоду для мисливського господарства поїдаючи копитних звірів, внаслідок чого зменшується популяція чисельності звірів у наших лісах, адже один вовк зїдає приблизно 600-800 кілограмів мяса за рік, а це приблизно 25-30 голів копитних тварин, особливо самок і молодняка. Окрім того вовки не менш небезпечні і для людей, оскільки відомі випадки нападу цих тварин на людину. Егерською службою ДП «Славське лісове господарство» проводиться регулювання чисельності вовків з метою оптимізувати їх кількість в наших лісах, для того щоб і інші звірі мали змогу збільшувати свою чисельність і тим же вовкам вистачало їжі в лісі, та щоб вони не підбиралися до сільських осель.
Вполювати вовка дуже складно, вони хитрі, обережні та швидкі. Вислідити звіра можна хіба що взимку. Як розповідають досвідчені мисливці, полювання на вовка то ціла наука. Необхідно вистежити місце де заліг вовк, обійти велику ділянку лісу, а вже потім рушити загоном на полювання. Так нещодавно на території мисливських угідь лісгоспу, за допомогою мисливців сіл Плавя, Тухолька та Верхнячка, було добуто двох вовків, одним з яких виявилась вовчиця.
Вбитих вовків віддали для досліджень у ветеринарну лабораторію Сколівського р-ну з метою виявлення захворювання на сказ.
Єгері полювання на вовків не припиняють, оскільки допоки є сніг є можливість зменшити їх кількість, яка останніми роками значно збільшилася, що негативно впливає на зростання популяції інших звірів особливо копитних.
При виявленні вовків на території мисливських угідь ДП «Славське лісове господарство» просимо повідомляти егерську службу за тел. 42-3-67.
 
провідний іженер-мисливствознавець ДП «Славське ЛГ»
 Андрій ПОПОВИЧ